Pontosan milyen is a termobárikus bomba? (Videó)
Milyen a működési elve, milyen anyagok robbannak? USA, Izrael is használta amúgy Afganisztánban és Libanonban. Ez egy szír légicsapás, ha jól hallom helikopterekről dobták le.
http://www.youtube.com/watch?v=wYKn2SFq9Ns&feature=plcp
termobárikus bomba(más néven "Fuel-Air-Explosives","aerosolbomba",vákumbomba")
A termo szó a hőre, a bar a nyomásra utal. A termobarikus bombánál először egy kis töltet felrobbantásával szétszórják a robbanóanyagot a levegőben, ezzel robbanóanyag-felhő jön létre. A második lépésben ezt a felhőt robbantják fel egy újabb töltettel, vagy a robbanóanyag-levegő elegy magától is berobban. A hagyományos robbantásokkal összevetve a lökéshullám kevésbé erős, viszont tovább tart és nagyobb távolságon pusztít, erőssége a hagyományosénál lassabban csökken a távolsággal. A fő robbanás után a robbanás helyén lecsökken a légnyomás, ez romboló szívó hatást fejt ki a környezetre. Zárt térben felrobbantva elfogyasztja az oxigént, az oxigénhiány és a fullasztó füst miatt a bent lévők megfulladnak.
Izrael másféle bombát használ!!Ehud Keinan, az izraeli Technion műszaki egyetem kutatója új robbanási mechanizmust ismert fel: egyes anyagoknál(TATP) nem a gyors égés, hanem a molekulák szétesése során felszabaduló gázok fejtik ki a pusztító hatást.A triaceton-triperoxid (TATP)robbanása égés, láng kialakulása nélkül zajlott le. A TATP molekula átalakulása tehát kétféleképpen mehet végbe. A robbanás beindításakor a kettő közül az a reakció indul be, amelynek az elindításához kevesebb energiát kell befektetni. Számításokkal igazolták, hogy a TATP molekula szétesésének elindításához kevesebb energiára van szükség, mint az oxidációs (égési) folyamat beindításához. A TATP molekula szétesése során oxigénatomok válnak szabaddá, ezekből kétatomos oxigén- vagy háromatomos ózonmolekula, vagyis gáz képződik. A felszabaduló energia elegendő ahhoz, hogy a következő molekula is szétessen. Egyetlen TATP molekula felbomlásával 4 gázmolekula válik szabaddá, párszáz gramm TATP-ből a másodperc törtrésze alatt több száz liter gáz szabadul fel, ez fejti ki a robbantó hatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!