Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek fel fennének az...

Szerintetek fel fennének az Francia Idegenlégióhoz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy van-e esélyem arra hogy be kerüljek a Francia Idegenlégióhoz.Nagyfokú rövidlátó vagyok de lézeres szemműtét után valószínűleg a látásom olyan lesz mint egy rendes,egészséges emberé.Ezen kívül semmi fizikai problémám nincsen a fizikumom nagyon jó.Illetve az alkalmassági vizsgálaton nézik-e a szemtengely hosszt?A válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. ápr. 15. 17:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha ilyenen gondolkozol, miért nem mész ki Aubagneba?
2013. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha a gyakorikerdeseken kérdezed, akkor nem vesznek fel. Ha elmész jelentkezni, akkor már több az esélyed. Amikor eléd teszik a papírt, amiben az is lesz, hogy volt e már valamilyen műtéted, és mit műtöttek, akkor azt írod, hogy nem. Ennyi.
2013. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Ha valaki még tud valamit kérem ossza meg velem.Ha később kiderül hogy volt műtétem leszerelnek?A szem vizsgálat az olvasáson és a színlátáson kívül miből áll?
2013. ápr. 15. 20:07
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Ne azon aggódjál már most, hogy leszerelnek e. Vegyenek fel először is. Sőt, inkább juss el a felvételiig...

Mégis hogy derülne ki? Részegen büszkélkedsz majd vele? Senkit nem fog érdekelni...

2013. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen aggódok miatta de a fő gond a szemem.Szóval a szemvizsgálat miből áll? :)
2013. ápr. 15. 20:57
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha valaki még többet tud a dologról kérem írjon!
2013. ápr. 16. 16:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A szemvizsgálatok pontosan őgy folynak le, mint bármelyik szemorvosnál.


A többiről tájékozódhatsz itt:


[link]

2013. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg nincs szemtengelyhossz mérés.Csak olvasás

és szemfenék vizsgálat.Köszönöm a válaszokat remélem akkor van esélyem most vagyok 17 éves kb 22-23 évesen szeretnék jelentkezni reménykedek hátha minden össze jön. :D

2013. ápr. 18. 13:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még van időd arra, hogy egy kicsit tanulj franciául.

Nagy előny!

Ott ugyan belédverik a szükséges alapnyelvet, de abban nem lesz köszönet. De a többiek céltáblája leszel, ha nem beszéled legalább alapszinten a nyelvet. A képzők és az összes tisztek ugyanis franciák, és ezek nem arról híresek, hogy babusgatják az újoncokat. A közkatonák pedig nagyon durva módon adják majd tudtodra esetleges nemtetszésüket. Mindenesetre jó vastag bőrt is növessz magadnak, ott az élet bizony nem ünnepi kivonulás!

2013. ápr. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
71%
Szerintem megoldható, hogy bekerülj, viszont ahogyan az előttem válaszoló is mondta, a kérdésre, hogy voltál e már műtve a ,,nem"-et húzd be és akkor ezen nem múlik. Szerintem! Én most fogok menni Május 14.-én. És eléggé izgulok. Sok mindenre felkészültem, de biztos vagyok benne hogy még közel nem tudom a felét sem. Folyamatosan készülök fizikailag futok napi 4-5 kilométert. Fekvőtámasz, felülés és ha van lehetőséged akkor húzódzkodj. (mert azt is kell majd) Franciául egyáltalán nem tudok én sem viszont a Becsületkódexet megtanultam mert azért mindenkit csak szívatnak (egyik közeli haverom már ott van és folyamatosan beszélek vele) és nagyon nehéz megtanulni. A magyar változatot megtalálod itt: [link] viszont ők franciául beszélnek :) Szóval ha gondolod annyit tudok segíteni, hogy leírhatom neked a fonetikus változatot én is úgy tanultam. Nagy előnyt jelent azokkal szemben akik nem tudják. Ha pedig nem is tanulsz meg JÓL franciául annyit illene tudni hogy ki vagy meg mit akarsz (ha érted mire gondolok) szóval ilyen alap szavakat ha megtanulsz akkor már nem vagy utolsó. (mert amúgy meg, ott úgy is megtanítanak :) )
2013. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!