Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az arab hadseregek miért...

Az arab hadseregek miért halmoznak állandóan vereséget vereségre?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem, mivel rengeteg olajuk (tehát pénzük) van.
2012. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A háborúhoz nem csak pénz kell hanem ész(szervezés)is.


A közkatonáik gyávák és képzetlenek,a tiszti állomány középvezetői unintelligensek.A felsővezetők pedig nem az alkalmasságuk vagy tehetségük hanem társadalmi pozíciójuk miatt vannak magas katonai rangban,ezért meglehetősen primitíven szerveznek és irányítanak.


Valamint a sok "olajpénz" ellenére a legtöbb arab állam hadserege elavult fegyverzettel rendelkezik(Pl: a líbiai Kadhafi-rezsim hadserege a 70-es évek szovjet fegyvereivel volt felszerelve).Egyedül talán Egyiptomnak van modern értelemben vett ütőképes hadserege.

2012. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egyedül talán Egyiptomnak van modern értelemben vett ütőképes hadserege."


Meg Szaud Arábiának.

(Több száz Leopárd2ese van, rengeteg Abrahams tank, önjáró és tüzérségi lövegek, Eurofighterek, Tornadok, F15ök, Apache helikopterek, AWACS, légi utántöltő gépek, Airbus és Boeing szállító gépek)

2012. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szíriai katonai felsőoktatást a magyarok hozták létre.


[link]



Eddig Szíriában még kitartott a hadsereg, de lehet, hogy végül a felkelők ott is győzelmet fognak aratni.

2012. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, az arab országok nagy része (különösen, ha lakosságra is kivetítjük) nem rendelkezik jelentős olajkészletekkel.

Amelyek igen, azok (felszerelés tekintetében) általában meglehetősen modern, jól felszerelt hadsregekkel rendelkeznek. Ilyen például a már említett Szaud-Arábia, Egyesült Arab Emírségek és Kuvait. Ezek az országok gyakran külföldi zsoldosokat alkalmaznak az összetettebb berendezések (pl: repülőgépek, légvédelmi rakéta ütegek) üzemeltetése és karbantartása esetén, igaz szeretnék kiosztani ezeket saját állampolgároknak, de nem képesek mindig megfelelő jelentkezőket találni.


A kérdésre válaszolva:

Úgy gondolom, hogy elsősorban kulturális-társadalmi okai lehetnek. Egyrészt az arab oktatási rendszer még a leggazdagabb országokban is katasztrófálisan sz@r, legalábbis az alapján, amit a neten olvastam róla és amit az egyik arab ismerősöm által tapasztalhattam meg róla, legalábbis a matematika és a természettudományok területén.

Ezek ismerete nélkül rengeteg modern eszköz üzemeltetése és hatékony felhasználása csak nehezen vagy sehogysem valósítható meg.

Az iskolákban a pontos szövegekre emlékezésre (elsősorban Korán) helyezik a hangsúlyt, nem a megértésre, feladatmegoldásra, nem szoktak eltérni a hibás szabályoktól sem, és egyszerűen képtelenek improvizálni.


Továbbá, gyakran nagyon erősek a törzsi kötődések, nagy a megosztottság. Az ország vezetője gyakran úgy marad hatalmon, hogy kijátsza egymás ellen ezeket a csoportokat. Ennek következtében pedig jellemzően nem a nemzethez, hanem a törzsükhöz lojálisak. Ezért, egyrészt nehezebben meküdnek együtt, másrészt a tisztek gyakran származás alapján vannak kijelölve(általában abból a törzsből/etnikumból, amelyikből az ország vezetője is származik), az előléptetések is politikai/bizalmi alapon történnek. Emellett, a tiszteket és a közkatonákat teljesen máshogy kezelik, előbbieknek elég jó soruk van, utóbbiaknak pedig eléggé sz@r, kicsit főúr-alatt való viszony van köztük, azzal a különbséggel, hogy a tiszteket a közkatonák lenézik, de ez valamiért őket nem zavarja. Ennek következtében eléggé gyakorik, hogy nem teljesítik a parancsaikat. Ráadásul a tisztek sem bíznak egymásban, a vezetés is ellenzi a közöttük lévő együttműködést, mivel félnek egy esetleges puccstól, így különböző egységek nemigazán kommunikálnak egymással, nem tartanak közös gyakorlatokat sem.


Egy fontos kulturális hátrány, hogy nagyon nagy a presztizs és tekintély fontossága náluk, ennek pedig olyan hatásai vannak, hogy a nyugaton kiképzett technikusok, tisztek nem adják tovább a tudásukat másoknak, mert akkor más is képes lenne arra, amire ők, így veszítenének ezekből és kevésbé fontossá válnának, továbbá nagy szégyen a tévedéseket bevallani, ezért sok hibára nem derül fény, sőt, hogy saját magát fényezze sok tiszt egyszerűen hazudik, hogy erősebbnek higyjék a hozzá beosztott egységeket. Nem szabad eltérni a szabályoktól, a mindig meg kell várniuk a fejebbvaló döntését, a tábornokok a gyakorlatokon is inkább veszítenek csakhogy "kézivezérléssel" irányíthassák a csapataikat, minthogy átengedjék az irányítást az alsóbb szinteknek. Ráadásul, mivel kb bűn kilógni a sorból, ezért akkor is végrehajtják a hibás döntéseket, ha tisztában vannak vele, hogy rossz és inkább együtt buknak el, minthogy válalják a felelőséget és versenyt teremtesenek egymás között.

2012. dec. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!