Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kérdéseim vannak ezzel a...

Kérdéseim vannak ezzel a három pisztollyal kapcsolatban? Colt 1911; Walther P08 Luger; Walther P38. (2. VH alatt)

Figyelt kérdés

1.:Melyik pisztolyt kik használták az adott hadseregben?(közlegények is vagy csak tisztek?)


2.:Köztudott hogy Lugert szinte minden szövetséges katona akart zsákmányolni. Miért?


3.:A Walther P38 is zsákmány volt vagy inkább csak a Luger?


4.:Németek is szedtek el Coltot az amerikaiaktól? Ők is (mármint a németek) nagy becsben tartották a Coltot?


5.Melyik volt a legmegbízhatóbb?


6.:Ti melyiket választanátok ha ingyen kapnátok az egyiket?


7.:Melyik váltott ki nagyobb félelmet az ellenfélben?


Köszönöm a válaszokat.(Nekem a P38 kéne :) )


2015. aug. 13. 22:08
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:

A második világháborúban pisztolyt első sorban tisztek, illetve olyan katonák használtak akiknél nem fért el más pld pilóták harckocsizók.

Gyakorlatilag mindenki gyűjtött mindent, övcsat, kitüntetések és pisztoly, egy MG42-őt elég nehéz lett volna szuvenírként haza vinni, a Luger egyébként egy meglehetősen egyedi darabnak számít a csuklós karos reteszelés miatt.

Megbízhatóság szempontjából elvileg: colt luger P38 (mondjuk én a luger zárvárzata miatt ezt kicsit kétlem, de hát ezt mondják az okosok)

Attól füg mire kell a polcra egyértelműen luger, önvédelemre Colt

A 45 ös némileg durvább sebet okoz, szóval szerintem talán annak volt rosszabb híre

2015. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A luger p08 már az 1. világháborúban is szolgált.

Megjelenése mérföldkő volt a pisztolyok történetében, ezért volt olyan nagy keletje az amerikaiaknál.


(Mellesleg a p38 is luger ürméret csak az már egy "modernebb", cucc volt a 2. vh-ban)

2015. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DarkEagle123 válasza:

M1911 es a legjobb,legmegbízhatom,az választanám.

7:1911 es olyan erőset rúg mint egy ló

6.1911 est

5:Colt ilettve a lugert tartották sokan,1911 es az mindenhol esőben,télen megálja a helyét

4:Persze.Minden fegyvert ami olyan volt,hogy nagyobb volt a neve zsákmányoltak.Becsben tartották

3:P38 is.Igen.

2:Luger gyorsan lő.hamarabb elő elhetett venni illetve használni mint a többi pisztolyt,szinte géppisztoly.

1:1911 amerikai tisztek illetve ha nem kis talpnyaló volt az illető.,Luger német,minden ember.2 Waltherről nem tudok sokat. ELNÉZÉST HA HÜLYESÉGET MONDTAM VALAHOL

2015. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DarkEagle123 válasza:
Félre ütöttem,1 Waltherről.Lugert nagyjából.
2015. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!