Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz az, hogy Ukrajnában...

Igaz az, hogy Ukrajnában 1946-ban is harcoltak még náci partizán alakulatok?

Figyelt kérdés
Itt a Gyakori kérdéseken olvastam egy válaszban ezt, kíváncsi lennék rá, hogy tényleg igaz-e, és ha igaz, akkor mit lehet tudni róla.
2013. máj. 22. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, keleteurópai SS hadosztályok néhány tagjából szerveződő partizáncsapatok, akik ott gyengítették a komcsi szovjetuniót ahol tudták. A Csendes óceánon meg japán helyőrségek maradtak "harcban" az amerikaiakkal, de ők inkább csak azért mert nem szóltak nekik, hogy vége a háborúnak :D
2013. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Ezek tények, viszont LEGENDÁk (tehát olyan infó amit mondanak, hoogy volt, de hivatalosan nincs elismerve) vannak arról is, hogy a Harmadik Birodalom antarktiszi kutató és katonai bázisa 1953-ig megvolt, német tudósokkal, SS katonákkal stb. 1946-ban brit S.A.S kommandósokat küldtek, hogy bevegyék de hát ugye azt az SS megette reggelire, és 1953-ban az amerikaiak 3 atombombát dombtak a térségre, csak, h biztos kimúljanak.
2013. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de az ukrán nacionalizmus is bejátszott, harcoltak még tovább is. De a szovjet vezetés lassan felszámolta az ellenállókat.
2013. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gazi ***** válasza:
59%
Jah, történelmi alap például a Kincs Ami Nincs című film ahol szintén volt ilyen Japán ellenálló. Kedvencem amikor Bud Spancer és Terence Hill tankkal beveszi a japó erődítményt. Érettségi tétel volt.
2013. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a japánokról többet hallani ebben a témában, valahol olvastam, hogy talán a Fülöp szigeteken még 1970 körül is aktívan harcoltak (rajta ütöttek az "ellenségen") aztán amikor japán túristák mentek oda, akkor is alig akartál elhinni, hogy vége a háborúnak. De aztán letették a fegyvert.

De a nácik jobban érdekelnek, erről kevesebb a forrás. Tudni, hogy voltak bizonyos erődök (Dunkirq) vagy hadseregek (Kelet Poroszországban), ami még napokkal a kapituláció után is hadban álltak, de a partizánokról, kivéve a Werewolfokat nem lehet sokat olvasni.

Valaki tudna esetleg linkelni róluk valami olvasni valót akár angolul is?

2013. máj. 22. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az Antarktiszra nem angol hanem amerikai flotta ment 1946-ban teljes titokban és ki kell hogy ábrándítsalak : a neuschwabenlandi bázis még ma is megvan teljes elszigeteltségben . :-)

Ott őrzik az Androméda továbbfejlesztett változatát és a Harang egy újabb típusát is . Ezért nem is bolygatják a jégréteg alatti területeket, mert kapnának a nyakukba 1 flotta Vril típusú repülőt és akkor lesnének mint ponty a szatyorba . Ezért is számít semleges területnek a kontinens .

2013. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salamon Bálint ***** válasza:
Nem nácik, hanem ukrán nacionalisták harcoltak, ahogy a baltikumban az Erdei Testvérek 1949-ig.
2013. jún. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nézd meg a kincs ami nincs című remek Bud Spencer, és Terence Hill filmet. Ott negyven évvel a háború után is lövöldözött egy japán katona rájuk :)
2013. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!