Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína és Oroszország fel fog...

Kína és Oroszország fel fog valaha zárkózni Amerikához?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A következő fél évszázadban még biztosan nem.

És ezeknek az országoknak egyébként sincs ilyen terve, hogy ők legyenek a világ csendőre. Bár Oroszország és Kína is meghirdette a haditengerészetének fejlesztését, így a jövőben felértékelődhetnek a világ konfliktusaiban.

Ők inkább védelemre vannak berendezkedve, ebből a szempontból szerintem nincs jelentős lemaradásuk Amerikától.

2013. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Már sok mindenben le is hagyták Amerikát, szóval csak idő kérdése.


Amúgy Amerika és az EU is össze fog omlani és az Ázsiai Unio-é a jövő. Ez is csak idő kérdése

2013. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vadkan01 ***** válasza:
25%
Inkább Amerika akar hátratolatni hozzájuk.
2013. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
31%

Nem valószínű. Kína és az USA szimbiózisban élnek. A szimbiózis kölcsönösen hasznos együttélést jelent. A kínai termékeket főleg az USA vásárolja, így tud bővülni a kínai gazdaság évente 7-8%-ot, az amerikai dollárt és államadósságot főleg kína vásárolja, ezért nem omlott még össze az amerikai gazdaság.


Ha kína nem vásárolná fel az amerikai államadósságot és nem dollárban tartaná a devizája nagy részét, akkor valószínűleg az USA már összeomlott volna, ha pedig amerika gazdasága összeomlana, akkor nem tudnák az amerikaiak megvásárolni a kínai termékeket, amivel kína gazdasága kerülne nehéz helyzetbe.


Oroszország meg egy lábjegyzet. A Szovjetunió idején sem volt sem társadalmilag, sem gazdaságilag ellenfél az USA számára, katonai téren talán jobbak voltak, de a Kubai rakétaválságkor kiderült melyik az erősebb, a szovjetek meghátráltak, behódoltak amerikának. Oroszország pedig sosem volt és sosem lesz a világ vezető hatalma.

2013. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés, hogy amerika fel tud-e zárkózni ezekhez.
2013. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" Oroszország pedig sosem volt és sosem lesz a világ vezető hatalma."


Most is az... Bőven benne van az 5 legnagyobb befolyású között, tehát igenis vezető szerepe van. Ukrajna helyzet megvan? Akkor most fejtsd ki, hogy mennyire nem számítanak az oroszok...

2013. dec. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Felzárkózni? Na ne röhögtess már. Kína ad Amerikának kölcsön. Rég fel van zárkózva gazdasági téren.
2013. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írta is a 4. válaszadó ez egy kölcsönös függőség.


Viszont egyenlőtlen, mert hiába ad kölcsön Kína az USA -nak, a gyakorlat mégis az, hogy a kínai dolgozik éhbérért, tönkreteszi a környezetét, az amerikai meg herdál a kínai pénzén.


Emiatt én Kínát igen is elmaradottabbnak tartom. Hiába adott kölcsön, azt a másik fél soha nem fogja visszafizetni, éppen azért mert nincs miből, elfogyasztotta. Nem hinném, hogy valaha el fognak vonni az amerikai családoktól, hogy a kínaiak pénzét visszafizessék.


A dollárt elinflálják, a kötvények mögött álló cégek bedőlnek, ha kivonják a tőkét belőlük, a kínai meg dolgozik tovább és örül hogy dolgozhat.

2013. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Most is az... Bőven benne van az 5 legnagyobb befolyású között, tehát igenis vezető szerepe van. Ukrajna helyzet megvan? Akkor most fejtsd ki, hogy mennyire nem számítanak az oroszok..."


Én nem azt írtam hogy az utolsó a sorban, hanem hogy nem a legelső. Ugye ezt írtam: Oroszország sosem volt és sosem lesz a világ vezető hatalma. HATALMA. Nem azt írtam hogy sosem volt és lesz a világ vezető hatalmai között. Első nem lesz soha.


Az Ukrajnai helyzetre nem csak az oroszok gyakorolnak hatást, hanem az Eu is. Ráadásul egy államcsőd szélén álló országra nem nehéz ilyen hatást gyakorolni. A tüntetők (éppen ma néztem a hírekben) azt nyilatkozták hogy nem oroszország ellen vagy az Eu mellett tüntetnek, hanem a kormány ellen. A kormányt akarják elüldözni. A tüntetést pedig az ellenzékeik vezetik, akik ha már választással nem tudnak nyerni, megpróbálják így megszerezni a hatalmat. Demokráciának és igazságosnak nevezik amit csinálnak, pedig ők valószínűleg csak a kisebbség. A kormány helyében azt mondanám, rendben van, népszavazást írok ki, ha a népszavazás arról dönt hogy új vezetőt akar, akkor új vezetők lesznek, ha nem akkor hazaárulás vádjával az összes tüntetőt kivégezzük.

Meglátnánk akkor mennyire lenne kedvük a gyenge ellenzékieknek a tüntetéshez. Biztosan nem sok, mivel a többség nincs velük. Olyan ott a helyzet, mintha itt a baloldaliak gondolnának egyet és azt mondanák, ha nem tudunk választással kormányra kerülni, akkor tüntetésre buzdítjuk a híveinket, megrohamozzuk a parlamentet és az egyéb középületeket és távozásra bírjuk a kormányt. Attól hogy sikerülne nekik, nem biztos hogy ez a többség akarata lenne, hiszen ha az lenne, akkor választások útján is hatalomra juthatnának. Éppen ez van most Ukrajnában.

2013. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Döbbenet, hogy első válaszadó szerint 50 évet kell várni és a válasz 100%, én nem szoktam negatív jelet rakni.. Megy az agymosás, az emberek nem tudnak gondolkodni, mindent elhisznek, amit mutatnak neki. Amerikának hihetetlenül jó a gazdasága, ugyanakkor nagy a hitele és dollárja mögött nincs fedezet. Pont Kína, Oroszország, Brazília és sokan mások már nem fogadják el a dollárt cserekereskedelemben, általában aranyat használnak. Olaj kereskedelemben is sok ország Euróra vált. Az meg, hogy Kína mennyire sajnálja a dolgot, döntse el a link alapján mindenki. [link]

Amerikának 10 éven belül annyi, nem olyan Kánaán, mint régen amerika, ugyanolyan nyomorban kezdenek élni sokan, különbség annyi, hogy kínaiak fegyelmezettebben költenek, míg egy amerikai hitelből telefonálgat meg hasonlók, benzin 30%-át ők használják el(Földét), pedig csak 310 millióan vannak, addig egy szegény kínainak még félretett pénze is lehet. Minden területen leelőzi Kína Amerikát(még lehet, hogy szellemiekben is, média ellenére), csak van egy mesterségesen fenntartott remek gazdasága, amit sokáig nem lehet fenntartani. Szóval nem voksolnék a mcdonalds evő jerry springert néző emberkékre.

2013. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!