Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért szünnek meg a katonaságok?

Miért szünnek meg a katonaságok?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy nem oylan mint régen hogy jelentekzni kellett általában 20-25 év között és ment pár hónapra!

És hivatásos katonának lehet jelentkezni?


2010. ápr. 3. 23:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nálam Szerbiában Vajdaságban sem szeretik a magyarokat! de hála Istennek kevesen vannak! De gondolom magyarok közül is vannak akik a szerbeket nem szeretik!
2010. ápr. 3. 23:44
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

"Hát meg lehet nézni a környező országok magyar ellenes kijelentéseit, és új vagy régi törvényeit...."


háát, ez nem túl meggyőző érvelés az állításod szavainak alátámasztására, 'mindenki'; 'kiirtani'...


"Igen, már a Pozsonyi csatától kezdődően! Nézd végig a történelmet egy kicsit reálisabb szemmel és te is meglátod mi húzódik a felszín alatt!"


Elég jól ismerem a történelmet. (Mióta Vona hajtogatja a pozsonyi csatát, érdekes módon mindenki úgy emlegeti, mintha ezt eltitkolnák előlünk. Közlöm, hogy én tanultam a pozsonyi csatáról) Olyan Magyarország is volt a történelemben, ahol nem számított, ki milyen nemzetiségű, mert az országhoz való tartozás határozta meg az identitást.

Reális szemmel nézve a történelmet én látom, hogy hova vezet az erőszakos nacionalizmus, a nagyhatalmi törekvések ereje, és a tudatlan emberek manipulálhatósága.

2010. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként meg te nem "reálisan" nézed a történelmet, hanem egy párt fókuszából.
2010. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mert én akkor végeztem a történelem szakon, mikor még a Jobbik sem létezett... Egyébként a "reálisan"-t úgy gondoltam, h ne abból a történelemkönyvből, amit a kiirtásunkra szakosodott "értelmiségiek" írtak nekünk...
2010. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Kizárólaga körülöttünk lévő népek nem szeretnek minket. Persze ha nem pattognánk hogy nekünk mindent lehessen ott kint kisebbségként amit itthon lehet nekünk többségként akkor talán nem utálnának minket. Pl az osztrákok szeretnek minket meglepő de igaz) viszont ott nem merünk ugrálni, és ott nem lehet március 15.-ét ünnepelni (már hogy lehetne amikor ellenük lázadtunk anno?), persze otthon nyugisan a lakásodban lehet de az utcán nem. És igen beszélhetnek magyaarul de nem nics kiírva az utca neve magyarul és nem nem beszélnek veled magyarul a hivatalban (maxha oltári mázlid van!). Szerntem ha mindenhol ehez tartanánk magunkat akkor nem lenn ennyi gond. Mi szeretjük a cigányokat, pedig aztcsinálják amit mi kint. Én nem fogok megtanulni cigányul azért mert ők nem tanulják meg az államnyelvet. Kb ez van kinn is. Esetleg bekéne illeszkedni, ja és az Orbán meg ne rontsa a helyzetüket, hagyja őket béként azzal többet segít.


A kötelező katonaság többek között azért is szünt meg mert az emberek nem akartak bevonulni, mindenki szerzett orvosi papírt, hogy miért nem vonulhat be. Így maradt az önkéntes (hisz úgyis csak az ment aki akart csak akkor megdolgoztak a kifogásért most meg még az se kell).

2010. ápr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Te tisztában vagy az országunk nemzetközi szerződéseivel, és azzal, hogy mi történne, ha támadás érné hazánkat? Úgy látom nem. Akkor meg vagy érvelj normálisan, vagy inkább meg se szólalj, és hagyd ezeket a hangzatos marhaságokat."


Egy valóságos támadás után hajadra kenhetnéd a szerződésed.

2010. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az unió a magyarság kiirtására szakosodott nemzetközi szervezet, a NATO szintén, majd épp ők fognak megvédeni?
2010. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
kicsit több mint tíz éve a NATO bombázta Szerbiát! Igaz akkor ilyen Milosevity dinasztia volt de mindegy
2010. ápr. 4. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!