Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A jövőben Franciaország...

A jövőben Franciaország válhat Európa vezető hatalmává?

Figyelt kérdés

A német gazdaság még 30%-kal nagyobb, de a lakossága is nagyobb 28%-kal.

Azonban Németország demográfiailag hanyatlik, évente csak 680 ezren születnek az országban, míg Franciaországban 820 ezren, így az előrejelzések szerint 2050-re Németország lakossága 70 millió alá csökken, míg Franciaország 72 milliósra nő és a korfája is kedvezőbb lesz.

Franciaország területe is nagyobb 54-88 százalékkal Németországnál.

Franciaország nagyhatalmi státuszát erősíti, hogy katonai és polgári felhasználást tekintve is nukleáris nagyhatalom, emellett viszonylag fejlett hadiiparral, modern, ütőképes, tapasztalt hadsereggel rendelkezik.

Mellette szól még, hogy rendelkezik még gyarmatokkal és a nyersanyagokban gazdag Afrikában is nagy a befolyása.



2013. júl. 1. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Eddig ki volt a vezető hatalom Európában? Tán' a németek? :DD
2013. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát mostanában az EU kapcsán is inkább Németország és Merkel vezető szerepét hangsúlyozták, Franciaország kicsit a háttérbe szorult.
2013. júl. 1. 22:32
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

1.


Miért szerinted kik voltak?:)


Az allemandoknak igen kinyílt a csipájuk mostanában ,a náci mindenüket:D


A franciák meg a britek csak szeretnének vezetők lenni.

2013. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem ! Magyarország fog válni azzá.
2013. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
3-mas: Hát szerintem az oroszok. Elvileg Európához tartoznak ebből a szempontból. Vagy ti mire gondoltok? Gazdasági hatalomra? Mert a kérdés szerintem nem arról szól. Hadereje miatt hatalom a hatalom. Nem pedig azért, mert több fánkot tud termelni mint a másik.
2013. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Én szeretem a németeket , tisztelem őket a szorgalmuk , találmányaik , innováció iránti szenvedélyük miatt.

Részben, elég nagy részben én is német vagyok.


Viszont , a német kormányok, politikusok emberileg ,morálisan ,Európában a legalja.

1-2 normális akad közöttük ,de a többi egy 0 szennyember a magyar politikusokkal áll egy szinten.

Meghunyászkodó , sunyi hazaárulók.

2013. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Egy rohadt nagy putrivá fog változni a bevándorlók miatt.
2013. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kérdést a hadsereg kategóriába írtam, de nem ezen van a hangsúly, a nagyhatalmi státuszt elsősorban nem ez jelenti Európában, a gazdaság fontosabb.
2013. júl. 1. 22:43
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Akkor bizony a Mcdonalds a világhatalom.
2013. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Magyarország mindenkit lefőz.
2013. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!