Milyen lenne ma az élet, ha nácik nyerik a 2. Világháborút?
10-es!
A sugárhajtóműre a szabadalom Frank Whittle angol mérnöké! Az ő munkáit olvasgatva koppintották le a németek...
A folyékony üzemanyagú rakétát egy amerikai találta fel Robert Goddard. A szilárd hajtóanyagú rakéták terén pedig a szovjetek vitték a prímet.
A különbség annyi, hogy Hitler szerette a megalomán Wunderwaffékat, és adott rá pénzt, míg a szövetségesek a mennyiségben bíztak, egyébként Hitler ez irányú ostobaságát jól mutatta Albert Speer véleménye, aki szerint, ha Hitler hallgat rá és leállítja például a A4-esek (V2-esek) fejlesztését és gyártását, akkor évekkel tovább kitarthatott volna Németország.
A németek nem előzték meg a korukat, csak ők költöttek is a forradalmi ötletekre, míg az amerikaiak, britek, szovjetek nem, vagy jóval kevesebbet, bár ennek ellent mond, hogy a második vh. egyik legjobb multifunkciós repülőgépe a brit deHavilland Mosquito például fából készült, Göring őrjöngött is, hogy a német mérnökök mennyire idióták, amiért folyton vadabbnál-vadabb ötletekkel jönnek hozzá, miközben a britek, akiknek mindenük megvan egy nevetségesen olcsó, és egyben fantasztikus fa repülőt építenek.
De mondjuk az atombombát sem a németek találták fel, sőt a náci atomprogram lényegében véve sehol nem volt, mikor véget ért a háború.
Ezt a listát pedig hosszan lehetne sorolni, meg azt is, hogy szerinted a relativitáselmélet semmit nem adott, ja végülis csak a teljes mostani világképünket az határozza meg, hát ugyan mi az...
De a legjobbat ezen röhögtem:
"Nagy magyarország lenne, mindent visszaadtak volna nekünk."
Persze a németeket kiszolgáló független Horvátországot meg Szlovákiát, még ha meg is nyerték volna a háborút jó esély volt arra, hogy a románok visszakapják Észak-
Erdély egy jelentős részét, eleve Jugoszlávia szétesésekor a Bánátot vissza sem adták a magyaroknak!
Szóval inkább te járd ki az általánost...
Relativitáselmélet nélkül nincs kvantumfizika, kvantumfizika nélkül nincs tranzisztor, tranzisztor nélkül nincsenek fejlett és kis méretű számítógépek.
Még egy mai szemmel már primitív és használhatatlan Commodore-t vagy az Apollo Holdkompon futó számítógépet se lehetne tranzisztor nélkül megépíteni.
Talán egyéb technológiákban lett volna valamennyi fejlődés, de max. a mai Észak-Korea szintjét hoznák.
A Harmadik Birodalommal (HB) is csak addig lett volna "örök harag", míg a gazdasági érdekek felül nem írják azt.
Lásd Szovjetunió esete. Az ideológiai ellentétek ellenére mindig is kereskedtek velük a nyugati hatalmak. Úgy a harmincas években, mint a hidegháború alatt.
A HB esetében is egyfajta hidegháború, majd Hitler halála után "enyhülés" következett volna.
Ugyanúgy lett volna fegyverkezési- illetve űrverseny.
Az űrversenyt nagy valószínűséggel a németek nyerték volna. (Az Apolló program szellemi vezetője az a Wernher von Braun volt, akit a náci Németországból importált az USA a "Gemkapocs akció" keretében.)
1968-ban Joseph "Sepi" Eder a Hold felszínére lép a "Reichsadler" fedélzetéről és azt mondja: -Kleiner Schritt für mich...
Aztán: -Viel Glück, Herr Gorsky!
Magyarország, mint szövetséges állam, megtarthatta volna az 1941-es területeit, Románia Besszarábiát kapta volna kárpótlásul.
A Birodalmi Márkát már régen bevezették volna úgy, mint az egész Birodalmi Gazdasági Térségben. (BGT, lásd KGST)
Mindenhol, Germánia utcáin is IKARUS autóbuszok járnának, mert a BGT-n belül a mi feladatunk lenne az autóbuszgyártás. Ezen kívül az élelmiszerellátás jelentős része is miránk hárulna, természetesen az Ukrán Protektorátussal karöltve.
Hogy mi jobban élnénk-e? Ezt nehéz eldönteni, mert egy állam gazdasági erejét nem mindig tükrözi lakóinak jóléte.
Gute Nacht Kinder! Süße Träume!
Ja, és a trolibuszok számozása nem 70-től kezdődne (Sztálin 70. születésnapja alkalmából),
hanem 88-cal...
Nem értek egyet.
Élő példa: A palesztinok, mint másodrendű állampolgárok nem csak a mezőgazdaságban dolgoznak és ismerik az internetet.
Megj. A Harmadik Birodalomban (is) feltétlenül lepontoznák a másként gondolkodókat.
Miénk lenne Székelyföld és a határ menti magyarlakta övezetek
azaz nem semmisítették volna meg a II. Bécsi Döntést
19-es!
A nácizmus ideológiája tudományellenes volt. Először is a korai XX. század híres fizikusait, akik lehetővé tették modern világunk létezését Niels Bohr-tól kezdve Albert Einstein-ig megvetették és tagadták a tanaikat származásuk miatt. Ezt nevezték "zsidó fizikának."
Ők egy ezzel versenyző "Deutsche Physik" "német fizika" nevű mozgalmat indítottak, ami áltudományos volt.
A XX. századra elérte a tudomány azt a szintet, hogy már nem a "józan paraszti ésszel" felfogható dolgokat kutatták a tudósok, hanem kvantumszinten dolgoztak. A kvantumvilágban azonban pont úgy történnek a dolgok, ami a józan észnek ELLENTMOND, ezért sufniban robbantgató mezitlábas őrülttudósok helyett komoly elméleti matematikusokra volt szükség a kutatáshoz.
Amit a nácik lezsidóztak és megvetettek, az nem volt más, mint a XX. század leglényegesebb tudományos eredménye, felfedezése. Hogy a látható, emberi ésszel logikusnak tűnő világunk olyan mikroszkópikus energiarészecskékből tevődik össze, amiknek működése a józan észnek ellentmond.
Ezzel szemben a nácik mindenféle kókler áltudományos marhaságait vették készpénznek. Ott volt pl. egy késő XIX. századi rasszista áltudós elmélete, a Welteislehre "világ-jég tan". Eszerint az elmélet szerint például a kozmoszban keringő testek mind tömör jégből vannak, és az ilyen jégmeteorok becsapódása okozza a jégesőket.
A nácik erre a baromságra alapoztak mindent, többek között a Welteislehre alapján próbálták megjósolni az oroszországi időjárást amikor kiküldték a katonákat Sztálingrádba, meg is látszik mennyire jött be.
A modern tudomány eredményeinek tagadására nem lehetett volna fejlődést alapozni, mivel nem lett volna hova. A késő XIX. század tudósai hittek abban a kvantumfizika felfedezése előtt, hogy már mindent tudunk és csak pár apró részlet van hátra. A nácik beragadtak volna erre a szintre, mivel a matematikai számítások helyetti sufniban vegyszeröntögetéssel max. arra a szintre lehet fejlődni.
A másik dolog pedig, hogy Hitler az ideális jövőt úgy képzelte el, hogy a világuralom átvétele után a technika vissza fog fejlődni az újkori Európa szintjére, lesznek római mintára épített impozáns de primitív városok, a vidékiek pedig harmóniában fognak élni a természettel gépesített termelés nélkül. Erről Hitler Zweites Buch "második könyv" című művében lehet olvasni, a Mein Kampf kevésbé ismert folytatásában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!