Miért cserélték le a nagy csatahajókat rombolókra?
Többi lent.
Figyelt kérdés
Ezeknek a rombóloknak olyan ágyújuk van hogy pumukli seggét lehetne simogatni vele.A rakétákat csatahajókra is szerelhették volna,úgy ahogy a torpedóvetőt,és a légvédelmi ágyút,korszerűsíteni lehetett volna őket mégis lecserélték a pumukli seggét simogató rombolókra.Sokkal erősebb fegyverzettel bírt 9db 46cm es ágyú.12db 15.5cm es ágyú,12db 12,7 cm es légvédelmi ágyú,146db 2.6cm es légvédelmi gépágyú,2.5cm es 4db légvédelmi gépágyú,ekkora fegyverzettel egy nagyobb várost lehetett volna ledarálni.
Ez mind szép és jó, de csatahajók korszaka lejárt a második világháborúban. Ez azért történt, mert az anyahajó lett a fő fegyvernem nem a saját fegyverzete miatt, hanem repülők miatt amik rajta vannak. A repülőknek a nagy csatahajó csak egy jó nagy céltábla amit szanaszét lőhetnek, láthattuk mi történt a Yamato-val. Amit te "pumukli seggét simogató rombolóknak" nevezel ugyan jóval kisebbek, de a rakétáik sokkal hatékonyabbak, mint azok az óriási ágyúk, mert pontosabbak, nagyobb a hatótávolságuk és pusztítóbbak, tehát már jóval hamarabb támadhat a romboló, mint a csatahajó és a háborúban a legfontosabb a kezdeményezés. Ismét igaza van a mondásnak, hogy nem a méret a lényeg.
2013. jún. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Aham, szóval a több tízezer tudós, kutató, tervező, mérnök, és szakértő a hülye hogy csatahajók helyett rombolókat csinálnak és nem te. :D
Egyébként egyszerűen feleslegessé vált. Tény hogy ma is hatékonyak lennének ha korszerűsítésen esnének át, de minek tartsák fenn ha egyszer már rengeteg mindennel ki lehet váltani amik olcsóbbak és jobbak is.
2013. jún. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Az már régen rossz egy modern ütközetben, ha a két hajó annyira közel kerül egymáshoz, hogy szükség lenne az ágyúkra. A rakéták hatótávja sokkalta nagyobb, távolabb lehet tartani az ellent a stratégiailag fontos anyahajóktól. Ha meg mégis közel jönne valami, akkor a kötelékben harcoló tengeralattjárók foglalkoznak a problémával. Ajánlom figyelmedbe az amerikaik lopakodó hajóit. Kb semmilyen másodlagos fegyverzete nincs a rakétákon kívül de nem is nagyon kell más.
2013. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Azért volt példa a kérdező által leírt átalakításokra, korszerűsítésekre is, pl. a USS Missouri 1992-ig hadrendben volt és még részt vett az első öbölháborúban.
De ezeknek az óriásoknak a fenntartása rengeteg pénzbe kerülne, és háború esetén nem biztos, hogy hasznosabbak, mint a rombolók, tengeralattjárók, így szépen lassan eltűntek.
2013. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
pl. a USS Missouri 1992-ig
jelenleg is "tartalékba" van
nem emlékszem pontosan de úgy rémlik 2 ilyen van amit rövid időn belül újra hadrendbe tudnak állítani
az egy más kérdés ha ilyenre szorulnak akkor már a plafonig áll a sz*r
2013. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Nem egészen tüntek el a csatahajók.Az orosz Kirov-osztályú nukleáris csatacirkálók még most is szolgálatban vannak pl:Nagy Péter csatacirkáló és testvérhajója, az Admiral Nakhimov.Erős fegyverzetük révén egymagukban is egész flottakötelékeket köthetnek le.különféle torpedók, hajók és tengeralattjárók elleni rakéták, valamint hatékony csöves és rakéta légvédelem jellemzi. [link]
2013. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Egyszerűen túl nagynak bizonyultak a mai hadviselés kompakt technikájához. Ma már legfeljebb, mint szimbólumok úszkálnak, már ha még úszkálnak. Mellesleg, ha megtorpedózzák, ami elég könnyű, hisz baromi nagy vízkiszorítása van egy rombolóhoz képest, akkor odaveszik 2000 ember és rengeteg hadianyag, ha meg egy rombolót torpedóznak meg, nos először is neki van esélye kitérni, másrészt, ha meg elsüllyed ugyan emberek ott is odavesznek, de jóval kevesebb. A repülők támadásairól nem is beszélve. Egy csatahajót hónapokig terveznek és évekig építenek, egy rombolót, vagy cirkálót pár hétig és fél év alatt összerittyentik. Az ágyúk már divatjamúltak, ha hajókat, vagy partot akarnak lőni, odahívnak pár rakétafregattot és kilométerekről szarrá lőnek vele mindent. A rakéta pontosabb és megbízhatóbb, mint az ágyú.
2013. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Nem teljesen értek egyet a kérdezővel. A csatahajók nagyok, lassúak ideális célpontot nyújtanak a vadász/bombázó repülőgépeknek. A II. Vh. második felére már az anyahajók és a repülőgép-hordozók lettek a tengeri csaták igazi tényezőjévé. Három-négy repülőgép legyártása jóval olcsóbb, mint egy csatahajóé-ráadásul ugyanúgy le tudják bombázni a másik hajót, kikötő, várost mint egy csatahajó. A fenntartásuk is jóval kevesebb pénzbe kerül, nem kell hozzá akkora legénység. A világ legnagyobb csatahajóját a Jamato-t is repülőgépek pusztították el. Jó persze biztos lelőtt néhányat, de mondom jóval kevesebb emberi áldozatot követelt ez a US NAVY részéről, mint a japán oldalról. A rombolók eredeti feladata az volt, hogy a kereskedelmi hajóknak fedezetet biztosítsanak más, ellenséges hajók, tengeralattjáról ellen. A fegyverzetük igaz nem olyan komoly, mint egy csatahajóé, viszont jóval mobilisabbak, gyorsan fordulnak, olcsóbbak. A mai modern rombolók egyébként elég táposak én azért nem írnám le őket olyan könnyen! A rombolókon kívül ezen kívül még ott vannak a cirkálók és a csatacirkálók, amelyek nagyobb hajók mint a rombolók, de pl. rombolókból álló fedezet nélkül elég hamar elvéreznének egy tengeri csatában. Még valami a pumukli seggét simogatásról: azért egy tomahawk rakéta szerintem nem a pumukli seggét simogatná, mivel egy nagyobb házat képes eltörölni...Az ágyúival pedig csak saját magát kell megvédenie más hajóktól, de kb. egy telefon és érkezik is a légi fedezet mondjuk egy f-18-as, képében...Röviden: a tengeri csatákat már repülőgépek vívják, a csatahajók pedig nem képesek magukat megvédeni a repülőgépektől.
2013. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 Salamon Bálint válasza:
A romboló nem az ágyujával pusztít, az inkább önvédelemre és puhább célokra van kitalálva. ami pusztít, az a rakétafegyverzete, ami olcsóbb és hatékonyabb a nagy hajóágyuknál.
2013. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 kürasszír válasza:
A második világháborúban 1941. december 10 -én a japánok, akkor pár tucat, már elavult kétmotoros közepes bombázóval ( a gépek torpedóket is indíthattak ) elsüllyesztették a britek által sebezhetetlennek tartott HMS PRINCE OF WALES csatahajót és az HMS REPULSE csatacirkálót ( gyors csatahajót ).
Ezzel mindenki számára nyilvánvalóvá vált a légierő fölénye a nagy páncélos hadihajókkal szemben. A tengeri háború fő eszközévé a repülőgép-hordozó vált a csatahajó helyett.
A britek 1957 -1960 között kiselejtezték az utolsó öt csatahajójukat, a franciák pedig 1968 -ban a maguk meglévő két egységét.
Az USA csak az 1990 -es évek végén vélt meg a négy IOWA osztályú egységétől.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!