Egy szerződéses katona hogyan kezdheti a pályafutását tisztként vagy altisztként?
szerződéses tiszt/altiszt főiskolai/egyetemi végzettséggel lehet valaki.
Pl: jogász, orvos, épitészmérnök stbstbstb. ők lesznek szerződéses tisztek/altisztek.
Ehhez olyan végzettség kell amit a honvédség alkalmaz. Majd ezután jelentkezni, elvégezni az alapkiképzést, és munkába állni.
Hozzáteszem marha kevesen vannak akik egy orvosi 4 éves képzés után elmennek a honvédséghez. Pénzben nagyon nem éri meg.
Hivatásos tiszt az NKE-HHK-n végzett lesz.
Hivatásos altiszt pedig az MH-AA-n végzett lesz.
Az előbbi 4 éves egyetemi képzés, az utóbbi OKJ-nak megfelelő 2 éves képzés.
Majdnem jó amit írtál, azonban a példaként felsorolt szakmák (orvos, jogász, bizonyos mérnöki szakot végzettet) a polgári egyetemeken végzik (mivel az NKE-n ilyen képzés nincs) és akikkel szerződést köt a honvédség azok hivatásosok lesznek.
Lehetnek ugyan szerződésesek is, azonban ez a tiszti állománynál nagyon ritka. (ha már tiszt akar lenni akkor egy életre gondolkodik nem pedig 3 vagy 5 évre.
"Majdnem jó amit írtál, azonban a példaként felsorolt szakmák (orvos, jogász, bizonyos mérnöki szakot végzettet) a polgári egyetemeken végzik (mivel az NKE-n ilyen képzés nincs) és akikkel szerződést köt a honvédség azok hivatásosok lesznek."
Téves információ. Alapkiképzésen pont volt vagy 3 hadnagy, 1 százados és talán egy törzsőrmester akik polgári egyetem/OKJ-t végzettek voltak. Ők szerződéses tisztek/altisztek lesznek mivel egyszerűbb mint hivatásosnak menni.
"Lehetnek ugyan szerződésesek is, azonban ez a tiszti állománynál nagyon ritka. (ha már tiszt akar lenni akkor egy életre gondolkodik nem pedig 3 vagy 5 évre.)"
Ugyancsak téves. A tiszti állomány(illetve tisztjelölti) több mint a fele nem ezt akarja csinálni élete végéig. Az ok: Ahogy mész bele a rendszerbe, átlátod a dolgokat kiábrándit sokakat. Ezen oknál fogva a szerződéses karrier jobb lehetőség annak aki megteti. (Hiszen az NKE-HHK-t illetve korábban ZMNE-t végzett hallgatók ezt nem tehetik meg.)
Tudom, mivel én is ide járok.
#3
Az sem helytálló, hogy hivatásosként nem lehet felmondani.
"#3
Az sem helytálló, hogy hivatásosként nem lehet felmondani."
Nem lehet felmondani ha jót akar magának az ember. :)
A szerződés bontás a hivatásosoknál elég nagy problémákat szül.
Így pl. egy NKE_HHK-t végzett hallgató 4+8 évet kell hogy szolgáljon. 4 év = az egyetem, 8 év csapatnál.
Ha 8 évet nem szolgálja le, vissza kell fizetni jósok milliót.
Szószerint értelmezve valóban nem helytálló. viszont szerintem ne kezdjünk el belekötni minden kétértelmű mondatba. Nem az óvodában vagyunk. :)
Csak akkor van ha kevesebbet szolgál az adott szerződéses.
(mivel általában senki nem szolgál a kötelezőnél többet)
Ezen felül a kötelezően dolgozni való idő ami különbség és ha jólemlékszek némi + juttatás jár a hivatásosoknak a szerződésessel szemben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!