Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szeretnék vadászpilóta lenni!?

Szeretnék vadászpilóta lenni!?

Figyelt kérdés
vadászgépekkel repüli érezni a sebességet de azért nem akarok lelőni másik embereket.Hogyan repülhetnék viszonylag gyakran ilyen gépekkel mások lelövése nélkül?
2013. máj. 23. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
legyél polgári pilóta az is jó móka
2013. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bármivel (!!!) kezdesz el repülni, meg fogja határozni az életed. Tapasztalat.
2013. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

"Szeretnék vadászpilóta lenni!?"


Szerintem igen, ellenkező esetben nem írtad volna ki a kérdést.

2013. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem roszz polgári pilótának sem lenni az igaz de nem is olyan extrém mint mondjuk egy grippent vezetni és 3G-t érezni!
2013. máj. 23. 20:56
 5/16 anonim ***** válasza:
lehetsz tesztpilóta is - bár erre kicsi az esély
2013. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Így gyakorlatilag sehogy. Egy tesztpilóta is megadott paraméterek között repülheti a gépet, meg ahhoz hogy az legyél, több ezer órányi tapasztalat kellene. Plusz azért manapság a vadászpilótáknál is elég minimális a repülési idő, és ott sem csak hobbiból manőverezgetnek, hanem többnyire adott repülési feladat van. Meg az ilyen pilótákat is erősen szűrik, meg néha menet közben dől el hogy ki melyik típusra lesz kiképezve (kivéve ha eleve adott a típus).


De valójában manapság azért nem gyakran vannak légi harcok, szóval különösebben attól sem kell félni, hogy ellenféllel kerülnél szembe.


Esetleg átlagon felüli tapasztalattal, és repülési idővel (na meg pénzzel) lehetsz műrepülő-pilóta, ott azért van bőven túlterhelés, meg sebesség is, és eléggé szabadon kezelhető műfaj.

2013. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

+ 3G-t velem is simán érezhetsz,vitorlával elviszlek egy körre,egy finom legyezőforduló vagy egy dugóból való felvétel és bőven megvan:) Gyerekkoromban én is vadász akartam lenni(ki nem)csak aztán rá kellett jönnöm,hogy ezer emberből max egy,ha megfelel(már alapból tömött fog,romlott látás,stb miatt kizárva)na és persze ölni én sem akarnék...Így maradtam a,,sima"repülésnél,ami életem legnagyobb csodája.Tudod,van egy régi repülős mondás,mely így,ebben a sorrendben nagyon igaz:

,,A repülés álmunk,szerelmünk,életünk,emlékünk"

Ha ennyire szereted a gépeket,a szárnyalást és a sebességet,keresd fel a legközelebbi sportrepülőteret!Próbáld ki a vitorlázórepülést,valószínűleg örökké szerelmes leszel- 13 m/s-mal szárnyalsz felfelé eszméletlen szögben(vadászgép lightosabb...:'D)általában -4-+5 G között ökörködhetsz és élvezheted a pozitív-negatív terhelést a legtöbb géptípussal,hangtalanul,kecsesen vitorlázgatsz a szél szárnyán...Megtankolt motoros,sugárhajtóműves géppel,,könnyű"repülni,vitorlával a természetre bízni magad-meg kell tanulni.Egy próbát megér.

2013. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi ezzel sokat segítettél!
2013. jún. 2. 21:07
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt még megmondaná valaki hol tanulhatom meg a vitorlázó repülő vezetést?
2013. jún. 4. 14:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Bármelyik sportrepülőtéren.Hová valósi vagy?Ált.még a kisebb városoknak is van reptere.
2013. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!