Mennyire komolyan gondolják a (z) (atomfegyverekkel vívott) harmadik világháborút, akik "állandóan" ettől rettegnek?
Amikor történik valami a nemzetközi színtéren (pl. az USA egy közel-keleti ország bombázásával fenyegetőzik / Észak-Korea szól be az USA-nak / Oroszok és valamely volt tagállamuk veszekednek egy-két területen / lelőnek valahol egy utasszállítót), akkor nem csak itt, a Gyakori Kérdéseken szaporodnak meg a "Hadsereg, hadvezetés" és a "Külföldi politika" rovatokban a "Lesz-e harmadik világháború / atomháború" típusú kérdések, hanem az Origo és más "komolyabb" híroldalak hozzászólási szekciójánál, részlegénél is. Nem csak egy alkalommal kérdezik meg, hanem naponta minimum 50-szer. Ezt a bohózatot gyakran a "Ránk is fognak dobni atomot? / Hova lehetne menekülni a világégés elől ?" kérdésekkel is koronázzák ...
Akik ilyen szinten rettegnek, azok komolyan gondolják agyrémeiket és csinálják a saját kis bunkerjeiket vagy csak unatkoznak, szemetelnek a weben ?
Nem véletlen rettegnek, teljesen megőrült az emberiség. Az atomháború elől nem lehet elbújni és nem csak az élettani, de a gazdasági hatásai is kiszámíthatatlanok.
Inkább az a gond, hogy olyan nagyhatalmak kezében is van atomfegyver, akik egyáltalán nem "normálisak".
Nem hiába mondta Einstein: "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel."
Milyen nagyhatalmak ? Észak-Korea is nagyhatalomnak minősül már ?
Azoknak, akik alakítják a politikát világszinten, a Soros György-féle üzletemberek, a politikusok és a katonai vezetői körük, nem hiányzik nekik egy világméretű nukleáris konfliktus, mert ők nem atombunkerekben, a Föld alatt, konzerveken eltengődve akarják leélni a a maradék 60/ 50 / 40 évüket, senki sem olyan fanatikus, hogy az "üres" ideológiákat a személyes boldogulása, fizikai jóléte elé helyezné, ilyen ideológiába beleőrült fanatikusok vezetői pozícióban nincsenek.
Meg amúgy is:
- rég feltalálták a hordozóik (ICBM-ek és robotrepülők) ellenszerét (ICBM-ek ellen nukleáris robbanófejjel megtöltött légvédelmi rakétákat alkalmaznának, pl. a MIM-104-es Patriotba szerelnék be olyan robbanófejet, robotrepülők ellen meg hagyományos vadászrepülők mennének, azok szednék le őket)
- nyíltan doktrínát váltottak a 70-es évek végén, s annak megfelelően alakította át a két klasszikus atomhatalom, az USA és a Szovjetunió (most Oroszország) az atomarzenálját (Az USA eredeti MAD doktrínájában 1980. július 25-én változás állt be, amikor Jimmy Carter elnök az 59-es számú elnöki irányelvével bevezette az ellentételező stratégiáját. A stratégia kifejlesztője Harold Brown védelmi miniszter volt, és az ellentételezési elv szerint egy szovjet támadásra a válasz nem az orosz városokat megcélzó, teljes mértékű atomcsapás lenne. Először a szovjet kormányt kívánták megsemmisíteni, majd a katonai célpontokat érné támadás abból a célból, hogy a Szovjetunió még azelőtt megadja magát, hogy ő (és az Egyesült Államok) elpusztulna. A MAD eme új stratégiájára úgy tekintettek, hogy egy atomháború megnyerhetővé válik, miközben arra mégis van esély, hogy az egyik fél megsemmisül. Ezt a stratégiát a MIRV-ekkel lehet végrehajtani. A MIRV-ek méretüknél fogva "csak" kis méretű célpontok (repterek, bázisok, harckocsi hadosztályok) elpusztítására alkalmasak, várost nem tudnak leradírozni.
2esnnek igaza van.Röviden tömören,ennyi.Kinek kellenek fertőzött területek?
A régi hidegháború babazsúr a mostanihoz képest.
Amúgy meg lehet nézni Ukrajnát,teljesen klasszikus 2.v.h.-ás háború.Lövészcsapatokkal,tüzérséggel,semmi vietkongos műsor.
Annyi hogy sárga szalag az ukránoknak,fehér a donyeckieknek.
A megkülönböztethetőség végett,merthogy hasonló a felszerelés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!