Kína vagy USA hadereje győzne egymás ellen egy esetleges
összecsapásukban?
Figyelt kérdés
Ugyan mindkét fél rendelkezik nukleáris fegyverekkel, de azokat most hagyjuk ki azokat a "játékból", most csak hagyományos fegyverekkel vívott összecsapást képzeljünk el !
Az USA nyerne és azért mert Kínának Észak-Koreán kívül semmi szövetségese nincsen, az USA-nak meg ott van a NATO, ami a számokat tekintve toronymagasan elsöprő katonai fölénnyel rendelkezik.
2015. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 vfrtom válasza:
Kétséges. A NATO visszakozna. Kína meg bevetné az atomot.
2015. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 vfrtom válasza:
Nam beszélve az oroszokról.
2015. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Oroszország és Kína nem szövetséges. Sőt Kína eléggé oroszellenes politikát folytat ugyanis támogatja Ukrajnát. Nem érdeke hogy létrejöjjön egy erős Oroszország, mert nem akar a Távol-keleten egy erős konkurenciát.
2015. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Hülyeséget irsz . Kína és Oroszország elég jó kapcsolatot ápol , és úgy kell nézni az egészet hogy Kína,Oroszország vs Nato .
2015. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
5# Te mindenhová beböfögöd a hülyeségeidet? Tájékoztatlak még a kommunista érában (Sztálin halála után) se voltak jó viszonyban, Kína sokkal barátibb kapcsolatot ápolt az USA-val. Nem véletlen hogy ma gazdaságilag ezer szállal kötődnek egymáshoz. Ha az amerikai gazdaság bedől, bedől a kínai is, és ez igaz fordítva. Kína sose fogja támogatni az USA elleni támadást, egyszerűen nem lenne érdeke, mert akkor a saját országa is bedőlne.
2015. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
De utána nézhetsz még a kisebb szovjet-kínai határháborúknak is.
2015. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Kína lakossága kb. ötszöröse az USA-énak, és technikailag azért nem egy használhatatlan rakás szar a kínai hadsereg. Gyáriparuk is igen komoly, bőven lenne mit átállítani haditermelésre. Ha egymás mellett lenne a két ország, és csak rohamozni kellene, atomfegyverek nélkül meggyűlne az USA baja a kínaiakkal.
Így viszont, hogy óceán választja el őket, és többet számít a technika, mindenképp kijönne a hatalmas amerikai légifölény, a kínai flotta meg egyenesen vicc az amerikaihoz képest. Lemosnák őket a tengerekről meg az égről egy pillanat alatt.
Ahhoz viszont, hogy az USA partraszálljon Kínában, őrületes emberáldozatra lenne szükség amerikai részről, szóval erre valószínűleg sosem kerülne sor.
2015. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Egyik ország sem tudná elfoglalni, legyőzni a másikat.
Kínának nincs olyan légiereje és flottája, amivel érdemben tudná fenyegetni az USÁ-t vagy akár csak Hawaiit (atomrakétákat ugye kizártad), de nyilván az USA se tudná szárazföldön legyőzni a kínai hadsereget.
De eleve nincs semmi értelme ilyen 1 vs 1 szcenáriókat vizsgálni, mert sose alakulhatna ki ilyen háború.
2015. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 vfrtom válasza:
Egy esetleges Usa-kína ereszdelahajamnál nem lehet csak a két államot nézni. Az oroszok ki tudja hova állnának. Szvsz megpróbálnának kivágni egy szeletet a tortából. Vagy eu felé, vagy távolkelet felé. Ha kína kivonná a tökéjét a háború elött usából csúnya vége lenne az amcsi gazdaságnak. Kínának van nyersanyaga, gyárai , emberanyaga. Ugyan az lenne mint a német-szovjet végkifejlet. Hiába lenne precíz amcsi légierö meg tengerészet , a technikailag nem (sokkal?) fejletlenebb Kína egyszerüen eröböl letudná. Itt az oroszok és a NATO hozzáállása lenne érdekesebb.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!