Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akar mindenki a "frontra...

Miért akar mindenki a "frontra" menni?

Figyelt kérdés
Sok kérdésben olvasom, olyanoktól akik még katonák sem voltak, hogy a frontra akarnak menni... Szerintem még egyes békefenntartó helyeket(pl. Afganisztán stb.) több éves itthoni katonamúlttal is nehéz kibírni, mentálisan értem... Én nem voltam katona, nő vagyok, de a párom az és mikor megemlíti az ilyen helyeket már a gondolattól is rosszul vagyok... Azt gondolják hogy vidámpark?:O
2010. febr. 18. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az ilyen dolgok a férfiak vérébe van...

Nem véletlen, hogy már óvodás korában botokkal kardoznak a fiúk. :)

2010. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Én még nem is nagyon olvastam ilyet az oldalon. Max 1-2 netjobbikostól, akik visszavennék erővel Erdélyt meg hasonlók.
2010. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Mert ez a generáció a háborút már csak a propagandaszagú amcsi háborús filmekből, meg az életszerűtlen videojátékokból ismerik. Azt hiszik jó buli, lehet lövöldözni, meg keménykedni, majd a haditechnika megvéd.


Groznij, 1995 Január.

http://www.youtube.com/watch?v=gDoBKlCU6Ss

1:13-nál háttérben az Elnöki Palota, amit az ostrom alatt a pincéig leromboltak, vele együtt a fél város eltűnt. A harcoló felek gondolom "nagyon jól" érezték magukat, hát még a civilek.

2010. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt a pénz is nagymértékben szerepet játszik.
2010. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Mert nem képesek racionálisan gondolkodni. Minden ember úgy gondolkozik, hogy ha kimenne a frontra, akkor túlélné. Azt hiszik, hogy kihajolnak a lövészárokból, céloznak, tüzelnek, találat, lebuknak és kész.

Nem gondolnak bele, hogy a háború mi is pontosan... emberek lőnek egymásra. Tönkreteszik a saját emberi mivoltukat, porig rombolnak más kultúrákat egy felsőbb utasításra ami csak egy fedőszöveg a valós alap fedezésére, ami csak önös érdek.


Egykét óra call of duty után én is úgy gondolom, hogy jó lehet katonának lenni. Kezemben fegyver, távol a harctól mindig és nagy dicsőségben. Ha harcolok is, akkor is túlélem, nemzeti hős vagyok. Aztán a normális ember ráeszmél: inkább békés úton meggazdagszik, vesz egy airsoft felszerelést, és inkább 100.000 forintból szórakozik, mint éles lövedékeket küld mások felé... idióták.


Majd egyszer lesz valami, besorozzák őket, kimennek a frontra (de a kiképzést meg a sok terhet amúgy sem bírják majd el, az ilyenekben nincs fegyelem) aztán előbb végez az ideggáz mielőtt tárat cserélhetne egy géppuskában. Ma már nem az a harcmodor van, mint régen volt...

2010. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Most gondoljatok bele,hogy ezek a mai tinik,az EMO vagy EMU vagy mi a nyavalya tagjai,a feketére festett hajukkal meg a kihúzott szemükkel hogy néznének már ki egyenruhában??? :) :) :)

Jobb is,hogy most nincs sorkatonaság,ezeket a mai,puhány,nyavalygós,20 kilós,17-18 éveseket nem lehetne hadra fogni.

Ez már nem olyan lenne mint régen volt az igazi katonaság,amikor 24 hónap volt a bentlét,és tán egyszer ha hazamehettek ez idő alatt.

Ahogy valaki írta már,fogalmuk sincs miről írnak,mikor azt kérdik,hogy mehetnének ki frontra.

Túl sokat játszanak a géppel,Call of Duty,Sniper Elite stb...utána virtuális hősök:)

30/katonanő

2010. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert manapság divatos jó pénzért "f...t verni" kint. Úgy, hogy minimális az esélye, hoyg lesz valami bajod. Nekem mindkét nagyapám részt vett a II. Vh-ban, az nem volt egy ilyen leányálom. Akkor csak az igazi hazafiak harcoltak önkéntesként az oroszok ellen.

A maiak meg olcsó zsidócsicskák, s...házi hullarablók. Örömmel tölt el, mikor egy is megdöglik közülük. Éljen a Baghdad Sniper!:)

2010. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 78%-os válaszoló!


A géppuskában nem cserélünk tárat,mivel annak rakasza van,max a rakaszba befűzzük az csere lőszert.

De ha karabélyt akartál írni az más:)


Nem kötekedem de annyira "tudatlan" volt,bocsi.

egy katonanő.

2010. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Miért akar mindenki a "frontra" menni?"


Nem mindenki, hanem az embereknek az a kicsi, de mérhető kisebbsége, aki szeret katonásdit játszani és harcolni. Az emberek egy része szereti a kockázatot, más részük irtózik tőle. Milyen szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.

2010. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert még nem sikerült (a rengeteg liberós erőfeszítés ellenére sem) mindenkiből b.zit csinálni!
2010. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!