Hogy alakult volna szerintetek a második világháború, ha a Normandiai partraszállásnál a németek sikerrel megakadályozzák az angol-amerikai partraszállást?
Attól függ hogy mennyire vizsgáljuk meg. Megtörténik, amit felvázoltál. Ez nem befolyásolta volna a Németország elleni további légitámadásokat.
Ha már a kérdésből indulunk ki. A Normandiai partraszállást a tengerbe verik, mert annak az 500 német katonának aki azokat a partszakaszokat tartotta 3 óra helyett az előírt 48 óra folyamatos tüzeléshez elég lőszere lett volna és az erősítés is abban a pillanatban megindul és időben oda is ér. Meghal az összes amerikai meg a többi akik ott voltak.
És tegyük fel, hogy soha többé nem akartak volna próbálkozni, tartva az újabb kudarctól. Tehát a német hadsereg (amely teljes II. VH-s emberveszteségének 96%-át keleten szenvedte el) teljes erejével a szovjetekkel harcolt volna keleten. De az az igazság, hogy nyugaton egy-két kivételtől eltekintva csak megszálló erők és segédcsapatok voltak, mert minden lőszert, kiképzett és felfegyverzett katonát keletre vittek. Ha nincs a második front, Németország véleményem szerint akkor is veszített volna. Mert egyrészt a Német-Szovjet háború túlnőtt a sima háborún, és átment a leg barbárabb mészárlásba amit valaha az ember látott, másrészt a szovjeteknek szinte kifgyhatatlan készleteik voltak acélból, kőolajból meg miegymásból. Tehát hiába pusztult el az ország Moszkva magasságáig, maga az egész működőképes maradt. Ha így alakult volna én két dolgott tartanék lehetségesnek.
A: A szovjetek győznek, mert többen vannak és többet is termelnek, csak a háború nem 1945-ben hanem egy-két évvel később ér véget, mialatt további tízmilliók haltak volna meg.
B: Hitlert valahogy sikerült volna mégis lapátra tenni, és egy új hatalom békét kötött volna az oroszokkal.
De ez az én véleményem. És ahány ember annyi vélemény.
"B: Hitlert valahogy sikerült volna mégis lapátra tenni, és egy új hatalom békét kötött volna az oroszokkal."
A Szovjetunió 1944-ben már abszolút győztes pozícióban volt a németekkel szemben, szóval nem kötöttek volna békét velük.
Bolondok lettek volna, amikor be is foglalhatják helyette majd egész Európát.
Ha ez az angolok és az USA kilépését jelentette volna, akkor talán lett volna egy Német-Szovjet fegyverszünet, főleg ha az USA akkor kilép az egész háborúból a Japánok elleniből is.
A lend lease segélyek nélkül úgy hogy az olasz és a nyugati front is megszűnik + a német fejlesztések és a Ruhr bombázásának leállása eléggé elnyújotta volna a háborút.
Ha Normandiánál nem jött volna össze, akkor partra szálltak volna máshol. Egy esetleges Balkánon történő előrenyomulás minket is megmenthetett volna az oroszoktól, de Dél Franciaország, Olaszország szintén gyenge pont volt.
Nagyjából ez a két véglet lehetett volna, kelet felől támadnak és kevesebb jut az oroszoknak, vagy később támadnak és akkor meg több jut az oroszoknak.
Ha a Normanidiai partraszállást valami csoda folytán meg is állították volna, akkor a dél-franciaországi partraszállás nyerte volna meg a háborút a szövetségeseknek, ott közel sem volt olyan erődítményrendszer, mint az atlanti fal, csak az ellátási útvonalak jóval hosszabbak lettek volna.
Másrészt, akkor az amerikaiak felgyorsítják a "szuperbombázók" gyártását, és az német légvédelem és gyengülő Luftwaffe számára a szinte elérhetetlen célt jelentő B-29-esek és B-32-esek dobták volna bombák több ezer tonnáját szinte naponta a német városokra. Ó és eredetileg a "kisfiút" is a németeknek szánták, tehát 1945 augusztusában nem Hiroshima kapta volna az első atombombát a világon, hanem mondjuk Berlin.
Sztálingrádi csata: 1942
Normandiai partraszállás: 1944
Sokan Normandiának és a nyugati erőknek tulajdonítják a VH megnyerését, szerintem helytelenül. Az oroszok már Magyarország és Szlovákia nagyságrendnél jártak, amikor az amcsik partra szálltak. Nem álltak volna meg Berlinig, és ha Hitler nem adja meg magát (márpedig nem), akkor tovább. Azért kellett az a partraszállás, hogy a szovjetekkel Berlinnél találkozzanak a nyugatiak, ne Franciaország partjainál.
Talán egy dolgot változtathatott volna ha nem sikeres a partraszállás. Néhány hónappal elhúzhatta volna a háborút. És nem tudjuk, Hitler tudósai milyen messze voltak az atombombától például, vagy a V-1 és V-2 tökéletesítésétől. Talán ha abban az extra két hónapban, amit nyernek a partraszállás megakadályozásával elérnek valami nagy eredményt, akkor alakulhatott volna máshogy a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!