A német 88mm-es ágyú ugyanolyan könnyen kilőné mai
modern harckocsikat, mint az abrams, challanger?
Leginkább semmi, a mai modern harckocsikat nem tudná kilőni. Eltelt néhány év azóta a harckocsik/páncélzatok is fejlődtek az ágyúk is és persze a lőszerek is.
2013. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Hááát a mai harckocsi kezelőknek, kicsit csengene a fülük, egy találat esetén, meg bosszankodnának, hogy valami idióta megkarcolta a festést, de a 88 mm manapság már halovány. 100 mm alatti űrmérettel páncétőrő ágyú már nincs rendszerben (még a magyar honvédségnél is kivonták az ilyeneket vgy 30 évvel ezelőtt.)
2013. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
Az tulajdonképpen légvédelmi ágyú volt,de véletlenül kezdték vele a tankok elleni harcot,ahol a Flack néven kiválóan teljesített. Különösen az angolok ellen a sivatagban arattak vele Rommelék.2000-2500 m-ről simán kilőtték vele agyenge minőségő angol Crusaider tankokat,de a mai tankok ellen nem hiszem hogy jó lenne,mert eltelt majd 70 év.Már nem lenne korszerű fegyver.
2013. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 A kérdező kommentje:
Egyébként naggyából tisztába vagyok a haditechnikai dolgok terén,régi és új dolgokkal is,de felmerült bennem ez a kérdés és kiváncsi vagyok mások véleményére is.Egyébként úgy tudom nem csak az űrméret számít(persze az is)hanem a lövedék típusa is.
Jogos amit mondsz,nagyon számíthat a beérkezés szöge is.
Ha jó szögben kapja el,elvben lehet hogy kilőhetné maga az ágyú,de mai lövedékfejjel tudom elképzelni.
2013. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/18 A kérdező kommentje:
Éppen ezért érdekelt a dolog,mert eredetileg légvédelmi ágyú volt és gondolom ebből adódóan nagyobb volt a tűzereje,mint a többi tipusnak.
Való igaz a lövedék típusa rengeteget számít. Azonban a mai harckocsik védettségében hatalmas fejlődés történt a háborút követően, illetve a 80-as években volt egy hatalmas ugrás. A lőszerek változásával törvényszerűen változott az űrméret is. Pl. egy kumulatív lövedék esetén a vastagabb páncél nagyobb robbanófejt igényel, vagy pl. egy más típusú mondjuk űrméret alatti gránát esetén a lövedék nagy kezdősebességéhez van szükség nagyobb mennyiségű indítótöltetre, ami viszont nagyobb megterhelés a töltényűrnek, a csőfarnak illetve a csőnek.
2013. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy nagy változások történtek azóta a páncélzatok anyagában és vastagságában is,van chombam acél-kerámia páncél,meg kiegészitő reaktív páncélzat.És hogy akkoriban nem ilyenek voltak a páncéltörő lövedékek sem mint most,az érdelt lehetett e volna akkora átütő ereje,ami ma is érne valamit.
Nem! Maga a 88 mm-es ürméret teljesítménye gyenge a mai eszközökhöz. Egyszerűen egy ilyen kis méretű lőszer már alkalmatlan a modern páncélzat átütésére. A modern lövedékek nagyrészt -kivétel talán az ürméret alatti lőszer- már a 2. vh-ban is megvoltak.
Mint írtam, már mindenütt kivonták az ilyen kis méretű eszközöket. Már a 100 mm-es páncéltörő eszközök sem megfelelőek a mai korban.
Jelenleg már a mai 120 illetve 125-ös lövegek is határesetek. A legújabb fejlesztések már a 150-es ürméret környékén zajlanak.
2013. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Azért megnéznék egy Abrams Chall. és egy Leophard-II tipusú
harckocsi mit csinálna egymással mondjuk 5000 m-ről?
Érdekes lenne.
2013. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: