Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A huszároknál melyik szín mit...

A huszároknál melyik szín mit jelentett (ruhák színe)?

Figyelt kérdés
Volt akinek piros dolmánya volt, kék, fekete... Úgy tudom, a rangokat jelezte, de melyik szín milyen rangot jelzett? Bocs, ha rossz kategóriába tettem, de jobbat nem találtam.
2010. márc. 26. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Rangokat??? Grókok, bárók, királyok voltak a huszárok között?? No, ezt se tudtam.
2010. márc. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsönek: Hallottál már KATONAI rangokról?
2010. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Második!


A fegyveres testületeknél azt, amiről most beszélünk, RENDFOKOZAT-nak nevezik. RANG-ja valóban a bárónak, grófnak, stb. van. :)


A ruha színe biztosan nem rendfokozatot jelölt, a ruhaszín alapvetően egyforma szokott lenni, az egy szervezethez tartozóknál. Én inkább olyasmire gondolok, hogy hogy az egyes tájegységeknek, országoknak más-más az egyenruhája.

2010. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az azonos ezredhez tartozóknak volt azonos színű ruházatuk.
2010. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként voltak grófok és bárók is a huszárok között :)
2010. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, RENDFOKOZAT-ra gondoltam. A katonai rang pedig egyenlő a rendfokozattal, mindkettő helyes, bár a rangot régebben használták... Na mindegy, az első meg ne okoskodjon mert egy rakás gróf meg báró volt köztük.

Amúgy köszi a válaszokat.

2010. márc. 26. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Huszárok vörösek voltak, és a rendfokozatokat, mással különböztették, más szín más rendvédelmi szervé volt....Pl.: Zöld- nemzetőr....
2010. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!