Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honvédelmi szakközépiskola,...

Honvédelmi szakközépiskola, iskolaváltás, lehetséges?

Figyelt kérdés
A Gábor Dénes Elektronikai Műszaki Szakközépiskola és Kollégium( [link] szeretnék átjelentkezni, most elég erős és nagy múltú gimnázium 9. évfolyamos tanulója vagyok. Év végén lehetséges lenne -e átjelentkeznem a fent említett iskolába ? Nagyon régi álmom, hogy katona lehessek, igazából amióta az eszemet tudom, sosem akartam más hivatást. A kondícióm elég erőst, lassan 10. éve folytatok küzdősportot. A fegyverekről, hadviselésről, harcászatról elég sok mindent tudok, műszaki adatok, általános ismeretek. Mivel szakközép, alaptantárgy a Katonai alapismeretek, ebből később vizsgáznom kell (Beleolvastam a tankönyvbe és ilyen dolgokról tanulni és érdemjegyet szerezni, a menyország lenne nekem.) ? Tényleg minden vágyam, hogy katona lehessek, és egy ilyen iskola, a mindenem. (Most 16 vagyok, angol 0.osztályt végeztem.)

2014. ápr. 6. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Fideszes vagy ? Akkor igen
2014. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ha az én véleményemet kérdezed teljesen felesleges.

Az én szakközépembe is van ilyen "Katonasuli" osztály és teljesen felesleges. Nagyon gyenge minőségű alakijuk van, és a K.A. tárgyat sem úgy oktatják ahogy azt elvárnád. (Ez azért van mert szakközépiskola és nem gimnázium tehát ahhoz mérten van elvárás)


Ha a helyedben lennék (és voltam) Tanulnék ezerrel leérettségiznék tökéletesre, megcsinálnám a nyelvvizsgát és jelentkeznék a Közszolgálati egyetem Hadtudományi karára. (NKE-HHK) Illetve ha nemvagy jó tanuló akkor Altiszti Akadémia de gimnáziumi tanulóként gondolom inkább Egyetem.


Én ezt tettem. Leérettségiztem és most felvételizek az egyetemre. Hidd el ha katona akarsz lenni akkor nem egy ilyen iskolába mész át hanem előre gondolkozol!

2014. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 cl28 ***** válasza:
Én is úgy csinálnám mint az előttem szóló. Az NKE-ről nem tudok nyilatkozni, de "sima" szerződésesek közt van pár ismerősöm aki katonai szakközépbe járt, honvédelmi alapismeretekből érettségizett. Annyi előnyük volt h az alapkiképzésen az első egy hónap elméleti foglalkozásain, 50-90%-ban ugyanaz az anyag volt... egyszerűbb volt a vizsga... de azt a vizsgát olyanok is simán leteszik akiknek csak 8 ált.-osuk van. Tehát, ha le tudsz érettségizni, nem jelenthet problémát akkor se, ha előtte azt se tudtad eszik e vagy isszák a honvédséget. NKE-n úgy tudom szintén a három hónapos alapkik.-kel kezdenek, ott is csak az első 1 hónap lesz tőle könnyebb, a felvételinél nem tudom h plusz pontokat ér-e ha katonai szakközépből jöttél.
2014. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!