Amerika, Oroszország, és Franciaország miért nem vet be szárazföldi egységeket Szíriában?
Pár napja volt a HírTV-n beszélgetés egy biztonságpolitikai szakértővel, illetve egy iszlámjogi szakértővel, és szerintük nem eredményes a légicsapás.
Többek között ezért:
-Nem biztos, hogy eltalálják a célpontot.
-Gyorsan tudnak mozogni személygépkocsival (mert nyilván egyszerűbb dolguk lenne a bombázóknak, ha mondjuk tankban ülnének).
-A bombázásokban civil áldozatok is lehetnek, és a hozzátartozóik emiatt Európa ellen fordulnak, így még több katonája lesz a terroristáknak.
Arra tudok gondolni, hogy Obama fél a szárazföldi kudarcoktól, és hát Assad elnökkel sincs épp túl jóba (az együttműködés végett). Putyin jóba van vele, akkor Ő miért nem vet be harckocsikat, mint Ukrajnában? Franciáknak egyedül nem lenne esélye a szárazföldön, de a ruszkikkak és az amcsikkal összefogva szerintem igenis eredményesebb lenne a "hadjárat", a légicsapások mellett/helyett.
Mert politikailag kockázatos lenne.
Félnek a veszteségektől, egy esetleges elhúzódó háborútól és a nagyhatalmak, középhatalmak közti érdekellentétek, szembenállások is akadályozzák a szárazföldi felvonulást Szíriában.
Itt nem "kudarcokról" van szó, hanem arról, hogy egy ilyen jellegű háború rengeteg pénzt, szervezést követel, amit egy ország gazdaságilag is megérez.
Ráadásul az egész ügy azzal jött létre, hogy odamentek, és szétbarmolták ezeket az országokat. Amint eljöttek onnan, elszabadult mindenki és azóta hódít teret az IS is.
Viszont ha most visszamennek, akkor garantáltan hosszú távon ott kellene maradni, folyamatosan rendfenntartó erők kellenének, garantált lenne hosszú távon a több 1000 fős veszteség.
Plusz ott van elcseszve az egész, hogy az ottan emberek az egészet úgy élik meg, hogy Amerika odamegy, legyilkolnak egy halom embert, tönkre bombázzák az országot, naponta 1000 civilt meggyilkolnak....aztán meg elmennek és hagyják hogy a szélsőségek tovább irtsák a népet...jó hogy be vannak rágva a Nyugatra.
Na meg ha már bevonulnak, és rendet tartanak, akkor neki kellene állni újjáépíteni ezeket az államokat az alapjaiktól. Ezt próbálták Irakban is, láthatóan semmilyen eredménnyel...
Egyrészt tényleg sokba kerül.
Az Egyesült Államok, amikor beavatkozott Irakban, Afganisztánban, hihetetlenül megnőtt az államadóssága.Minden évben komoly viták folynak a költségvetésről.
Obama emiatt is igyekszik elkerülni az iraki, afganisztáni esetek megismétlését.
Mert kicsi, pici, sovány, gyenge, kevés mind.
Odaküldenek pár repülőgépet, ledobnak pár bombát valahová, hazamennek, feszítenek egyet a tükör előtt, kiverik, aztán nyilatkoznak egy jóízűt a sajtónak.
Ez nem hadviselés, ez túró.
Először is Amerikának nem életbevágó fontosságú érdeke.
2. Az USA-ban 1 év múlva elnök választások lesznek, ilyenkor,Amerika nem vállal háborút.
Az USA tanult Afganisztán ügyéből és tudja, hogyha megszállná Szíriát akkor több évig is elhúzódhatnának a harcok.
Oroszország azt akarja, hogy Szíria megálljon a saját lábán, ezért támogatja az Asszad-kormányt. Ezt az USA nem akarja, mivel ők váltatták le ezt a kormányt.
Franciaország egyedül nem akar odamenni, de mivel se az USA sem Oroszország nem kezd szárazföldi hadműveletekbe így ősem akar.
Emellett még ott van az is, hogy Törökország nem szeretné azt, hogy nagyobb orosz csapatok állomásozzanak Szíriában. Az oroszok a saját érdekszférájukhoz akarják csatolni Szíriát, így csak egy orosz-amerikai megállapodás után járulna hozzá amerikai csapatok bevetéséhez. Emellett nagy a zűrzavar az az országban. Vannak a lázadók, (akik közül többet támogat az USA is) vannak a kurdok, vannak a kormányerők és van két terrorszervezet. Nehéz lenne eldönteni kié melyik terület.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!