Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A revolvernek milyen előnyei...

A revolvernek milyen előnyei vannak a táras lőfegyverrel szemben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Sokkal megbízhatóbbak a revolverek mint az öntöltők .

Nem akad el a lőszer . Ha pedig nem sül el akkor elég felhúzni a kakast és lehet újból tüzelni .

Viszont van hátránya is , mégpedig a sokkal kisebb tárkapacitása .

2013. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
lehet vele oroszrulettezni
2013. jan. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bűncselekménynél is van úgymond "előnye" mert nem ejti ki a hüvelyt ezáltal nehezebb azonosítani.
2013. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
85%

Mindazokon túl amit az első válaszadó leírt, ha jogszabálykövetően akarod viselni a "táras lőfegyvert" - a továbbiakban én ezt inkább pisztolyként említeném - akkor az betárazva, de biztosított állapotban teheted meg.

A legtöbb revolvernél nincs biztosító, - illetve van csak azt nem te működteted a kezeddel, és erről hogy ezek léteznek csak max. szakmabeliek tudnak, az átlagos felhasználók nem - és kvázi "állandóan csőre van töltve".

És most jöjjenek a legmeggyőzőbb érvek:

A kiképzésem alatt volt alkalmam kipróbálni néhányszor mennyi utat tesz meg egy feléd rohanó késes támadó, amíg a (gyors)tokból a pisztolyt előveszed, kibiztosítod, csőre töltöd és leadod az első lövést. A támadó 5 m-ről indult és amikor már ügyesebb voltam pont közvetlen közelről adtam le a medence-tájékra a "lövést", amikor meg nem voltam ügyes és közben nem hátráltam a támadó hamarabb tudott szúrni minthogy nekem sikerült a fegyvert elsütni...

Revolver esetében a támadó mindössze 2,5 m-t tudott megtenni!!! És vajon miért??? Mert csak előveszed - és most jön a lényeg - DA elsütőszerkezetű revolver esetében még a kakast sem kell kézzel megfeszíteni, az megfeszíthető jobban mondva a lövés kiváltható az elsütőbillentyűvel is. Ha revolvered van kb. 60%-kal több esélyed van egy ilyen támadást túlélni!!! És ez azért nem vicc.

A revolverek kisebb tárkapacitásáról pedig annyit, hogy egy fentihez hasonló önvédelmi szituáció nem a 14. lövésnél fog eldőlni. Szóval önvédelemre JOBB a revolver, hadi célra már talán tényleg jobb a pisztoly, de ez most nem lényeg!

2013. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!