Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért olyan nehéz meghódítani...

Miért olyan nehéz meghódítani Afganisztánt?

Figyelt kérdés
Amikor a szövetséges erők a világ legfejlettebb hadseregével rendelkeznek, mi tart lassan 12 évig? Egyáltalán, mik a célok még?
2012. dec. 23. 23:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen, segítünk, mert ők is segítenek majd ha esetleg minkét érne baj, és ne is haragudj, de te inkább támogatod az afgán terrorista patkány g*ciket, mint a saját országot katonáid? Nem azért ezt nem hiszem... Úgy látszik, hogy a magyar emberek csak akkor veszik komolyan egy háború súlyosságát, ha az a házaik előtt történik....
2012. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A háború célja a tálib rezsim megdöntése és egy nyugatbarát kormány létrehozása volt. Ez a 2001-es invázió után gyorsan, néhány hét, hónap alatt sikerült is.


A probléma az, amit már előttem is írtak, hogy asszimetrikus háború folyik. Az ellenállók nappal civilek, éjszaka pedig rajtaütéseket hajtanak végre, útmenti bombákat készítenek. Amikor a NATO és az afgán kormány járőrözik, akkor a felkelők eldugják a fegyvereket és békés pásztorokként viselkednek. Vagy pedig Pakisztánba menekülnek és onnan szivárognak vissza.

Jelenleg a cél, hogy az afgán kormányt, hadsereget készítsék fel arra, hogy a kivonulás után, önállóan is képesek legyenek fojtatni a harcot a felkelőkkel.


Hosszú távon valószínű csak az hozhat békét, ha leülnek az ellenállókkal tárgyalni és sikerülne valahogy megegyezni a hatalom megosztásában.

2012. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

11. sztem pont hogy ti vagytok a terroristák ( már ha igaz hogy katona vagy)

Itt beszélsz a háború súlyosságáról, de valszeg azt sem tudod hol van a térképen Afganisztán.

2012. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg...

Had kérdezzelek már még, hogy a búbánatos bajod van az ott harcoló magyar katonákkal? A dologukat végzik, akárcsak te. Nem kéne itt becsmérelni, mert nem könnyű az élet, nem is a gépfegyverek, hanem a pokolgépek az igazán leamortizáló, ilyen kor csak az vígasztal, hogy nemes célért harcolsz, a békéért, nah még hogy ott van mögötted és támogat a hazád, szerencsére az emberek többsége nem olyan konzervatív barom, mint az itt komentezők többsége...

2012. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Skydive ***** válasza:
73%

Azoknak akik a katonákat leterroristázzák, és semmirekellőknek állítják be:


Nézzetek után annak, hogy milyen ponthatárok vannak az egykori Zrínyin. Az a katonatiszt aki elvégzi intelligenciában is az átlag felett van magasan, és fizikálisan is, ugyanis a rengeteg tanulás mellett annyi erőnléti foglalkozás van, hogy az itt fikázó társaság a vért is kisz@rná. Nézz meg egy civil környéket: szemét mindenfelé, bunkó udvariatlan fiatalok. Egy katonai objektumban nyugdíjas korodig kereshetnél akár csak egy csikket is, mert mi tudunk viselkedni és tudjuk mire való a kuka. Arról nem beszélve, hogy nem kezdünk el fikázni olyanokat ok nélkül akikről nulla információval rendelkezünk. Mit keresünk ott? NATO tagország vagyunk. Rémlik? De ilyen a világ. Ha nem lennétek teljesen sötétek tudnátok, hogy magyar katonák (és bármely nemzet katonái) évszázadok óta szolgálnak távol a hazától. Igen, mi javarészt önként mentünk ki, de ha parancsba adják akkor nem kedv kérdése. Lehet dobálózni azzal, hogy csak a pénz miatt. Ha így tesztek az csak irigység. Igen, remekül meg vagyunk fizetve, de ezért tenni is kell. Nem is keveset. Viszont csak a pénzért nem mentem volna ki. Talán én vagyok naiv, de hiszem, hogy segíthettem piciz az ott élőknek. Vagyis tudom, mióta személyesen köszönte meg egy család, hogy elkergettük a tálibokat... nem ismeritek a helyzetet ami ott van, uh inkább a szátokat szépen fogjátok be addig amíg hiteles helyekről nem informálódtok (a blikk nem számít hiteles helynek...).

2012. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%

Na itt látszik hogy kamuzol.

Afganisztánban egyetlen magyar harcoló alakulat sincsen.

Kb. 400 magyar katona van ott és 2014-re kivonják őket is.

2012. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bocs kedves tájékozatlan kommentező, a NATO nak Magyarország csak 1 minősített speciális ALAKULATOT ad afganisztánba, ezt pedig a 34.BLKMZből szolgáltatják...

Jó tanács: ha már nem értessz egy adott témához, legalább a googleba üsd be a, mert így csak kinevetteted magad....

2012. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Engem speciel lehazaárulózott valaki, mikor azt találtam mondani, hogy az MH embereinek semmi keresnivalója Afganisztánban. Továbbá, hogy ők azért vannak ott, hogy én itt Mo.-n nyugodtan feküdjek le aludni (sic!).

400 katona hol szavatolja a magyar nép biztonságát? Sehol. És egyébként, ha ez a kedves ismerősöm nem ordítva folytja belém a szót, de neadjisten meghallgat, van egy igen jó érvem. Tudod a világ másik felén nemigen hallottak Magyarországról, erről az aprócska helyről. Mi most odamegyünk, kiírjuk angolul, meg helyi (pastu) nyelven is minden egyes járgányunkra, hogy "Hungary", így a tálibok megtudják, hogy van az USA-nak még egy szövetségese. Kinyitják a térképet és holnap reggelre felrobbantják a Déli pályaudvart. Tényleg nyugodtan fekszek le aludni, attól a 400 katonától!

Amúgy az egyik ismerősöm katona és megjárta Afganisztánt. Mesélt sokat és egyáltalán nem kis teljesítmény, amit ott le kell tenni. 1000 emberből egy bírná szerintem. De ettől még nem értek egyet a magyar jelenléttel. Megkérdeztem tőle is, hogy miért ment ki. Azt hiszitek, hogy ilyen sületlenségeket beszélt, hogy "Nyugodtan feküdjünk le aludni"? Dehogy! Rávágta, hogy a pénzért. Most szépen félre van neki téve és majd meg akarja valósítani az álmát, egy vállalkozást belőle. Ennyit az elhivatottságról.


Amúgy meg a NATO-tagsággal sem értek egyet. A kedves ordibáló ismerősöm levadbarmozott, mikor ezzel hozakodtam elő, mondván Magyarország csak a NATO-tagság miatt érezheti biztonságban magát. Komolyan? A svédek, a svájciak és az osztrákok pedig rettegnek, igaz?


Afganisztán pedig megnyerhetetlen a NATO-nak, a tálibok terepismerete verhetetlen ez tény. Plusz zsarolják a helyi lakosságot, aki emiatt védi őket... Talán az USA-nak nem kellett volna felhízlalnia őket, amikor éppen a Szu. volt a közös ellenségük.

2012. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire igaza van az előttem szólónak.
2012. dec. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mert sok ilyen hülye van a hátországunkban mint én:

(tudom hogy csúnya godolat, de nem tudok szabadulni tölle)


Azt érdemlik az ott szolgáló katonák, mit a koncentrációs táborok őrei.


na, kimondtam

2013. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!