Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kínai néphadseregtől tartani...

A kínai néphadseregtől tartani kell?

Figyelt kérdés

Milyen erőt képvisel?

Azt tudom, hogy legénységi, ember állományt tekintve szinte kimeríthetetlen tartalékokkal rendelkeznek.



2013. okt. 2. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Szinte alig adnak ki adatokat magukról, de a mivel a világ harmadik legnagyobb hatalma és a hadi költségvetés a világon a második legnagyobb, arra utal hogy kb. Amerika és Oroszország szintjén van, vagy még náluk is erősebb, ha belevesszük hogy egy szavukba kerülne, hogy összeomoljon a Wallstreet.
2013. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Viszonylag korszerű a szárazföldi ereje,de a légiereje elmarad a nyugatétól.Nincsenek 5. generációs gépei,ahogy tudjuk kilátásban sincsenek ilyenek.Amiket fejleszt azok 4. generációsoknak felelnek meg,de még azok tömeggyártása sem indult be.A többi gépük meg elavult szovjet másolat.Nincs haditengerészeti légiereje,sem nagy repülőgép hordozói,ez korlátozza a mobilizált csapásmérés lehetőségeit.Haditengerészetében ami elég csendes tengeralattjáró,az csak kis hatótávolságú dízel-elektromos (Kilók),ami nukleáris az meg elavult,zajos.A mennyiségi fölénye,és a szárazföldi hadserege ereje miatt viszont mindent összevetve nagyon fontos tényező.
2013. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vadkan01 ***** válasza:
62%
Most még nem, de mostanában az USA kivonja a repülőgép-hordozóit, de ők viszont építik, akkor egy idő után, már elképzelhető, hogy egyszer ők lesznek az erősebbek a tengeren. Az meg nem igaz, hogy nem fejlesztenek 5. generációs repülőket, ott van a J-20 és a J-31, bár annyit lehet tudni róluk, hogy léteznek. A lényeg az, hogy Kína erősödik, de az USA gyengül, tehát ha ez így folytatódik, akkor végül Kína lesz az erősebb.
2013. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
De fedélzeti elektronikában bizonyára gyengébbek lesznek a nyugatiaknál,mert orosz segítségre szorulnak,az orosz gépek pedig jellemzően elektronikában vannak lemaradva.Hordozók nélkül meg hiába lesz haditengerészeti bevetésre is alkalmas gépük.Mire egy flotta felépülhet,addigra az USA már felszerel pár hordozót F-35-tel,lépéselőnyben vannak,meg az USAF állítólag fejleszti a hiperszonikus bombázót is.
2013. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salamon Bálint ***** válasza:
88%

#3: USA nem vonja ki a repülőgép-hordozóit (10db van állományban), jelenleg is két egység (USS Gerald R. Ford és a USS John F. Kennedy) van épülőben, és tervezik a Ford-osztály harmadik tagját (USS Enterprise).


Kína ezzel szemben most kezdte építeni a másodikat.

2013. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

A kinai hadsereg alapvetően hivatásosokból áll. Az egész létszám kb 2.5 millió amiből csak egy millió a sorkatona. (Ez meglepően kicsi létszám az ország lakosságához képest). A felszerelése többségében saját gyártmány. Próbál modern lenni, azonban ahogy fentebb írták a 60-a években kapott szovjet technikát fejlesztik, elég gyér eredménnyel. Atomeszközei szintén elég szerények. A legmodernebb rakétái csak amerika nyugati partjait érnék el, bombázó gépei szintén a 60-as évek orosz fejlesztései (szebb és modernebb de nem jobb kivitelben) A rakétákból a legmodernebben már három robbanófejesek, azonban ebből csak néhány 10 darab van. (orosz és amerikai cuccok a 80 as években már 10 robbanófejesek voltak). Haditengerészete gyakorlatilag "O" A repülőgép anyahajóját most építi (volt orosz hadihajó amit a 80-as évek elejn kezdtek építeni, de technihailag és képességek tekintetében is messze elmarad a nyuati társaitól. Atom tengeralattjárói tesztelés alatt vannak. Néha kimerészkednek a kikötőből ilyenkor az amerikai vadás tengeralattjárók azzal szivatják őket, hogy mögéjük állva követik , majd egyérteműen jelzik számukra, hogy célkersztben vannak. A mai tengeralatjárókhoz képest, lassúak és hangosak. Most tesztelik a rakétahordozó tengeralattjárókat. A világ úgy tudja kettőt építettek, az egyik még a estek legelején eltűnt egy kilövési kísérlet során így csak egyel kísérletezek.

Összességében a haditengerészete a feltörekvő államokhoz képest (pl Argentína, Brazília, India) számottevő, de a régi hagyományokkal rendelkező országokhoz képest siralmas.

2013. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
U.S.A., Oroszország, utána Kína, India, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Dél-Korea, Olaszország, Brazília, Szaúd-Arábia, Irán, Izrael. Jelenleg ezek az országok, ebben a sorrendben a világ legerősebb országai. Az Amerika ellenes embereknek mondanám, hogy ne becsüljék le a Föld egyetlen Szuper Hatalmát. Mert mindig a legerősebb katonai erővel rendelkező ország a Szuper Hatalom. Különben mire a kínaiak elkezdik gyártani a J-20-as vadászgépeiket, amiket 2017-ben készülnek hadrendbe állítani addigra Amerika már sorozatgyártásra küldi az F-35a F-35b és F-35c típusú vadászgépeket, meg jelenleg az új F-22-es Raptorokkal, meg F-18-as vadászgép família gépeivel felszerelt Amerikai Légi Erő - U.S. Air Force jelenleg 15.000 gépet, vadász és csapásmérő és nehéz bombázó repülőket üzemeltet, ezeket folyamatosan fejleszti, ezenkívül sok és nagyon jól képzett katonával és Abrams tankokkal, meg modern atom tengeralattjárókkal rendelkezik, amivel Kína nem. Kína csak azért erős, mert az oroszok segítik őket, mint az amerikaiak az izraelieket, no meg rengetegen vannak, de manapság már nem az az ország az erős, amelyiknek sok katonája van, a katonák mellett szükség lesz a jövő harcterein olyan harci eszközökre, amiket az amerikaiak már gyártanak tesztelnek és használnak is, gondolok drónokra, de vannak már olyan robotok amik, ha sorozatgyártásra kerülnek, akkor az U.S.A. továbbra is legyőzhetetlen marad, a vesztes vietnámi konfliktus óta Amerika erősödik, és napjainkban is erősödik, amíg a hadi termelés nem áll le, van elegendő szakember, meg gyár és nyersanyag, addig tuti nem lesz erősebb Kína, a kínaiaknak 3-4000 repülőjük, AK-47-esük és kevés tankjuk van, no meg sok ember aki háború esetén besorozható, de manapság már mindegy hány embert küldesz egy háborúba, az embereket 20-30 éven belül már felváltják a gépek, a távvezérlésű robotok, drónok, legalábbis az Amerikai Hadseregben biztosan. Ez a Jövő.
2013. nov. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Célszerű.
2014. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!