Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van közük a páncélos katonákna...

Van közük a páncélos katonáknak ehhez?

Figyelt kérdés

Több képet láttam már,hogy egy (magyar) katona RPG-vel tüzel,és páncélos fejvédő van rajta.

Miért? A páncélos katonák "dolga" a páncéloselhárítás, vagy inkább fej/fülvédőként szolgál?

pl:

[link]



2012. okt. 21. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Az elhárítás a dolguk, és a repeszek elleni védelem miatt hordanak ilyen sityakot, bár feltételezem nem sokat érhet, csak ugyebár törvény írja elő a használatukat
2012. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A páncélos fejvédőt hallásvédelmi okokból használják. Mivel a jó hatásfokkal csökkenti a zajterhelést, és minden harcjárműben van belőle elvileg 5 db, ezt használják RPG lövészetekkor. Sokan emellett még a "füldugó" jellegű hallásvédőt is behelyezik, nem bízva a véletlenre a dolgot.

Tehát nem csak a "páncélos katonák" (gondolom a harckocsizókra gondolsz) használják ezt a fejvédőt, hanem a lövészek is, és még több más technikai eszközben is megtalálható (persze vannak köztük minimális különbségek, de általában csereszabatosak).

2012. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen,a harckocsizókra gondoltam! Hirtelen nem jutott eszembe a megfelelő szó... :D

2012. okt. 21. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg hülyeség a halláskárosodás, régebben ( 1-2 éve ) a rendszeresített rohamsisakban lőttek RPG-vel + füldugó, de szerintem alakulat függő is, a klapka györgy lövészeknél gondolom ilyen van hiszen itt vannak a harckocsizók de pl a bocskaisoknál meg rohamsisak van ( legalábbis én ezt vettem észre de ez a kép pl katonatisztin van szóval fene sem tudja )
2012. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az a fejvédő, fej hallgató, meg védi a fejed h össze ne verd a kocsiban
2013. nov. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!