Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A háborúban a szemben álló...

ThorgilsX kérdése:

A háborúban a szemben álló felek miért nem másolják le az ellenség fegyverét ha az jobb?

Figyelt kérdés
Ma merült fel bennem ez a kérdés, a Tigris páncélosról volt szó egy filmben és eszembe jutott ahogy sorolták hogy miben volt jobb hogy azt a zsákmányolt Tigerekről miért nem szedték le fejlesztették,alakították tovább és használták?Csak kevés ilyen dologról tudok és az is kimerül a formában.
2012. szept. 5. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha van rá lehetőségük - besorozatlan tudósuk-mérnökük, hogy szétszedjék és tanulmányozzák, ép és fölösleges gyáregységük, amit át lehet állítani az új termék gyártására -, akkor bizony meg is teszik, főleg, ha annyival jobb az ellenség fegyvere. Vagy legalább a csatamezőn összeszedik, amit az ellenség elhullajt. Konkrét példát keveset tudok, de pl. a Kalasnyikovba jó néhány német alapötlet került be ily módon.


Persze ez nem olyan egyszerű. Ha a te országod x típusú lőszert használ, az ellenségé meg y-t, és te az összes lőszergyáradat x kaliberűre állítottad be, akkor nem tudod egyszerűen lemásolni az ellenség fegyverét; át is kell alakítanod, hogy a te lőszereiddel kompatibilis legyen (vagy át kell építened az összes lőszergyárat, ami hülye ötlet egy háború közepén, amikor három műszakban mennek a gépek). Ugyanez üzemanyaggal, kenőolajjal, ki tudja még, mivel. Ha máshogy kell kezelni, karbantartani, mint azokat a fegyvereket, amikkel a te seregedet képezted ki, akkor meg kell oldanod azt is, hogy kb. ugyanúgy kelljen kezelni (újabb áttervezés), vagy bele kell építened a kiképzésbe (ami emiatt hosszabb lesz, és lassabban csordogálnak az újoncok a harctérre). Egy fegyverrendszert azért hívnak így, mert rendszer. Nem lehet egy ötletet kiragadni egy másik fegyvertípusból és beleépíteni, anélkül, hogy az egész rendszert át ne kellene tervezni.

2012. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Darabokra kell szedni, tudni melyik alkatrész micsoda, tervrajzokat készíteni, és ami nagyobb probléma hogy fel kell állítani gyártósorokat, plusz az egyes alkatrészek előállításához szükséges gépek, szerszámok sincsenek meg.


Az oroszok mondjuk csináltak ilyeneket amerikai géppel, pl a B-29-es nehézbombázót másolták le Tu-4 néven. És itt is kijött az, hogy nem ismerik a pontos anyagokat, és hiába gyártasz le ugyanolyan formára alkatrészeket, az anyagjellemzői mások lesznek, stb.


És kell megfelelő fejlettségi/ipari háttér is. Pl a másolásban nagymenő kínaiak is lemásolták az orosz típusokat, de a hajtóművek előállításához meg volt megfelelő hátterük nagyon sokáig így azokat az oroszoktól szerezték.


Gyakorlatilag egy típus lemásolása, és gyártása ugyanúgy rengeteg pénzbe kerül, mint egy saját kifejlesztése. És ráadásul ha lemásolod az ellenséged eszközeit, akkor annak ő is tudni fogja a gyenge pontjait ami nem utolsó szempont.


De ezektől függetlenül magát a tudást mindig átveszik egymástól a szemben álló felek is, és követik a fejlődés irányát saját fejlesztéseikkel.

2012. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a fent leírt problémák miatt egy az egyben ritkán másolnak, viszont egy sikeres fegyvermodellt alaposan átvizsgálnak és ötletet merítenek belőle a saját fegyverek gyártásához. A T-34 sikerei után így tervezték meg a németek a Panthert, ami sok hasonló megoldást alkalmazott.


A Tiger viszont pont nem ilyen volt. Jónak jó, viszont csak kényszermegoldás, amit elkapkodva terveztek, így az amerikaiaknak nem érte volna meg lemásolni. A Panthert viszont annál inkább, mivel mint támadásban lévő fél, sokat profitáltak volna egy hasonló tulajdonságokkal bíró tankból. Nem véletlen, hogy az lett az alapja az MBT koncepciónak.

2012. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem volt rá idejük.:)
2012. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
89%
A szovjetek nem szórakozásból vitték haza az elfoglalt gyárakat gépestől, technológiástól, mérnököstől és gyártották orosz néven a terméküket tovább. (Pobieda órák, Zeiss - Zenit optikai müszerek...)
2012. szept. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De ha csak a lövegeket vesszük alapul,a német lövegeknek volt a legjobb páncél átütő képességük,és egyik fél se másolta őket semennyire sem,de még csak kutatást se nagyon indítottak ebben a témában.


Ha rosszul tudom,kérlek javítsatok ki.

2012. szept. 6. 19:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a német lövegek hatékonyságát a pontos gyártás és tervezés és a jó anyagminőség adta. Előbbi nehezíti és drágítja a sorozatgyártást, utóbbit nehezebb kikutatni és reprodukálni.
2012. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gugu Gabor ***** válasza:

a lövegeknél is igaz minden már felvetett probléma a gyártás technológia nem egyszerűen annyi hogy leöntik valamiből és kész

lőszert is kell gyártani esetleg nem vagy csak nehezen beépíthető a már meglévő harckocsikba

olvass utánna pld. az m4 firefly nak

működési elveket lehet másolni de ez is idő pénz stb

2012. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az hogy az orosz német ennyire eltért egymástól azon nem lepődök meg, de még az amerikai német is?


A fent említett T-34 és Panther döntött páncélján kívül nagyon mást nem is lehet említeni.


Esetleg tudtok még ilyet mondani?Leginkább a II.vh-ból.

2012. szept. 7. 00:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy történelem tanárom idézzem, a háborúhoz 3om dolog kell, pénz pénz és pénz, az amerikaiaknak volt nem?
2012. szept. 7. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!