Melyik fél nyerné valószínűleg egy lehetséges Kínai-Japán háborút?
Már volt mostanában ez a kérdés:
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__3..
Az a véleményem, ha rövid néhány napos háború lenne, akkor Japán a fejlettebb technikának köszönhetően nyerhetne.
Elhúzódó háború esetén győzne a nagyobb, vagyis Kína.
Ha Japán mellé nem száll be az USA, akkor Kína simán elpcsázná a japánokat. Gondoljunk csak bele, hogy Kína atomhatalom, a japánok meg nem valószínű, hogy akarnának még egy Hiroshimát/Nagaszakit.
Az sem mellékes, hogy jelenleg Kínában 2 270 000 fő aktív szolgálatot teljesítő van, amíg japánban csak 239 000.
#3
Szerény hadtudományi ismereteidet kérlek ne a wikipediaról bővítsd :D
A hadviselés nemcsak számok kérdése. Technika, földrajzi adottságok, politikai környezet, motiváció, hátországi körülmények stb stb... Kína azon felül, hogy emberanyagban jobban áll, semmi más nem áll mellette. Az az előny csak akkor kamatozna, ha őket akarnák megszállni. Ebben a konfliktusban nemigen számítana a "szok kici kínai". A támadó fél Kína lenne ha meg akarná szerezni a szigeteket. Japán mind védekező fél hatalmas előnyt élvez, ráadásul az egész japán haderő a védekezésre van berendezkedve, és fényévekkel a kínai előtt jár ami a színvonalat illeti. Nem is beszélve a japán emberek mentalitásáról. Egy emberként állnak ki az ügy mellett, Kína meg még ebben a kérdésben is megosztott... Ami pedig az USA-t illeti: biztos lehetünk benne, hogy kiáll Japán mellett. Sőt, Japán akár összefoghat Tajvannal és a Fülöp-Szigetekkel is és majd osztozkodnak a végén....
"Japán akár összefoghat Tajvannal és a Fülöp-Szigetekkel is"
A vitatott szigetek Kína szerint is Tajvanhoz tartoznak, ezt Japán nem ismeri el.
#5:
"Szerény hadtudományi ismereteidet kérlek ne a wikipediaról bővítsd " Sorry, hogy nem tudom, az összes ország aktív haderejének a létszámát fejből :)
A szigetek kérdésében pedig, azok elég messze vannak a Japán hátországtól, ellenben Kínához elég közel. Ezért írtam, ha az Okinawán állomásozó amerikaiaktól eltekintünk, akkor abban a régióban szerintem Kína erősebbnek tekinthető. Ha elvágják az utánpótlást, akkor már csak meg kell dolgozni szigeteket hagyományos tüzérséggel és rakétákkal, aztán viszlát.
Hiába fejlettebb a Japán haderő, ez a fejlettség és szervezettség dolog már a németeknek sem jött be az oroszok ellen. Mit ér a fejtettebb haditechnika technika, ha minden F15 vagy Mitsu F2-re jut 4-5 MIG klón ( ha a Japán F4-eket nem vesszük számításba). És akkor még nem számoltunk azzal, hogy pl nem állomásozik arra az egész japán légierő és haditengerészet.
Ha Kína belefog egy ilyen háborúsdiba, nem tartom valószínűnek, hogy elviselné a verességet Japánnal szemben , elképzelhető, hogy ha nem megy a dolog, akkor valamelyik japán hadihajó-kötelék közé pirít egy kis nukit, utána azok szó nélkül visszavonulnak. :)
#8
Nem kötekedni akartam a wikis megjegyzéssel, csak utaltam rá, hogy pusztán a létszámot összevetni még semmit nem jelent.
Igazad van, hogy messze a hátország, de tengeren ez nem akkora hátrány mint szárazföldön. Nézd csak meg az USA-t, tengeri fölényével igen jelentősen oda tud hatni ha kell, ahogyan anno a Brit Birodalom is a flottája miatt volt az ami. Arról nem is szólva, hogy a szigeteken valószínűleg soha nem lesz az általad vizionált ágyúzás, rakétázás, szárazföldi csata. Azok túlságosan kicsik hozzá, és kár lenne párszáz tengerészgyalogost odavezényelni. Ez a csata a tengeren de leginkább fölötte fog eldőlni. Repülőgép hordozók tekintetében pedig Kína nemhogy nagyhatalom, de egy senki. és az is marad igen hosszú ideig. Nemcsak a hátrányát nem tudja behozni, de az új amerikai hajók építésével csak még jobban lemarad (ez az ukrán roncs, a Varjag, ez nem repülőgéphordozó, hanem egy vicc :D). A tengeren hiába a létszámfölény, eddig erre még nem láttunk ellenpéldát. Ráadásul az ütőképes technika terén nincs is létszámfölény. Itt nem tudják eljátszani az orosz módszert, hogy számolatlanul küldjük az utánpótlást, aztán majdcsak kivérzik a létszámban kevesebb ellenfél... (megjegyzem, az oroszokat talán a földbe is döngölik, ha nem nyitják meg a szövetségesek a nyugati frontot, és nem nyomják nyersanyaggal, kerozinnal, élelemmel, ruházattal, és felszereléssel a ruszkikat a szövetségesek. Javaslom kérj ki levéltári példányt sztálin leveléből amiben segitségért könyörög churchilnél mert ha nem akp, akkor békét kér hitlertől....)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!