Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyarok JÓ katonák?

Progizo kérdése:

A magyarok JÓ katonák?

Figyelt kérdés

Szerintetek is jó, kötelességtudó, elszánt harcosok a magyarok még így, számottevő hadsereg nélkül is?

Erre az utal, hogy a Kárpátaljáról behívott magyar fiatalok helytállóan harcolnak Kelet-Ukrajnában (sajnos halottaik is vannak már), valamint a HVG-ben olvastam, hogy egy szerb katonatiszt visszaemlékezése szerint a szerb hadseregbe besorozott magyarok még náluk is jobban harcoltak, ott voltak az első vonalban, ahová kényszerítették őket, és "hullottak, mint a legyek".

Szomorú, hogy más országok háborúiban kell a magyarságnak bizonyítania azt, hogy igenis jó katonák tudnak lenni. Vajon a magyar anyaországiak is ilyenek lennének? Tudnának ők is így harcolni, ha az összmagyarság céljai, érdekei így kívánnák?



2014. szept. 27. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Én voltam katonaságnál. Olyan epuhult, nagyhasú, arrogáns, beképzelt katonákat sehol sem láttam európában, gyanítom nincsen sehol sem
2014. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
igen a legénységi állomány, a fiatal tiszti és altiszti állomány viszonylag elég jó. Sajnos azonban a főtiszti állomány nagy része elég trágya állapotba van....Látszik melyik era-ban végeztek....
2014. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar katonanak egesz a 2vh elveszteseig nagyon jo hire volt, kezdve ugye a verhetetlen honfoglalo lovas-ijjasz harcosokkal, a torok vero vitezekkel, a huszarokon at egesz a 2 vilaghaboruban harcolokig. Utana jott egy eleg komoly leepules, de ezzel szemben ma mar a magyar hivatasos katona megallja a helyet a NATO kotelekekben.
2014. szept. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2# válaszhoz hozzátenném, hogy ezt még tetézi az, hogy a valakinek a valakije az nagyon fontos a honvédségnél is, így sokszor külszolgálatos helyekre küldenek egy rakás alkalmatlan idiótát is, akik jobb, ha ne nyúlnak semmihez és helyettük a valamirevaló értelmes része a kiküldötteknek csinál mindent, mert jó a pénz, és kell a csókosnak, az nem baj, hogy alkalmatlan szegény és hogy ennél nagyobb égést a többi ország előtt nem is lehetne kitalálni.
2014. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!