Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kijelenthetjük-e azt, hogy a...

Kijelenthetjük-e azt, hogy a Tengelyhatalmak azért nem tudtak nyerni mert nem összehangolt közös stratégiát folytattak?

Figyelt kérdés

Mindenki lebecsüli a taktikákat, holott a számbeli fölény ide vagy oda, legyűrhető megfelelő stratégiával.

Ha Német-Japán-Olasz-többi ország vagyis a tengelyhatalmak összehangolt támadásokkal operálnak akkor szerintem simán győzhettek volna.


Viszont mivel ez nem történt meg így az erőfölény kialakulhatott mind a német mind a japán oldalra.


2012. aug. 9. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagy vonalakban úgy van ahogy írod, de mostanság nagyon sok az ilyen kérdés.
2012. aug. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Nehéz a "mi lett volna ha?" kérdésre válaszolni, kicsit túl sok a változó, másrészt történelmi távlatokból szemlélve könnyű azt mondani hogy hibás döntést hoztak, akkor és ott nem valószínű hogy tudták a döntéshozók amit te most tudsz.

A taktika nincs lebecsülve, viszont a háború megnyerése az stratégia.

Adott csatákat meg lehet nyerni megfelelő taktikával viszont a háborúhoz ez kevés és az utóbbinál már igen csak beleszól sokminden, politika, gazdaság. Nem lehet tisztán a katonai műveletekre és fegyverekre leszűkíteni a háborút.

2012. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kijelenthetjük, hogy ipari termelés tekintetében messze elmaradtak a szövetségesektől, azaz az usa belépése után csak az volt a kérdés, hogy meddig húzza a tengely. (egyébként egész sokáig)
2012. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mátyás3 ***** válasza:
Kijelenthetjük , hogy USA miatt esélyük SEM volt. mivel USAnak volt atombombája .Amúgy meg a taktika meg a stratégia két külön dolog
2012. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lett volna esélyük a győzelemre szorosabb együttműködéssel, pl. ha Hitler időben és jelentős támogatást küld az Észak-Afrikában harcoló olaszoknak, akkor könnyedén elfoglalhatták volna a Szuezi-csatornát, ami nagyon-nagyon komoly gondokat okozott volna a brit hadiipar számára, és az oroszokat is meg lehetett volna szorongatni azzal, ha a japánok hátbatámadják őket.


De a szövetségeseknek ugyanígy megvoltak a maguk esélyeik, hiszen könnyedén térdre kényszeríthették volna a németeket pl. akkor, ha a lengyel hadjárat idején, még 39-ben a francia hadsereg támadásba lendül. A francia-német határ német oldalról akkor gyakorlatilag védtelen volt.


Szóval mindkét fél követett el hibákat, végső soron így győzhetett a szövetségesek jelentős demográfiai és gazdasági fölénye.

2012. aug. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!