Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen alaprajzú épület...

Milyen alaprajzú épület védhető a legjobban?

Figyelt kérdés
Erődítményre gondolok, hogy felülnézetben milyen alakú erődöt a legkönnyebb megvédeni - háromszög, négyzet, kör, csillag, vagy milyent?

2013. máj. 12. 17:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A replők csak azt nem tudják bombázni amit nem tudjákk holvan.

A gépuskák meg okosbombák világában nem számit anyit az allak . Gyalogság ellen a csillag de a 20 században a gyalogsági rohamo kudarcra vanak itélve gépuskákal szembe az első VH a péld rás.

A bombázást meg a jó méjen a főld allat lévő eépület birja a legoban azoknál csak a bejárattot kell védeni.

A norad i s ijen.

2013. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A csillag alakút a legkönnyebb megvédeni! A csillag alapú erődítmények geometriai előnyeit kihasználva jóval könnyebb megvédeni mint más alaprajzúakat.
2013. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A kör a legjobb.
2013. máj. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha arra kerülne a sor, szeretnék egy olyan erődöt támadni, amit te terveztél...
2013. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Félgömb. Ameddig fizikai alapú fegyverekkel folyik a hadviselés, mindenképp. Lecsúszik róla szinte minden, és nincs kitüntetett pontja, így a többinél jobban támadható felülete sem.
2013. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ja. Mindenálló szuperacélból. Még jobb a semmi, mert azt meg eltalálni sem lehet. Érdekes, hogy a hadmérnökök ezekre az egyszerű formákra nem gondoltak több ezer évnyi háborúskodás alatt. De a barom állatjai ilyet ki tudtak találni:

[link]

Ja, igen. Mert a hadviselés a valóságban zajlik.


Na jó, legalább félgömb alakú lövegtornyokat használtak.

2013. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tőb ezer éven át nem léteztek tüz fegyverek.

Adig az erődők falai egyenesek és magasak voltak.

Az ágyó megjelenésével már ferdék letek főld rétegel megerősitve elől mert az szétoszlatja a lővedék erejét egy kőr alakü erőd a lővedéknél már olyan mintha egynes lene szinte a csilag nál meg ha szebe ál valaki az egyik egyenes oldalal akor egy másik rol is jol lehet őket lőni. a csilag ezért jó de mára az is elavult.

Ezek az erődők felülüről védtelenek .

A Főld alá épitet bunkerek amik a legjoban védhetők persze nagyon mélyen kell leniűk hogy ne érjék el őket a bunker romboló bombál onantol a gőmb alak a leg jobb az birja nyomást a legjoban amit a főlete felrőbanő bombák okoznak.

A főld felszinen meg a szükséges létesitmények mint a légvédelmi rakéták és amit nem lehet a főld alá teni lehetőleg álcázva hogy ne szúrja ki a légi erő.

Ahol nemtudnak fől alat erődőt otmeg csak drótkerités és őrtonyok gépuskával vanak védve ez olyanok mint az alkaida elen megteszi alaktol fugetlenül . Akinek van pénze tankokra ágyokra és erődőkre az ugyis a levegőből támad előszőr.

2013. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Salamon Bálint ***** válasza:
Statikus célnál nincs olyan, hogy légierő ellen rejtett. Amint felderítik az erődöt máris láthatóvá válik a légierő és a tüzérség számára is. Mivel mobilitásnak hiján van az erőd, a páncélvédettség és a tűzerő kell ellensúlyozza azt. A legújabb erődök süllyesztett és mélységben tagolt. A formája lényegtelen, hisz a csillag forma is addig volt használatban míg át nem tértek a földsáncra és a süllyesztett megoldásra.
2013. jún. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az alaprajzról volt szó és nem arról, hogy fel tudja-e deríteni egy repülőgép. A csillag alakzat azért könnyebben védhető, mert a védők több pontról is rálátnak az erőd egy adott szakaszára, ezért kereszttűz alá tudják vonni a támadókat. Lásd: körbástyák. Félgömb alakú? Alapterület! Hogyan ábrázolsz a geometriában félgömb alakot alaprajként? Ami ugye 2 dimenziós?
2013. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!