Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajon ma milyen lenne a...

Vajon ma milyen lenne a világgazdaság állapota, ha 1900 óta egyetlen háború sem lett volna a Földön? Tényleg igaz, h a gazdaság fő mozgatórugói a háborúk és az azt követő újjáépítések?

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Akkor lehet Izrael ezért bombázza porrá a palesztin iskolákat és kórházakat.
2014. júl. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

# 1

Jó lenne ha a kérdésre válaszolnál ahelyett, hogy a marhaságaidat böfögöd ide, te idióta f_asz.


Valószínűleg túlnépesedtünk volna vagy legalábbis közel járnánk hozzá. Illetve a válság is hamarabb bekövetkezett volna. Aztán vagy anarchia lenne, vagy épp most folyna egy óriási népírtásra fókuszált világháború. (több áldozattal mint amit 1. és a 2. vh együttvéve megkövetelt)

2014. júl. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt legikább a fegyvergyártók és fegyverkereskedők terjestik. A háborúk esetleg arra jók, hogy olyan rétegek kerüljenek vezető vagy legalábbis kedvezőbb helyzetbe, akiknek nem adatott meg addig. Ilyen pl. a nők helyzete . Míg a férfiak a hadszíntéren ontották vérüket, a nőknek a gyárakban kellett helytállniuk munkásokként, így ők végre kivívhatták sok orszában a szavazati jogot.

Vagy ha nem lett volna I. világháború, Hitler is csak egy éhező művészecske maradt volna. Ugyanígy a szocialista forradalomnak köszönhette sok elnyomott, szegény fiatal, hogy megnyílhatak előttük az egyetemek, főiskolák kapui.


De mégis milyen lenne? Ha nincs háború, akkor az országoknak van idejük fejlődni, kutatni, több idő és anyagi jutna pl. betegségek gyógyítására és építkezésekre, valamint oktatásokra. Az oroszoknak még mindig cárjuk lenne, de szerintem nem lenne sok különbség a társadalmi helyzetüket tekintve az elképzelt és a kmostani közt. Akkor arisztokraták, most oligarchák kezében koncentrálódik a vagyon, miközben sok a szegény.

A mai gyerekek nálunk még most is inkább paprikás csirkét ennének galuskával, mint hamburgert, jó magyar vászonból készült ruhákat hordanának,nem farmert, mert Amerikára nem kellene úgy tekinteni, mint megmentőre.Kisebb is lenne a kivándorlás, és a nyelvtanulás se lenne olyan fontos, mint most. És mivel akkor sok okos magyar fiatal bent maradna, már megoldottuk volna az alternatív energiahordozók kérdését, vízhajtású autók, szélerőművek, és talán Magyarország vezető világhatalom lenne. Igen, vezető világhatalom, hiszen Trianont az I. világháborúnak köszönhettük. Az osztrák császárságot idővel lepattinthattuk volna magunkról, hiszen Ausztria csak hátráltatta a fejlődésünket. Háború pedig akkor nincs, ha gyűlölet sincs a másik iránt. Mindegy lenne akkor a Nagy Magyarországban, ki milyen származású, aki dolgozna, és becsülettel élne, az boldogulhatna. Így zavartalanul szaporodna a magyar nép is. Olyan, hogy Szlovákia nem is létezne, esetleg kapnának a szlovákok valami autonómiát. Románia is csak mint Oláhia létezne Bulgária szomszédságában egy kis országocskaként


A maffia éhen döglene, hiszen nem lenne senki, aki fegyvert venne tőlük, se kábítószert, hiszen a béke alapja a tudás, és ezt minden ember tudná. ezért Olaszország maradna a művészetek, a divat és a pizza fellegvára. Egyáltalán: a gyűlölködés. a lövöldözés nem is lenne mennő.


A tudás szabadon áramolhatna világszerte, és így Afrikának és Ázsia elmaradottabb részének is sokat lehetne segíteni abban, hogy hogyan fejlődhessenek, hogyan szabályozzák a születéseket. Akkor ott is több nő dolgozna és keresne, ezért nekik is több elismerés, esetleg vezető szerep jutna.


Ha nem lettek volna háborúk, most se lenne gyűlölködés amiatt, hogy te ilyen vagy, én meg olyan. Nem is lenne értelme rasszizmusról és diszkriminációról beszélni.


Tehát ez, hogy a háborúk a gazdaság fő mozgatórugói csak annyiban igaz, hogy az embereknek háború kell ahhoz, hogy a békét igazán tudják értékelni. De Einstein is megmondta: amíg a világon egynél több ember van, addig világbékéről nem lehet beszélni.

2014. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A háborúk azért szolgálnak hogy újnál újabb fegyvereket próbáljanak ki és fejlesszék a haditechnikát. elvégre nem tudhatjuk mivel harcolnak ők.
2014. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salamon Bálint ***** válasza:

Háborúk alatt a technikai fejlődés felgyorsul, és kikényszerít olyan fejlesztéseket, amik békeidőben lehetséges.


A 2vh-nak köszönhetjük az atomenergiát, a sugárhajtást vagy a Hold-utazást.

2014. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyes nem böfög bele marhaságokat te zsidó.
2018. aug. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!