Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek nem nyomi a...

Szerintetek nem nyomi a honvédek gyakorló sapkája?

Figyelt kérdés

A bocskai sapka díszöltözetben nagyon elegáns, és nagyon "eredeti". Nagyon szép része a díszegyenruhának. Olyan, mint a franciáknak a kepi.


Viszont a gyakorló változatban szerintem rombolja a bocskai reputációját, és ósdin is néz ki. Például a baszk sapka szerintem gyakorlónak sokkal alkalmasabb.


Mi a véleményetek?


2013. ápr. 24. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
A baszk tényleg valahogy keményebbnek látszik :) de nekem pl a bocskai is tetszik :)
2013. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik nyominak. Bár tény, hogy lehetne jobb is, olyan középkategóriás.
2013. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pro Patria ***** válasza:
58%

A bocskai sapka egy olyan valami, ami csak ránk jellemző. A baszk sapkából tizenkettő egy tucat.

Egyébként egy kanadai magyar barátomnak, mikor mutattam (annak okán, hogy egy youtube-os videó alatt egy román azt mondta, hogy olyan, mint egy fejrehúzott óvszer), azt mondta, hogy a legnormálisabb katonai sapka azok közül, amit látott. Pedig ő ilyen téren nem elfogult, és azt sem lehet mondani, hogy ezt szokta meg a szeme, hiszen addig nem ismerte.

Viszont valami merevebb szabás jó kenne, hogy ne essen össze, hanem mindig kiadja a formáját.

2013. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te vagy a nyomi kérdező.
2013. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 scoobyhun válasza:
Szerintem nem nyomi,nekem is van nagyon kényelmes,de tényleg kaphatott volna egy merevebb szabást.
2013. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:

gyakorlónak merevebbet? csak egyszer próbálnád ki és eldobnád ☺.

Mindenkinek más tetszik. Az orosz tiszteket is azzal csúfolták, hogy titokban lokátort szereltek a félméteres tányérjokba. A VHs puha bocskai volt a szép és praktikus. A kemény kivasalt dísz, olyan mintha kínában fröcsentett volna. (vagy az is ? ☺)

2013. ápr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
A baszk miért nem ósdi? Már Montgomery is azt hordta, meg a csehszlovákok. Idegen, mint az orosz pilotka-logyicska, vagy a schiffchen mütze ami valójában skót eredetű (Macdonnell). Amikor a tévében a katasztrófásokat mutaják a csónaksapkában, olyanok mint egy román kalugyer munkaruhában.
2013. ápr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tök mindegy, hogy milyen szövetsipka van a fejükön? Amúgy szerintem semmi baja nincs a kinézetével.
2013. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!