HA kitörne egy új világháború, akkor mindenképpen besorozzák az embert?
Kérdésem elméleti. HA neadjisten olyan dolog történne, hogy nagy erőkkel kéne harcolni, akkor semmi esély arra, hogy az ember ne menjen ki harcolni?
HA esetleg úgy alakulna a helyzet, mégis milyen törvényes módja van annak, hogy egy egyént ne küldjenek ki? Menekültként ilyenkor befogadnák külföldön, vagy erre nem vonatkozik? Vagy nincs semmi törvényes módja? Akkor egyetlen megoldás csak a szökés lehet?
A kérdés NEM arra vonatkozik, hogy van-e esély arra, hogy kialakuljon ilyen helyzet, hanem arra, hogy HA (ismétlem: H A ) kialakul, akkor mi történik!
Én sorozáson E kategóriát kaptam, ha jól emlékszem. Vagyis háború esetén sem vagyok behívható.
Aki nem hadköteles, azt nem tudja behívni.
Viszont ha lenne háború, hamarabb véget érne az, mint, hogy jelentkeznél a laktanyába, ahova behívtak.
Találtam egy leírást ahol konkrétabb választ kaphatsz a kérdésedre:
Mostani jogszabályok szerint első körben a 40 év alattiakat soroznák be.
A totális hadigazdaság működtetése igényelné a sok emberanyagot, nem a közvetlen harcok. Ma már élőerőt nagy tömegben nem érdemes összevonni, mert az már technikával túl hatékonyan pusztítható.
Egy korszerű interkontinentális rakéta egyszerre 10-12 célpontra tud küldeni 300-700 kilotonnás nukleáris töltetet, vagy egyre akár 20 megatonnásat is.
Összehasonlításként egy átlagos 2. világháborús nehézbombázó repülő (pl. B-17) 2-3 tonna bombával tudott csapást mérni. Azaz egy 20 megatonnás nukleáris töltet ennek a 10 milliószorosára képes!!
Behívott katonának ellátásért, aprópénznyi zsoldért atomfegyverekkel folyamatosan hatékonyan pusztított bunkergyárak gyártósain kellene dolgoznia, vagy szétbombázott romokat eltakarítania.
Atomfegyverek elsődleges célja természetesen az elrettentés, jelenleg katonai doktrínáikban ezt mondják az atomfegyverrel rendelkező országok:
Kína, India:
csak akkor használ atomfegyvert, ha ellenük elsőként használtak atomfegyvert
USA, Oroszország, Egyesült Királyság, Franciaország,Pakisztán:
Akkor használ, ha területét vagy szövetségesének területét ellenséges invázió éri.
Egyesült Királyság ezen kívül akkor is ha "haramiaállam" ellen harcoló csapataira a "haramiaállam" tömegpusztító csapást mér.
Izrael: csak végső esetben, ha létét pusztulás fenyegeti
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!