Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A ZMNE-n belül merre?

A ZMNE-n belül merre?

Figyelt kérdés

Nézegettem a honlapot és a felvi.hu-t is. De sajnos nem minden világos nem látom át a lehetőségeket. 16éves vagyok gimnáziumi tanuló és a héten adom le(az esszéóráimat)az emeltszintű érettségire felkészítő plussz órákat. A történelmet és az angolt választom. A ZMNE-re szeretnék tovább menni de nem világosak a lehetőségeim. A matekhoz nem értek tehát a mérnöki szakok nem a megfelelőek. Ha valakinek van egy kis ideje és átlátja a dolgokat esetleg a ZMNE-n tanul megkérem magyarázza el illetve vázolja fel nekem a lehetőségeimet!

Nem vagyok lusta de csupán ez a két honlap állt rendelkezésemre. Köszönöm előre is.


2010. febr. 28. 19:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az tény hogy a magyar honvédség szinte mindenben megváltozott de ugye még mindig vannak olyan barmok mint én. Nem tudom mit hoz a jövő ez a dolog nagyban politikafüggő én szerintem. Lehet hogy még vissza áll a régi rend egyszer. Ha pedig nem nekem az se veszi el a kedvem. Nem érdekel a pénz én csak olyan dolgot szeretnék csinálni életem végéig amit szeretek. De szerintem nem olyan súlyos a helyzet. Remélem változni fog és a jobb időkre hasonlít majd.


Amúgy én inkább a fizikai felvételitől félek azon belül a futástól. Nem vagyok valami jó hosszú távon. Angolból készülök a nyelvvizsgára és történelemből pedig az emeltszintű érettségire. Majd meglátjuk mi lesz elég. Szerinted/tek? Mire hajtsak rá?

2010. márc. 1. 19:47
 12/15 anonim ***** válasza:
Énis olyan 'barom'vagyokés olyan helyzetben vagyok mint te katona szeretnék lenni és "Nem érdekel a pénz én csak olyan dolgot szeretnék csinálni életem végéig amit szeretek." (mintha én mondtam volna :D:D) nyelvvizsgázni szeretnék nyáron és a törit is nagyba nyomom de futni énse bírok annyit amennyit kellene:D szerintem már csak a futásra kell gyúrnod mint ahogy nekem is. Sok szerencsét hozzá.
2010. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom még hogy ezzel a végzettséggel mennyire van jövőm...
2010. márc. 3. 19:24
 14/15 werda papa válasza:

Én már csak azoknak írok akik esetleg véletlenül rátalálnak erre a kérdésre.

Nos a fizikai alkalmasságiról:

-ne 1-2 hónappal előtte kezdj el készülni rá, mert az igen kevés idő, ahhoz, hogy biztosan sikeresen elvégezd.

-ne izgúlj túlságosan, mert csak kapkodni fogsz és elszúrod a feladatokat

-Futáshoz: ajánlani tudom Pest és környékén lakók számára a Margit szigeten elhelyezkedő futópályát, mivel szinte azonos körülmények(gumírozott futópálya....stb) között fog zajlani Kecskeméten is, annyi különbséggel, hogy ott legalább lesz társaságod a többi felvételiző személyében(ez nagy segítség is tud lenni, mivel egymást is tudjátok így segíteni)


-Fekvőtámasz,Húzódzkodás,Felülés: NAGYON FONTOS, hogy a leírtak alapján csináld mindhármat, mivel csak azokat fogják értékelni, amely ismétlések megfelelnek, ajánlom a húzódzkodást, azoknak akik nem tudnak egyszerre legalább 30-40 fekvőt letolni 2 perc alatt és nem nehézsúlyúak :D, mivel én is néztem egy nagyot, amikor a piszkavas méretű gyerek több pontot kapott a 14 darab húzódzkodásra,mint én a 48 fekvőmre(20 db húzódzkodásra megkapod a max 100 pontot míg a fekvőnél 71 db jelenti a 100 pontot)

... ha bővebben szeretnél erről és másról is információt szerezni, csak ajánlani tudom az EDUCATIO kiállítást, amikor is személyesen kérdezhetsz ott tanuló diákoktól és az intézmény tanárjaitól is.


Pszichológia: nem kell elszállni a szó hallatán, egészséges gondolkodású és felfogású embereknek simán megvan... lesz pár kérdés, aztán pár feladat és a végén egy pszichológussal beszélgetsz el, aki igazából csak rólad szeretne megtudni pár dolgot(hobbi,sport,elkötelezettség...stb)


Egészségügy: ez a legbulibb az egész napban amit ott töltesz lent Kecskeméten... 4 óra alatt elvégeznek rajtad annyi vizsgálatot, amennyit egy rendes kórházban kb 2 hétig tartana...közben az adataidat töltögetned kell pár papírra...)


Ezeket friss élményeim alapján írtam le az érdeklődőknek, mivel tudom milyen érzés az amikor egy csomó kérdés megfogalmazódik a felmérés előtti pár hétben :P



Egy kis segítség még: Magyar Közlöny 31. szám 1. rész

(2006. március 21.) ebben megtaláljátok a fizikai alkalmassági pontozását ;) a neten is megtalálod itt: [link]


Sok sikert kívánok mindenkinek ! :)

2011. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van néhány értelmes válasz, de a legtöbb sületlenség.Annak jár a szálya a honvédelemről meg a vezetőkről akinek esélye sem lenne bekerülni még az alapszakra sem!Aztse tudod merre van Afganisztán vagy Irak..A nemzetközi szerepvállalásunkról gőzöd sincs és még a legalapvetőbb ismeretekkel sem rendelkezel a témában!A legtöbb Zrínyis katona igenis becsületes hazaszerető ember aki rengeteget dolgozik azért amit elért!A misszió meg közelről sem ilyen egyszerű mint ahogyan azt te gondolod.Ha valakinek kérdése van szivesen segítek!Írj üzenetet és cserélünk elérhetőséget:) Mikor én felvételiztem nagyon jó lett volna aki elsőkézből, őszintén válaszol minden kérdésemre.. ( Egy katonai vezető )
2011. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!