Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem kéne gyorsan kilépnünk a...

Nem kéne gyorsan kilépnünk a NATO-ból, hogy az ukrajnai konfliktusban segíthessünk az oroszoknak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 17:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

#7-es, bár logikailag stimmel amit írsz, csak a NATO-ra vonatkozó állításoddal látok problémát. "Jelenleg a NATO oldalán áll a világ nagy része." Komolyan? Bizonyára csak még senki nem világosította fel Kínát, Indiát, Dél-Kelet Ázsiát, Afrikát, Közel-Keletet, Latin-Amerikát, hogy ők valójában a NATO oldalán állnak, csak még nem tudnak róla.

De való igaz, a kis nyugati mikrovilág (Észak-Amerika, Nyugat-Európa - a föld területének egy 20.-a, lakosságban az egy tizede) nagyobbrészt (több mint 50%-a) NATO tag. De igaz, minden a gazdaságról és hadi potenciálról szól. Szóval így kb. a világ 1/5-e ide tartozik. A maradék 4/5 meg jót nevet rajta.

2014. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Beszélhetsz itt népességszámról, meg területről.


De attól még a világ gazdaságának 3/5-e a NATO tagországok kezében van.


Ázsia(Kinát és Oroszo-t kivéve) és Afrika röhöghet, főleg hogy a létminimumot sem érik el nagyon sok helyen.


Maradt Kína és Oroszország. Akik együtt a gazdaság 1/5-t irányitják. (Habár zárkóznak fel, még nem egyenrangúak a nyugattal.)


Egy elhúzódó háborúban (márpedig egy NATO-KELET az volna) mindig a gazdaságok ereje döntötte el hogy ki nyer. Akár vannak a kínaiak 1 milliárdan akár nem.


De különben értem én az álláspontod.

2014. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Egy elhúzódó háborúban (márpedig egy NATO-KELET az volna) mindig a gazdaságok ereje döntötte el hogy ki nyer. Akár vannak a kínaiak 1 milliárdan akár nem."


A Harmadik Birodalom messze fejlettebb, modernabb volt, mint a Szovjetunó, a szovjet gazdaság és életszínvonal a nyomába sem ért a nácinak.

A nácik viszont mégsem tudták őket legyőzni, pedig abban a korban a legfejlettebb technológiát birtokolták.


Szóval a mennyiség is számít azért.


Meg a kelet-ázsiaiak eléggé fanatikusok, például a Japán kamikaze pilóták , halálukig harcoló katonák.

A kínaiak is hasonlóak.

2014. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

"A Harmadik Birodalom messze fejlettebb, modernabb volt, mint a Szovjetunó, a szovjet gazdaság és életszínvonal a nyomába sem ért a nácinak.

A nácik viszont mégsem tudták őket legyőzni, pedig abban a korban a legfejlettebb technológiát birtokolták"


A II. Vh még pont az az idő volt amikor még egy háborúban számított a létszám. Nézzünk vissza régebbre amikor még karddal harcoltak ha egy emberre rá ment 1 vagy 2 ember még lehet leölte az ellenségeit de mikor már 1-re 5 vagy 10 ember is rátámadt hát bármilyen jól harcolt akkor se tudta mind a 10-et lekaszabolni. A II.Vh-ban már sokkal fejeltebbek voltak, de azért annyira még azért még se.

Nézd meg a mai háborút, drónokban emberek se ülnek még is képesek arról kilőni bármilyen célpontot, vagy az AC-130-al képesek akár egy hadseregnyi embert is kiirtani. Mai világban már csak a technológia számít.

2014. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"A Harmadik Birodalom messze fejlettebb, modernabb volt, mint a Szovjetunó, a szovjet gazdaság és életszínvonal a nyomába sem ért a nácinak.

A nácik viszont mégsem tudták őket legyőzni, pedig abban a korban a legfejlettebb technológiát birtokolták. "


A Német vereség törvényszerű volt. Pont erre akartam utalni. A Németek egyedül voltak Gazdaságilag fejlettek. a világ gazdaságának habár 1/6-át birtokolták fejlettségük miatt. Az még mindig csak az 1/6-a szemben a Szövetségesek akkori 2-3/6-ával.


A Németek egyedül voltak gazdaságilag. Több frontos háborút vivtak ami már többször megmutatta hogy hosszútávon lehetetlen győzelmet kicsikarni.


Szövetséges gazdaság -> terhelhető volt

Német gazdaság sok évnyi háborúzás után rengeteg ország ellen -> Kimerült.


Átvetitve mai viszonylatba -> Oroszország egyedül lenne nagyrészt -> A nyugat hatalmas gazdasági tartalékkal rendelkezik -> Ha nem vetnek be atomot akkor a gazdaságok harca lenne ez is.



Remélem igy már érthető amit eddig is magyaráztam.

2014. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"A nácik viszont mégsem tudták őket legyőzni, pedig abban a korban a legfejlettebb technológiát birtokolták"


A Wehrmacht utánpótlását 90%-ban lovak látták el, a gyalogságnak pedig csak a 10%-a volt gépesítve, a többi talpas módjára ment a front után. Nem beszélve arról, hogy akkoriban sokkal rosszabb minőségűek voltak tőlünk keletebbre az utak, mint manapság.


Manapság a NATO csapatok utánpótlása teljesen motorizált és a gyalogság nagy része megint csak motorizált és a fronton tud haladni a főbb támadó erőkkel. Az utak jobbak, mint akkor, ráadásul a technikai fölény is kicsivel nagyobb az oroszokkal szemben, mint akkoriban.


Aztán ott van még a tény, hogy a náci Németország úgy támadta meg a Szovjetuniót, hogy közben majd egész Európát megszállva tartották, ami hatalmas terhet rótt a német gazdaságra és a Wehrmachtra. Most ott tartunk körülbelül, hogy a II. világháborús szövetséges és tengelyhatalmak állnak szemben az akkori szocialista blokkal. Most nem kell Németországnak megszállva tartania semmiféle területet, mert mind vele szövetségesek.


Ráadásul vegyük még pluszba, hogy a Szovjetunió lakossága utálta a németeket, mert elég gyorsan terjedt a híre, hogy mire is készülnek a nácik, ha megnyerik a háborút. A NATO csapatait viszont nem elleneznék annyira a mostani oroszok...

2014. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled mindenben amit leirtál kivéve:


", hogy a Szovjetunió lakossága utálta a németeket, "


Ez kicsit költői tulzás. A szovjetunió nagy része azt sem tudta mi az a Németország, Azt sem értette most épp mi a fenéért támadták őket meg.. Csak azt tudták hogy az Anyaországért ami nevelte őket mindent meg kell tenni.

2014. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem kellene kilépnünk a NATO-ból. Meg kellene végre tanulnunk, hogy itt, Európa közepén nem csak úgy lehet élni, hogy csontig benyalunk valamelyik nagyhatalomnak és a biztonságos akolmelegből ordítva szidjuk a másikat. Lehet ám egyensúlyozni is köztük.
2014. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt gondolom, hogy túlbecsülni a Nyugati világot nagy hiba. Már vége van a hidegháború utáni rövid intermezzónak, amikor monopólusú volt a világ egy kis ideig az USA győzelmével.

Ma már teljesen más a helyzet. Az USA bár látványosan mindent megtesz a technológiai elsőbbség fenntartásáért, összességében drasztikusan csökken a hadipotenciálja a hidegháború vége óta. Gazdaságilag is igencsak ingatag, instabil (ÁHTH, ÁA), teljesen képtelen hadigazdasági átmenetre. Nyugat-Európával ez extrán igaz.

Oroszország a 90-es évek összeomlása óta meg rohamléptekben halad visszafele a hadipotenciálja kiépítésében, ami a 10-15 éves szünet után gyorsan regenerálódik. Kína is rohamléptekben fegyverkezik. És ráadásul továbbra is felhívnám a figyelmét mindenkinek, hogy a bolygón van vagy 200 ország, nemcsak az USA, Oroszország és Kína. Bár ezek a nagyhatalmi gócpontok, de az is számít, hogy mely régió van az érdekszférájukban, kikkel kötnek szövetséget. A többi ország gazdasági és hadipotenciálja összeadódik, USA-nak ott van az EU csatlósnak meg Kanada. Azon felül mindenki messziről elkerülné egy nagyszabású konfliktusban.

Szóval teljesen illúzió az a kép, hogy az USA érdekszféra uralja a világot. Annyi az igazság, hogy most ő a legerősebb egymaga, de a többi régióból néhányat összekombinálva máris nagyon gyenge pozícióban van.

2014. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!