Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az iráni légvédelem mennyire...

Az iráni légvédelem mennyire lenne eredményes egy amerikai vagy izraeli támadással szemben?

Figyelt kérdés
Beleértve a légicsapást és a rakétatámadást egyaránt.

2013. jan. 29. 12:52
1 2 3
 21/25 Brányi Bence ***** válasza:

Izraelről: elég rossz helyen élnek (minden szomszéd szeretné eltörölni őket a föld felszínéről), de hatékonyan adaptálódtak a helyi viszonyokhoz. Amikor lehetett, egy megelőző csapással már azelőtt megoldották a problémáikat, hogy azok kialakultak volna (ld. atomerőművek lebombázása). Ugyanakkor tatktikusak is, hiszen a II. öbölháborúban nem léptek (ha támadnak, nyilván más arab országok nem vállaltak volna velük közösséget, de a cél érdekében ezegyszer kivártak).


Gondolom ha az érdekeik úgy kívánják és minden feltétel adott, azonnal akcióba fognak lendülni (és az, hogy a katonák nem lépték még át a határt, az még nem jelenti azt, hogy a háttérben nem dolgoznak - több iráni atomtudós is furcsa "baleset" áldozata lett az utóbbi években és a Stuxxnet vírus is mint véletlen pont az iráni atomcentrifugák rendszerének tönkretételére jött volna létre, meg a Duqu és a Flame is hasonló kategória).


Jack Prince: ezért választottam ketté a dolgot. Az tény, hogy Afganisztánban és Irakban is az Amerika vezette megszállók győztek, legalábbis legyűrték a szervezett katonai ellenállást. Persze maga a megszállás (nyilván) hiba volt, bá szerintem érdemes azt is belevenni, hogy egyrést megmutatták, ha valaki rosszalkodik, akkor odacsapak, másrészt amerika amúgy is imád a világ csendőrének szerepében tetszelegni, harmadrészt talán elgondolkoztak azon, megéri-e néhány ezer aerikai katona életét feláldozni, ha cserébe a közel-keleti kőolaj ellátásába beleszólhatnak. Elég morbid, dehát nem azok hozzák a dötéseket, akik nap mint nap az életüket kockáztatva járőröznek.


És még egy dolog: pont az általad említett 1956-os és számos másik közép- és kelet-euópai forradalom/felkelés/stb. is a fennálló rendszer elleni, részben fegyveres tiltakozás volt - a Szovjetunió is könnyedén ledarálta a magyar felkelést, de hatalmas presztizsveszteséget és némi katonai veszteséget is kénytelen volt elkönyvelni (bár az igaz, hogy mi még itt vagyunk, a Szovjetunió viszont már történelem).


Ja és egy adalék a "kiber-világ"-hoz: a múlt heti Heti VilágGazdaságban (2013 3. szám) olvastam, hogy az orosz Kaspersky Lab vállat szerint a (feltehetőleg iráni eredetű) red october vírus "kormányzati intézményeknél, diplomáciai képviseleteken, kutatóközpontokban, hadiipari és más stratégiai fontosságú cégeknél gyűjtött adatot, 2007 óta...") - amikor az egér visszaharap :)

2013. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Kik szokták ezeket a merényleteket elkövetni, azt tudom, hogy a Mossad szervezi, de a cselekmény konkrét megvalósítói?


Most mi van ezzel a vitatott Fordo urándúsító üzemi esetleges robbanással akkor?

2013. jan. 30. 20:00
 23/25 Brányi Bence ***** válasza:

Neszesemmi-fogdmegjól:


Kik szokták elkövetni? Ha tudnám, nem itt válaszolgatnék, hanem eladnám a tudásomat Iránnak és tanácsadóként hülyére keresném magam. De komolyra fordítva a szót - gondolom izraeli ügynökök. Adatot lopni lehet "bennszülöttel is", de egy "egyszerű" ember gyilkosságnál szerintem túl nagy rizikófaktort jelent - esetleg kitálal, nem bírja megcsinálni, becsavarodik, stb., a külsős bérgyilkos pedig nem elég megbízható, nem kontrollálható.


Azért is nehéz az ilyet kideríteni, mert nagyon ritkán kapnak el bárkit is, addig meg mindenki azt mond, amit akar (pl.: Izrael tagad, Irán egy véletlen balesetre is azt mondja, hogy bizony azok a gaz izraeliek). Amennyiben mégis élve fognak el valakit, akkor kezdődik az agyalás - ez most egy titkos-ügynök, vagy csak egy szerencsétlen pacák? Ha ügynök, nyilván jobban bírja a gyűrődést, a legtöbb ember viszont kínzás hatására bármit meggyőzően állít.


A másik - véleményem szerint a fordói létesítményben történtekről még korai lenne bármit is mondani. Én ezt találtam:


[link]


de hogy kik és mit robbantottak fel, az jó kérdés. Még a "kész" dúsított uránt sem lehet pár kiló C4-el felrobbantani, mert az urán nem gyúlékony és a kritikus tömeg elérése híján a láncreakció nem indul be (alacsonyabb dúsítás mellett még kevésbé valószínű a dolog). Ha komoly mennyiségű radioaktív anyag jutott volna a levegőbe, azt mostanra a világ minden táján észlelték volna a mérőállomások, márpedig erről nincsenek hírek (ami mondjuk érdekes, mert a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint a fordoi urándúsító nagyszámú centrifugának adott otthont, tehát nyilván nagy mennyiségű hasadóanyagot tároltak ott.


Szóval most várni kell egy ideig, amíg megnyugszanak a kedélyek és aztán majd valami okos bizottság megállapítja, hogy ez és ez történt. Vagy olyan lesz, mint a Szovjetunióban - évtizedekkel az állam pusztulása után jutnak napvilágra a dolgok, esetleg mint Észak-Koreában - nem tudunk meg semmit.

2013. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Bnjámin válasza:
Azt azért ne felejtsük el hogy az arabok egymást nem hagyják veszni! Meg szerintem az Oroszok,meg a Kínaiak sem néznék tétlenül hogy egy egész kontinens rá támad az egyik országgal akivel "baráti" a a kapcsolatuk. Így fog kitörni a III.háború!!
2013. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Előző, egy kicsit nézz utána a térségbeli viszonyoknak. Az irániak perzsák, nem arabok, valamint Szíria és talán Libanon kivételével az arab országok még lelkesen is asszisztálnának Irán szétzúzásához.
2013. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!