Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Több roma nevet találtam II....

Több roma nevet találtam II. világháborús hősi halottak listáján. Hogyan kerültek be a seregbe?

Figyelt kérdés
2014. okt. 31. 12:34
1 2
 11/15 CHEEE ***** válasza:
46%

Nem tudom mi a kérdés a kérdésben.

Nevezetesen az, hogy nem csak színmagyar ember lehet jó?

Hogy rengeteg ártatlan, az életét csak élni akaró ember halt meg egy idióta világban?

Ha csak most ébredt fel a kérdező, bízom benne, kérdése nyomán talán picit elgondolkodik, és rájön, a színpagyar pirosfehérzöldre mázolt idióta nem mindig okos, és a pitriban ülő munkanélküli nem mindig gonosz.

Ilyen egyszerű, bár tudom, sokaknak ez akkor sem jut el a tudatáig.

2014. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A letelepült cigány etnikumú lakosság a háború előtt nem volt külön nyilvántartva. A régi falvak uradalmi cselédei között jó néhány cigány származású is volt. Ezeket ugyanúgy sorozták mint a többi magyar zsellér származású fiatalt.

A vándorcigányokkal más volt a helyzet, őket nem minden esetben lehetett "megfogni".

2014. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

@10

Kösz, töki!


Ezzel csak az a baj, hogy az általad hivatkozott kedves kutató kutatásai szerint itt nem arról van szó, hogy a kedves Hitler bácsi annyira rendes volt, hogy elismerve a zsidó származású katonatisztjeinek hozzáértését, és munkáját egyenrangúnak tekintette volna a tisztafajú árja tisztjeivel, hanem annyira korrupt és haszonleső volt az egész rendszere, hogy a céljaik érdekében egyszerűen meghamisították néhány tisztjük származási adatait, hogy rájuk ne vonatkozzanak a zsidótörvények...


És te ezt hozod fel pozitív példának? :-D

Na, gratulálok, töki!

2014. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13-as.

Nem akarok belefolyni kettőtök színvonalas eszmecseréjébe, de szerintem te valamit nagyon félreértettél.


Az egész topic arról szól, hogy cigányokat is soroztak a magyar honvédségbe.

Erre válaszul érkezett, hogy nem csak cigányokat, de pl. a németek még zsidókat is.

Ez csak ténymegállapítás volt, nem értékítélet, szóval nagyon mellélőttél.


Egyébiránt háború esetén minden épkézláb emberre szükség van; a csatatéren és a hátországban egyaránt. Ha van két keze és két lába, tud mozogni, akkor nosza vagy a harctér, vagy munkaszolgálat, esetleg otthoni fegyvergyárakban összeszerelő munkás, de semmi lazulás.

2014. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

# 13

Töketlen a Mein Kampf-be az áll hogy a zsidó vér anyai ágon öröklődik 3 generáción keresztül!

Aki apai ágon volt csak zsidó azt Hitler nem tekintette "kiírtandó fajnak"!

Aztán a sok gyökér meg csodálkozik meg hurrog hogy voltak zsidó tábornokai de azért utána se olvastak a dolgoknak...csak a felületes történelmet ismerik!

2014. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!