Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért voltak a stukák felszere...

Miért voltak a stukák felszerelve szirénával?

Figyelt kérdés
Csupán a félelemkeltés volt a célja, vagy volt más is?
2010. febr. 13. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tudok róla hogy fel lettek volna. A hangot a zuhanó géptest adta.
2010. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

amikor zuhantak arra gondolsz?

ha jól tudom a kialakításuk volt olyan hogyha zuhanni kezdtek, akkor ezt az egyedi süvítő hangot produkálták

2010. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Lélektani hadviselés. Illetve hangot adott az őszinte bombázási szándéknak.
2010. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10 perce hallottam az ngc-n hogy volt rajtuk. De nem mondták miért.
2010. febr. 13. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

21:20as vagyok.

Aki nem ért hozzá miért ír? :)

Bal futóra szerelt, fa légcsavarral hajtott szirénával rendelkezett.

2010. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp most megy a Nat Geon az Apokalipszis c.adás a II Világháborúról,benne a francia megszállással.Nos épp most mondták hogy a Stukákon VOLT sziréna.Lélektani hatása óriási volt mert az akkori katonák(és a civilek is) amikor meghallották a visító hangot,szaladtak amerre láttak.És mint tudjuk a katnák egy dologtól félnek:magától a félelemtől.
2010. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a stukák szirénáztak az azt jelentette hogy zuhannak amikor zuhantak akkor oldották ki a bombákat, persze hogy menekült mindenki.Amúgy a hangjuk nem olyan mély volt mint a légvédelmi szirénáké hanem éles vijjogó hangot adott.
2010. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Ernst Udet ötlete volt, és tényleg pszichológiai okokból találták ki. Ha csak meghallotta az ellenség a hangját az ellenség, tudta, hogy jön és fedezékbe vonult. Tehát amíg hallja, fedezékben van és nem folytat harctevékenységet, és addig a szárazföldi erők azt csinálnak amit akarnak.
2010. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért jó ez az oldal :)

Idáig én is ugy tudtam,hogy a géptest kialakítása miatt volt az a süvítő hangja zuhanó bombázás közben...


De most okosabb lettem :)

2010. febr. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!