Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a világ összes atomrakétájá...

Ha a világ összes atomrakétáját kilőnék a föld minden pontjára, ki lehetne vele irtani a teljes emberiséget?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha megtörténne, csak kíváncsiságból érdekel.

2015. júl. 7. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

10


Igen..De enni is kell.Ha nincs tiszta élelmiszer,ivóvíz ,akkor csak elodázza a halálát.

2015. júl. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem egy fertőzés meg hasonló, nem terjed érintés útján, főleg nem konzervdobozon keresztül, feltéve hogy nem nyalogatja le a külsejéről az ember a radioaktív port. Vizet is meg lehet tisztítani és azért ez az odázás több évről szól szerencsésebbeknél akár évtizedekről is addig meg megszületik az új generáció. Csak levels zöldésget mint a káposzta spenót ilyesmit kell kerülni, mert a redőkben megtapad a radioaktív por, meg a tejet hasonlókat mert abba is beleürül amit megeszik a tehén hasonló.
2015. júl. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Csernobillal kapcsolatban sok a túlzás.


De hogy ki lehetne-e irtani... hát attól függ, ha eleget robbantanak akkor könnyedén.


Ha úgy vesszük, hogy tuti taroljon mindent, akkor vegyük alapul a Cár bombát, az 50MT volt, aminek sok energiája így is kiszállt a világűrbe, tehát elvileg nagyobbnak nincs értelme. 250 km2-es körben pusztított úgy hogy épületek ledőltek = tuti annyi annak aki ott volt.


A szárazföldek területe kerekítve 150 millio km, tehát 150m osztva 250-el. 600 ezer Cár bomba méretű bomba kéne hogy letaroljunk minden felszínt és persze akkor még nem számoltam azzal, hogy kör alaku területeket kéne úgy elosztani, hogy fedjen mindent.


Ezenkívűl akik metrókban, stb voltak azoknak is van némi esélye egy ideig túlélni.

2015. júl. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy ki lehetne irtani az emberiséget. Lehet, hogy minden 1000 emberből csak 1 élné túl, és hogy a túlélők nyomorúságos körülmények között, földalatti lyukakban tengődve rovarokon élnének, de az, hogy mind egy szálig meghaljunk, az teljesen kizárható.


A közvélemény fejében teljességgel túlzó elképzelések uralkodnak az atomfegyverek okozta utólagos sugárzás mértékét illetően, illetve a sugárzás egészségre gyakorolt hatását illetően is. Sokkal jobban bírjuk a sugárzást, mint azt a legtöbben gondolják. Legfeljebb nem 80 év lenne a születéskor várható élettartam, mint manapság a fejlett világban, békeidőben.


Ajánlott olvasmány:

[link]


és egy rövid idézet belőle:


'Overkill: the ability to exterminate a population more than once. "Both the US and the Soviet Union now possess nuclear stockpiles large enough to exterminate mankind three or four - some say ten - times over" (Philip Noel-Baker, Nobel Peace Prize winner, 1971) .'[49]


Many people believe that the capacity of nuclear weapons for 'overkill' means that all or most of the people on earth would die in a major nuclear war. In spite of the prevalence of this idea, there is little scientific evidence to support it.


Many calculations of 'overkill' appear to be made using the nuclear attacks on Hiroshima and Nagasaki as a baseline. Estimates of the number of people killed at Hiroshima from a 13kt bomb range from 63,000 to over 200,000. Adopting a figure of 130,000 for illustrative purposes gives ten people killed for each tonne of nuclear explosive. By linear extrapolation, explosion of a third of a million times as much explosive power, 4000Mt, would kill a third of a million times as many people, namely 40,000 million, or nearly ten times the present world population.


But this factor of ten is misleading, since linear extrapolation does not apply. Suppose the bomb dropped on Hiroshima had been 1000 times as powerful, 13Mt. It could not have killed 1000 times as many people, but at most the entire population of Hiroshima perhaps 250,000. Re-doing the 'overkill' calculation using these figures gives not a figure of ten but of only 0.02. This example shows that crude linear extrapolations of this sort are unlikely to provide any useful information about the effects of nuclear war.

2015. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

De itt nem az a baj, hogy sugárzás, az csak az egyik baj. A robbanások ugyanis teljesen tönkreteszik az ózonréteget. A másik, hogy az elhamvadó városok akkora mennyiségű port, szemetet füstöt meg egyebet juttatnak a légörbe, hogy azzal leárnyékolják a napsugárzást elég nagy területen. A robbanások megváltoztatják a föld időjárását is, és ha a tápláléklánc összeomlik, akkor bunker vagy ruha ide vagy oda csak tényleg elodázod a halálod.


Bár ez az én véleményem, de én inkább a másodperc tört része alatt inkább elhamvadnék a nukleáris hőenergia hullámban, olyan gyorsan meghalsz hogy fel sem fogod lényegében, minthogy valami bunkerben vagy metróalagútban rohadjak meg betegségben miközben rovarokat eszek. Ha valaki számára ez az élet vonzó, azok után amit addig élt, tiszta levegő, iható víz, fürdés a tóban és hasonlók.


Én nem vágynék ilyen életre. Akkor meg már úgyis mindegy ha jön az atom nem? Akkor már inkább haljunk meg gyorsan és levan a gond. Csernobil meg nem atomrobbanás hanem durranógáz robbanás volt. Nagy különbség.

2015. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mint látható, igen komoly következményekkel járna a harmadik világháború. Mindent meg kell tenni az ellen, hogy elkezdődjön. És ha úgy tűnik, nem sikerül, akkor a túlélésért kell harcolni. Atombunkerek, óvóhelyek, élelmiszer-ellátmány, stb., biztonságba kell helyezni a lehető legtöbb egészséges, társadalom számára hasznos embert, mert rájuk a civilizáció újjáépítésében nagy szükség lesz.
2015. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 10 ezer atomtöltet van a világon amiről tudnak, a valóságban ennél valószínűleg több.

Az első robbanásokban valószínűleg az emberek csak kisebb hányada halna meg közvetlenül.

13-as, igaz, a Cár bomba 250km2 körben képes pusztítani, de a hőhullám tovább terjed ennél. A hőhullám lefedettsége pedig több, mint 10.000km2. Ezen a területen belül, aki felszínen tartózkodik harmadfokú égési sérüléseket szerez. Ember legyen a talpán aki azt túléli.

Továbbá elméletben létezik a nukleáris tél fogalma is amit a légkörbe jutó por okoz. Ez drasztikusan csökkenti az érintett terület hőmérsékletét. A többi "mellékhatást" már felsorolták.


Nagy valószínűséggel mire minden kitisztul és véget ér, az emberek nagyon kis része fogja csak túlélni, de azok is csak nélkülözések és az emberiség által elért eredmények teljes vesztének árán.

2015. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Igazából a becsültnél biztos, hogy kevesebb atomfegyver van a világon. Nem véletlenül használnak az oroszok és az amerikaiak is MOX (urán és plutónium keverve) üzemanyagot miközben az USA már nem gyárt plutóniumot. Az eddigi atomfegyverek nagyrészét szedik szét és dobálják be az erőművekbe, mert tudják hogy úgyse fogja használni senki az atomot. Nyilván egy adagot megtartottak azért, de jóval kevesebbet mint amennyit a nyilvánosságnak mondanak.
2015. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!