Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megnyerhette volna Németország...

Megnyerhette volna Németország az első világháborút? Hol rontották el?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 00:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%
Persze!Ha magyaroktól kér tanácsot,mert azok mindig mindent,mindenkinél sokkal jobban tudnak.
2010. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Nem rontották el, csak miután az általuk gyűlölt cár megbukott zsidók meggondolták magukat és a németek helyett az Antant oldalára álltak és a Balfour-nyilatkozatért cserébe rávették az USA-t, hogy lépjen be az Antant oldalán. Lehet antiszemitázni meg lepontozni, de előtte azért nem ártana utánajárni.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE&feature=related

2010. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz képest, hogy milyenek voltak a kezdeti erőviszonyok és mennyi hibát követtek el a háború elején, egész sokáig bírták a központi hatalmak.


Nyerni nem sok esélyük volt, a vereség papírforma volt.


Minden "nyerhettek volna" elképzelésnek az a kiindulópontja, hogy a németek ha máshogy osztják el a csapataikat, elfoglalhatták volna Párizst. Csak arra nem válaszol senki, hogy miből gondolják, hogy ez automatikusan a háború megnyerését jelentette volna. A francia kormány elköltözött Bordeaux-ba, és nem szándékoztak kapitulálni.


A központi hatalmak közismerten mindent egy lapra tettek fel: vagy sikerül nyerniük néhány hét alatt, vagy reménytelen a háború. Ugyanis gazdaságilag gyengébbek voltak, nem voltak gyarmataik, a háború elején az antant blokád alá helyezte őket és innentől kezdve importálni sem tudtak. 1916/1917 telére Németországban tömeges volt az éhezés, tízezrek haltak éhen vagy fagytak meg, az emberek szervezete legyengült, nagyon sokan tífuszban, influenzában stb. haltak meg.


Gyakorlatilag a központi hatalmak 1916-tól kezdve korgó gyomorral próbálták megnyerni a háborút egy egyre nagyobb számbeli és technikai fölényben lévő ellenséggel szemben. Képtelen vállalkozás volt.

2010. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%
Magyarország volt a németek éléskamrája, mi etettük a katonáikat, persze azt sosem fogják visszafizetni, a lényeg, hogy ők újra egyesültek, nekünk meg ~ 3 millió magyar van sokszor közvetlen a határok túloldalán. Ja bocs már csak 2,5 talán. Azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy a magyarok miért lettek az elmúlt mondjuk 80 év alatt egyre kevesebben a Kárpát-Medencében, miközben ugyanezen idő alatt a lengyelek vagy a szlovákok megtöbbszöröződtek. Nekünk ebben az országban túlzás nélkül kb. 15-20 millióan kellene lennünk. Semmi Jobbik, semmi összeesküvés elmélet, csak nagyon nagyon furcsa.
2010. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%
Bocs, Kárpát-medence, mielőtt rám szól valaki és igaza lenne:)
2010. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
35%
Voltak német gyarmatok amúgy...Namíbia, és Kamerun.
2010. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

"Magyarország volt a németek éléskamrája, mi etettük a katonáikat"


Németország importálta (volna) az élelmet Magyarországtól, ha Magyarországnak lett volna feleslege. De nem volt.


1917 elején Németországban 500 kcal volt a napi élelmiszerfejadag. 1918 őszére 1500-ra emelkedett. Ez még mindig nem elég a szervezet fenntartásához.


Magyarország élelmiszerellátása rendben volt (mármint: nem volt életveszélyes a helyzet, noha itt is éhezés és jegyrendszer volt), de Ausztriát és Németországot Magyarország nem tudta és nem is akarta táplálni. A németek helyzete akkor javult, amikor jelentős keleti területeket szálltak meg és fosztottak ki 1918-ban.

2010. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
35%
:) benéztem, azt hittem a második v.h.ról van szó.
2010. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Voltak német gyarmatok amúgy...Namíbia, és Kamerun."


Német gyarmat volt a mai Namíbia, Togo, Ruanda, Burundi, Tanzánia és Kamerun.


Ezek nem sokat értek nyersanyagellátás szempontjából, ráadásul rögtön a háború elején megszakadt velük a tengeri összeköttetés. Az antant a háború legelején már megszállta ezeket a gyarmatokat, csak Kelet-Afrikában volt tartós a német ellenállás, de ott is inkább gerillaharc jelleggel.

2010. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

Lett volna esély... Ha a központi hatalmak tudtak volna úgy taktikázni, mint az antant (Entente azt hiszem).

A Fall Schlieffen volt a bukta az egészben... Illetve ott kezdődött, a Fall Blau már jobb volt, mint azt a II. világháború mutatja... A belgák megakadályozták a németeket, így nem tudtak úgy menni (sem), mint azt eltervezték. Mellesleg 1900-ban a Fall Schlieffen tökéletes lett volna, mert az oroszok is közrejátszottak abban, hogy vége legyen a tervnek...

Ott rontották el a németek, hogy szóba álltak a monarchiával, mert a 3 császár szövetsége (Németország, OMM, OROSZORSZÁG) jobb lett volna a Monarchia nélkül (azt kérdezted, a németek megnyerhették volna?). A Monarchia innentől kezdve SZINTE 100%, hogy maradt volna a németekkel.

Az is igaz, hogy a Monarchia sem volt hasztalan...

Ha a németek többet ajánlottak volna Olaszországnak, aki a németekkel franciaellenes szövetségben volt, akkor a Monarchia hadserege felvehette volna Oroszországgal a kesztyűt (mondom: FELVEHETTE, nem megverte)...

Az, hogy a németek megverték Oroszországot, az részben igaz... Svájcból átküldték Lenint (tudtommal), aki megbuktatta a cári rendszert... A németek nélkül nem sikerült volna...

Na, most Olaszország velünk van, és tudja támadni Franciaországot K-ről, a németek utolsó támadása, amikor majdnem elérték Párizst, valószínűleg sikerült volna... Azt is hozzá kell tenni, hogy az olaszok inkább csak beszélni szeretnek a háborúról, mintsem részt venni benne...

Ha Franciaország elesik, akkor nagyobb eséllyel indul Németország, Monarchia, Olaszország, Bulgária és Törökország az USA-nak és Angliának (meg a szövetségeseinek)...

De nem így lett, és innen már nem lehet tovább vinni a gondolatot. Szerbia meg Románia már nem tudtak volna beleszólni a háborúba (ahogy nem is nagyon tudtak)


A németeknek Olaszországot kellett volna meggyőzni, Románia meg rögtön átáll, ha valami vereségről van szó. Szerbia már akkor vesztes volt... Oroszország kilépett.


A németek talán még el tudták volna foglalni Angliát, de Skóciát meg Walest már nem biztos... (A II. világháborúban is a radar segített Angliának, ami ekkor még nem volt)

Az USA pedig összeomlott volna, ha nincs felvevőpiacuk (ahogy csődbe is mentek).

De a Monarchia hadserege az olaszokra ment rá, az olaszoknak pedig az osztrák-magyar haderő állt az útjába... OMM pedig még küzdött az oroszokkal és a szerbekkel és a románokkal, az előbbivel nem bírtunk, így a franciákkal remekül küzdő németeknek segíteni kellett, így visszaesett a németek győzelmi aránya. És ez ment 5 éveig (1914,1915,1916,1917,1918)

Lett volna esélyük...

2010. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!