Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A shotgun töltényben mennyi...

A shotgun töltényben mennyi kis golyó van?

Figyelt kérdés
És felsorolnátok a fajtáit is , mert tudom ,hogy több fajtája is van ? :)

2014. aug. 23. 19:41
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint a sörétes lőszer jelzése 20, 12 stb valahogy úgy adódott hogy 1 font? ólomból hány sörétet öntenek ki, szóval ez a szám minél nagyobb annál apróbb szemű a sörét vagyis annál több szem van egy lőszerben.

(az más kérdés hogy manapság nem csak vagy nem egészen ólomból öntik a sörétet)

Ezen kívül esik kicsit a "slug" ami nem sörét hanem 1db "nagy" lövedék.

Egyébként kb gyártónként eltér hogy mivel szerelik a lőszereket kismillió egyéb variáns is van a gumilövedéktől a könyvgázon keresztül a mit tudom én miig.

2014. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaz ez angolul van, de a kepeket nem kell "leforditani" :)

[link]


Ha jutubba beirod, hogy shotgun shell type akkor a videon majd jol latszik, hogy milyen meretu golyok lehetnek benne.


Fajtak: buckshot, slug, birdshot, breaching slugs (ezzel nyitjak a zart ajtokat) es meg biztos van sok masik de ezek a fo fajtak.

2014. aug. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 adam gyanyi válasza:
fajtától függ a katonai nagy kaliberűekbe pl 20 25db ólom vagy fém kisgolyó van igaz látam már shotgun lőszert az kb 1dm
2015. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!