Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek jo katonának lenni?

Szerintetek jo katonának lenni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom,hogy menjek katonának.

Még magam sem tudom:torténész,katona vagy pedig iro.

Aki tapasztalta,az irjon!

16/F



2012. aug. 8. 22:03
1 2
 11/19 anonim válasza:
29%

Én ismerősöm annak ment,vagyi ő még nem végezte el!

Miskolc legjobb gimnáziuában tanult és nemrég beszéltem vele egy éve van ott és nagyon elbutult!Nagyon!De jó pénzt kap!

Ha van tehetséged az íráshoz akkor semmiféleképp ne paztarold el magad katonaként!

2012. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Jó pénzt? kb 100.000 körül keresnek.
2012. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 huber válasza:
52%
Szerintem próbáld ki, láss világot! Kár, hogy megszüntették a sorkatonaságot, bár az annyira korrupt volt annak idején, mint a leszázalékolás rendszere, csak becsületes ember ment katonának. Ha történész akarsz lenni, tapasztalatokat is szerezhetsz, s mennyire fogod értékelni egy kedves szoba melegét egy téli sötét estén, s így írásaid nem dokumentumok rögzítése lesz csupán, hanem saját érzéseid is megjelennek benne...
2012. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Istenem tudod milyen szar a katonaság?? Ott csicskáztatnak az van amit mondanak nincsenek jogaid és netán komolyabb helyre megy nem a honvédségban és ki küldik valahova Irakba vagy Afganisztánba szerinted ott olyan jó?? Ha meg itthon ül a honvédségben szart se keres + azért az se 1 olyan jó munka.
2012. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg.

Szerintem érdemes, és jó hivatásos katonának lenni, és Neked a tiszti pályát javaslom.


A fentiek rendkívüli tapasztalataival sajnos nem rendelkezem, mivel még csak 13 éve vagyok a cégnél, három külszolgálatot nyomtam le, és számtalan gyakorlaton részt vettem.

Sok visszásság van, mint minden más helyen is, de ha nem csinálsz hülyeséget, akkor nagyon sok olyan élményben lesz részed, és olyan tapasztalatokat szerezhetsz, amiket később akár íróként is kamatoztathatsz.


Egyébként az egyik hozzászólónak mondanám, hogy a 13 év ellenére sem butultam el, ma is 130 körüli az IQ-m :P

2012. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
#15: Hát ha ilyen nagy az IQ-d, akkor lenne egy nehéz kérdésem: Tulajdonképpen mi értelme van ennek az egész honvédségnek? Kiket védtek, miből és mivel? Mert én folyton azt hallom, hogy ma már nincs háború, de ha lenne, a honvédségnek akkor sincs hozzá semmije, napi filléres gondok közt élnek.
2012. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"#15: Hát ha ilyen nagy az IQ-d, akkor lenne egy nehéz kérdésem: Tulajdonképpen mi értelme van ennek az egész honvédségnek? Kiket védtek, miből és mivel? Mert én folyton azt hallom, hogy ma már nincs háború, de ha lenne, a honvédségnek akkor sincs hozzá semmije, napi filléres gondok közt élnek."


Megvilágítás:

Egy ország állapotát legjobban az állami intézmények működéséről lehet megítélni, köztük pedig a honvédelemmel foglalkozó szervezet(ek) azok, melyeket általában elsőként érnek a megszorítások. Ez nálunk sincs másképp. Teljesen természetes az, hogy először ezen a területen kezdődik a "spórolás", hiszen ha éppen nincs közvetlen háború/fenyegetettség, akkor kb. a kopasz kutyát nem érdekli, hogy a katonák éhen halnak-e, vagy sem.

Mivel civil kontroll van, azaz a Magyar Honvédség a magyar társadalom részeként, a parlamentben meghozott alap- és egyéb törvények mentén működik, mint szabályrendszerében, mint gazdálkodásában, így a döntések a legmagasabb szinteken nem a katonák döntései, hanem a politikai színen munkálkodó egyének határoznak ezekben a kérdésekben.

EGYSZERŰEN:

A Honvédség annyit ér, amennyit a társadalom hajlandó/képes fordítani rá.


Válasz: A Magyar Honvédség, mivel jelenleg Magyarországot NEM fenyegeti semmilyen közvetlen háborús veszély (a terrorveszély teljesen más lapra és szervezetekre tartozik), nem véd meg semmitől, mert nincs háború.

Amit TESZ, az FELKÉSZÜLÉS egy VÉDELMI helyzetre, valamint a NATO és egyéb nemzetközi szervezetkben való TAGSÁGUNKBÓL EREDŐ feladatok végrehajtása. Ebbe a körbe tartozik az afganisztáni, koszovói, stb. katonai szerepvállalásunk is.


Az, hogy ezeknek a követelményeknek milyen szinten felelünk meg, nem az egyes baka dolga.

Ahogy leírtam. Ha van rá pénz, a társadalom ellát minket a megfelelő technikával, fegyverrel, lőszerrel ,üzemanyaggal, ruházattal, karbantartó anyaggal, étellel, híradó-informatikai eszközökkel, infrastruktúrával, stb., akkor a Honvédség egy tökéletesen működő, és alaprendeltetéséből fakadó feladatait ellátni képes szervezet. Ha itt hibádzik a dolog, akkor igen, felszámolásra kerülnek alakulatok, csökken a létszám, a kiképzési lőszer és üzemanyag menyisége, kevesebbet mozoghatnak a harc- és gépjárművek. Ez azonban nem a katonán múlik. Nem a katona miatt van ez. A katonának egyetlen feladata van, hogy legjobb tudása és képessége szerint végrehajtsa azt, amit legfelsőbb szinteken megszabnak számára. A legalacsonyabb rendfokozatú katona is Magyarország Parlamentje által felhatalmazott jogi személyként végez feladatot pl. Afganisztánban.


Amit hallasz, az egy dolog. Igen vannak gondok, az okokat már leírtam. Csak nézz egy kicsit a dolgok mögé, és rájössz, hogy a világ nem éppen fekete és fehér.

2012. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
Köszönöm, ez elég korrekt válasz. És örülök, hogy elkerülted azt a csapdát, amibe az ilyen kérdések feszegetésnél a politikusok is beleesnek, hogy hát ezért hasznos a honvédség, mert természeti katasztrófáknál segítséget nyújt. Szerintem homokzsákot pakolni más is tud, ehhez nem kell egy költséges katonai szervezet.
2012. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Megéri katonának lenni! És miért? Leírom: Fizetik a ruhádat,a benzint...,körbeutazod a világot úgy hogy neked fizetnek érte.Külföldi misszióban havi egy milla átlagban,tiszteknek másfél! egyetemen ameddig tanulsz kapsz még zsebpénzt is (havi 23 000) Az egyetem pedig államilag támogatott,na meg a nyelvpótlék.Ha sok nyelvet beszélsz, (a katonaságnál valószínűleg fogsz is mivel felkérnek rá,de nem kötelező) Akkor 17 000 Ft-al növekszik a fizetésed (egy nyelv = 17 000) Kivéve az angol,mivel abból kell a b2-es nyelvvizsga (középfok).A honvédség mikor elküld külföldre nyelvet tanulni,kapsz érte pénzt ha sikerül! És az ott tanult nyelvek az angolra épülnek.Ha pedig megunnád a katonásdit,akkor mehetsz civilbe mivel a katonai egyetemet elvégzők kapnak humán menedzseri diplomát+még egyet a választott szaktól függően! A külföldi missziók igen veszélyesek (de egy tisztnek nem mert ők inkább parancsokat osztogatnak) De például ha elmész egy hónapos misszióba valahova,én mondom,a legjobb dolog! Utolsó misszióban 6 hónapból 4-et a tengeren fürödve és a városban utazgatva töltöttük el,hazatérve pedig kaptunk 7 és fél millát,a közkatonák pedig 4-et!
2014. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!