Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A minap videókat nézegettem a...

A minap videókat nézegettem a youtubon. Afganisztánról, syriai utcai harcokról, ukrán konfliktusokról. Oszt felmerült bennem a kérdés?

Figyelt kérdés
Jól érzem e, ha itt kipattanna vaalami komolyabb háború, amibe magyarország is belefolyna, konkrétan, semmiféle ellenállást nem tudnánk felmutatni :D Jómagam 29 éves vagyok , nem voltam katona, akkor már vége volt a sorkatonai szolgálatnak, így tulajdonképpen, fogalmam sincs arról ,hogy mit tehetnék a hazám védelmében. Mi még azt a fajta utcai harcos ellenállást sem tudnánk folytatni, hisz semmiféle katonai kiképzésben nem részesültünk, ledarálnának minket, mint a vágóhídra terelt állatokat :D

2016. ápr. 22. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

"A katonaság, a kiképzés nem annyira a fegyverhasználatról szól, hanem az állóképességről."


Voltál te katona? :D

2016. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

15.22.

Nem.

De szerintem nyilvánvaló, hogy olyan emberek, akik fizikailag gyengék és nem képesek önfegyelemmel erőltetni magukat, hogy olyan dolgokat csináljanak, amiket nem maguk találtak ki, sőt nem is kedvükre való, azok hiába tudnak lőni. Hiszen alájuk kéne tenni mindent, a felszerelésükre meg kereket, hogy ne kelljen cipekedniük. Vagy nem?

2016. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
attól még hülyeség, amit mondtál... igen, ez igaz, de magával állóképességgel még nem mész semmire
2016. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Önmagában a felvetés nem rossz, de sajnos nem igaz. Fontos az állóképesség, de már nem olyan lényeges, mint a világháborúk idején, ahol szükség esetén alul táplálva is el kellett foglalni gyalog egy fővárost.

Az állóképesség lényeges, de a mai városi harcokban igazából már sokad rangú tulajdonság, nincs szükség extrém állóképességre egy gerillaharcban.


Lőelméletre viszont szükség van, e nélkül nem fogsz 100 méternél messzebbre célzott lövést leadni, olyan közel meg nem egészséges menni egy komolyabb gépesített haderőhöz. Tudni kell lőni, tárazni,aknát telepíteni, akadályt építeni, fegyvert karbantartani. Ez utóbbit reflex és rutinszerűen, élesben nincs idő tökörészni.


Ha megnézel youtube-on egy SWAT-os behatolásos videót láthatod, hogy ott sem rambók vannak állományban. Nem attól lesz eredményes az akció, ha Usain Bolt megkapja Hosszú Katinka tüdejét és végigrohan a háztömbön egy levegővel, hanem akkor ha mindenki precízen és pontosan végre tudja hajtani a feladatát.

2016. ápr. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!