Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért vannak háborúk Ázsiában,...

Miért vannak háborúk Ázsiában, főleg Izrael, Afganisztán meg a többi?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor érhetően magyarázni, mivel középiskolás vagyok. És mi a helyzet az Ukránokkal?

#Amerika #háború #fegyverezés
2015. márc. 16. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem Wikipedia-n nézegesd, mert hosszú lenne alaposan elmesélni ezeket a háborúkat, az okaikkal, előzményeikkel, történéseikkel, és akkor még az eltérő nézőpontokról nem is beszéltem.
2015. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2015. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De a wikipédia nem tud nyújtani semmi összefüggést, mert ott csak tények vannak, nekem pedig egyszerűen és érthetően kellene elmagyarázni
2015. márc. 16. 15:32
 4/20 anonim ***** válasza:
De ha egyszerűen és érthetően elmagyarázza neked valaki, az a saját szája íze alapján fogja leegyszerűsíteni és felvázolni az általa vélt összefüggéseket.
2015. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Mert néhány cionista zsidó úgy gondolta 60 éve, hogy felhasználhatja a zsidók ellen elkövetett bűnöket ahhoz, hogy kitúrja a palesztinokat a hazájukból. Ezt az arabok nem nézték jó szemmel, próbáltak visszacsapni, ekkor lettek leantiszemitázva, meg minden. (Izrael)
2015. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De egyáltalán miért kerültek a palesztinok a zsidók településére?
2015. márc. 16. 15:56
 7/20 A kérdező kommentje:
És Amerika ilyenkor miért avatkozik bele?
2015. márc. 16. 15:57
 8/20 anonim ***** válasza:

Izraelben a harcok leginkább a palesztin ellentét miatt vannak.


A többi esetében röviden:

Ezekben az országokban diktatórikus kormányzat volt/van, az emberek pedig - általában más országbeli eseményeken felbuzdulva - változást akartak/követeltek, de még nem a rezsim leváltását. Kimentek tüntetni, de a rendszerek vezetői általában a rendőrségen vagy hadseregen keresztül keményebb fellépést szorgalmaztak. Előkerültek az éles fegyverek és az első halálos áldozatok, a tüntetők pedig még hevesebben tüntettek. Aztán elkezdtek a szélsőséges tüntetők fegyveresen szervezkedni, így kialakult a polgárháború. Később a kisebbségek is előkerültek, (pl.: kurdok) így ők is fegyvert ragadtak és területeket próbáltak szerezni maguknak az országon belül a rezsim meggyengülését látva.


A rezsim ellen szerveződőknek pedig nem volt céljuk, hogy az országuktól esetleg elszakadjon egy kisebbségi csoport, így kialakult egy újabb konfliktus jött létre. Így már 3 egymás ellen harcoló alakulat van. Ezt még ragozhatnám, mert vannak egész kicsi csoportok is, így ezen országok területe nagyon felosztott.


Hozzátenném, hogy ezekben a országokban általában bőven van olaj, így például a kezdetleges tüntetések nagy olajvásárló országok nyomására is létrejöhetettek - mondván, hogy ha megbuktatják a diktatúrát, egy demokratikusabb vezetéssel jobb lehet az együttműködés, így nagyobb az olajbiztonság.


Nem akartam hosszúra, de így sikerült, ebből is látszik, hogy nagyon bonyolult. Egyébként az események a szíriai eset margójára íródtak, de hasonló a többik térségbeli országban is.

2015. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8. vagyok

Még annyit, hogy a káosznak köszönhetően jöhettek létre szélsőséges, (vallási) szervezetek is.

2015. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok a válaszodért. No és Amerika? Ő hogy jön képbe?
2015. márc. 16. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!