Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A minap videókat nézegettem a...

A minap videókat nézegettem a youtubon. Afganisztánról, syriai utcai harcokról, ukrán konfliktusokról. Oszt felmerült bennem a kérdés?

Figyelt kérdés
Jól érzem e, ha itt kipattanna vaalami komolyabb háború, amibe magyarország is belefolyna, konkrétan, semmiféle ellenállást nem tudnánk felmutatni :D Jómagam 29 éves vagyok , nem voltam katona, akkor már vége volt a sorkatonai szolgálatnak, így tulajdonképpen, fogalmam sincs arról ,hogy mit tehetnék a hazám védelmében. Mi még azt a fajta utcai harcos ellenállást sem tudnánk folytatni, hisz semmiféle katonai kiképzésben nem részesültünk, ledarálnának minket, mint a vágóhídra terelt állatokat :D

2016. ápr. 22. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Na meg ezt a országot ki akarná védeni?
2016. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
1848-ban szabadcsapatokat huszár századokat többségében egyszerű emberek csikósok alkották . Az 56-os eseményeknél is hétköznapi arcok lövöldöztek . Percek alatt megtanulod kezelni bármelyik fegyvert , helikoptert meg nem fog képzetlen ember irányítani . A fiatalok képezik magukat pc-n és airsofton gázfegyvereken , a működési elvük azonos csak az éles hangosabb és öl . Nincs lefutva még semmi de béke van .
2016. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha jól tudom akkor háborús helyzetben lehetőség van a sorozás visszaállítására.

De egyébként elvileg van valami 30 ezer katonánk, meg NATO tagok vagyunk, úgyhogy az amcsikra elvileg lehet számítani.

És őket is merve ki nem hagynának egy ilyen "lehetőséget".

2016. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

A háború csak úgy nem pattan ki.

Egy államok közötti konfliktus általában sok apró nézeteltéréssel kezdődik, majd fegyverkezés katonai erődemonstráció, végül, ha nem oldódik meg jön a háború. Erre viszont az államok - ha megfelelően reagálnak - felkészülnek. Pl nálunk visszaállítják a sorkatonaságot, és fegyverkeznénk.

Amikor a szerbek egymást gyilkolták Magyarországon orba -szájba gyakorlatoztattuk a katonai egységeket. A nagy takarékosság a lőszerrel megszűnt és az éleslövészettel egybekötött gyakorlatok rendszeresek voltak (természetesen a híradóban ezt úgy mutogatták, hogy a "tervezett kiképzés" folyik, azonban aki látott korábbi kiképző magasabbegység gyakorlatot, az tudta hogy ez egészen más.

2016. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Én annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy azért sok dolog nem olyan egyszerű ám.

Pl a fiatalok és a PC. Van ismerősöm aki nyomta az FPS-eket ezerrel de egy beszélgetésnél kiderült, hogy fing fogalma nincs, hogy is kellene használni az irányzékot meg hogy is működik. Pedig CODban már legyilkolt jó pár ezer embert :D


Magát a fegyver működését megérteni, megtanulni az egy átlagos ( tehát nem egy páfránnyal összemérhető IQ-ju)embernek max kettő óra. Elsajátítani a fegyver kezelését is max kettő óra. Megtanulni vele lőni, célozni, állítható irányzékot használni és értékelhető szintű lőeredményt elérni az már érdekesebb móka. Ahhoz kell egy lőtér, fejenként 1 db fegyver és mondjuk 150 lőszer úgy indulásnak. Ha ezeket az időket összeadjuk addig egy Záhonynál belépő páncélos dandár elmegy Győrig :D


Aki volt katona, járt lövészetre az láthatta hogy sokaknak kihívás volt a 300 méteren lévő álló, jól látható célalak eltalálása. Utcai harcban, romok között MOZGÓ, háttérbe vegyülő ruházatú embert lelőni 3-400 méterről ugyanennek? :D


Ez a gyorsan betanulva lövöldözünk ez jól hangzik, de egy normálisan kiképzett és gyakorlott katona ( aki azért éves szinten ellő pár száz vagy ezer lőszert ) az úgy darálná az ilyen újonc Rambókat, hogy öröm lenne nézni. Ezért is váltott a legtöbb ország a tömeghadseregről a professzionális hadseregre.


Mondjuk ez attól is függ milyen erőkkel kerül szembe az ellenállás. Ha például egy amcsi technikai szintű megszálló erővel hoz össze a sors, ahol komoly léci támogatás van,pl AC130, UAV,helikopterek megspékelve egy normálisan felszerelt szárazföldi haderővel, akkor egyszerűbb meglengetni a fehér zászlót.


Ha csak ilyen félkomoly hadsereg próbálna megszállni minket ( mint mondjuk akármelyik környező országé) ott lenne esélye az ellenállásnak és lehetne Szíriát és Afganisztánosat játszani.

2016. ápr. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy azért sok dolog nem olyan egyszerű ám.

Pl a fiatalok és a PC. Van ismerősöm aki nyomta az FPS-eket ezerrel de egy beszélgetésnél kiderült, hogy fing fogalma nincs, hogy is kellene használni az irányzékot meg hogy is működik. Pedig CODban már legyilkolt jó pár ezer embert :D


Magát a fegyver működését megérteni, megtanulni az egy átlagos ( tehát nem egy páfránnyal összemérhető IQ-ju)embernek max kettő óra. Elsajátítani a fegyver kezelését is max kettő óra. Megtanulni vele lőni, célozni, állítható irányzékot használni és értékelhető szintű lőeredményt elérni az már érdekesebb móka. Ahhoz kell egy lőtér, fejenként 1 db fegyver és mondjuk 150 lőszer úgy indulásnak. Ha ezeket az időket összeadjuk addig egy Záhonynál belépő páncélos dandár elmegy Győrig :D


Aki volt katona, járt lövészetre az láthatta hogy sokaknak kihívás volt a 300 méteren lévő álló, jól látható célalak eltalálása. Utcai harcban, romok között MOZGÓ, háttérbe vegyülő ruházatú embert lelőni 3-400 méterről ugyanennek? :D


Ez a gyorsan betanulva lövöldözünk ez jól hangzik, de egy normálisan kiképzett és gyakorlott katona ( aki azért éves szinten ellő pár száz vagy ezer lőszert ) az úgy darálná az ilyen újonc Rambókat, hogy öröm lenne nézni. Ezért is váltott a legtöbb ország a tömeghadseregről a professzionális hadseregre.


Mondjuk ez attól is függ milyen erőkkel kerül szembe az ellenállás. Ha például egy amcsi technikai szintű megszálló erővel hoz össze a sors, ahol komoly léci támogatás van,pl AC130, UAV,helikopterek megspékelve egy normálisan felszerelt szárazföldi haderővel, akkor egyszerűbb meglengetni a fehér zászlót.


Ha csak ilyen félkomoly hadsereg próbálna megszállni minket ( mint mondjuk akármelyik környező országé) ott lenne esélye az ellenállásnak és lehetne Szíriát és Afganisztánosat játszani - persze ha van mivel.

2016. ápr. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. ápr. 24. 15:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Bár még amit én hiányolok, az a stresszes helyzetek kezelése. Hiába kapnánk egy gyors fegyveres kiképzést, az átlag ember ha meghallana egy fegyverropogást, fülét farkát behúzva elbújna.
2016. ápr. 24. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:
syriai XD kérdező, te debil vagy cigány vagy? :DDDD
2016. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A katonaság, a kiképzés nem annyira a fegyverhasználatról szól, hanem az állóképességről. Önfegyelemről, ilyesmiről.

Biztos vannak önkéntes kiképzések a közelben, jelentkezhetsz; örömmel fogadnak. Szerintem.

2016. ápr. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!