Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar katonákról ezt mért...

A magyar katonákról ezt mért nem említitek meg?

Figyelt kérdés
A szovjet katonák zsákmányolásáról beszéltek,de a németek pusztításáról nem,pedig mint "szövetségeseink" levágták a menekülő magyarok ujjait a teherautókról lapáttal,vagy terrorizálták őket. Na de a lényeg:A magyar katonák amerre mentek egy falu mindig égett.Nem értem erről mért nem "magyarkodtok"?
2012. jún. 19. 16:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem vallok,sőt ellenzem. De ha szembeszálók a Jobbik ellen már komunista vagyok?
2012. jún. 20. 21:10
 12/18 anonim válasza:
Két dolog. Katona lehet az, aki egy ügyért harcol. De ha valami nincs rendben a szívében, akkor pusztítást hagy ott is, ahol semmi rossz nem szemez vele. Ne higyjétek azt, hogy csak az oroszok meg a németek erőszakoltak, raboltak, meg öltek. Dédnagyapám mesélte, hogy egy magyar katona szuronyra döfte a csecsemőt Oroszországban, aztán agyonverte a szüleit. Mi sem voltunk szentek, ez a háború, értse már meg mindenki, nem csak mi voltunk az áldozatok.
2012. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pro Patria ***** válasza:

Vadállatok minden hadseregben vannak, csak az arányok mássak. A magyar katonák egyfelől civilizáltabbak voltak, mint a keleti és balkáni népelemek, így például amit egy szerb megtett, azt egy magyar paraszt már nem. Ez nem "gén", hanem társadalmi norma, neveltetés kérdése.

Az Kárpát-medencében élő, erdélyi románok ugyanúgy nem voltak gyilkosságra hajlamosak, ellentétben a balkáni románokkal. Ebből is látszik, hogy nem a vér, hanem a környezet eredményezi ezt. És bizony látható, hogy ami az orosz sztyeppéken, vagy épp a balkáni hegységekben megengedett volt, az nekünk, európaiaknak már visszásnak számított.

A szovjet hadsereg barbarizmusa ebből eredt. A németekből pedig ez hozta ki a fenevadat - a nyugati fronton nem voltak olyan kegyetlenkedések, mint a keletin.


"látszik hogy nagy Jobbikos-fasiszták vagytok"

- Aki nem köpi le a "mocskos horhtysta fasiszta irredentista hadsereget", az máris jobbikos náci?


"Komcsi lennék? igen az vagyok,és?"

- Majd kinövöd.


-> "Tehát te nyíltan kommunista eszméket vallasz."

-> "Nem vallok,sőt ellenzem. De ha szembeszálók a Jobbik ellen már komunista vagyok?"


Most akkor hogy is van ez?:D

2012. jún. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 mustafa33 ***** válasza:
Szóval, mert nem szórok a fejemre hamut, (jobban mondva nem sz@rom le a nemzetemet), akkor Jobbikos vagyok és fasiszta. Nem, öcsém, nem lehetek jobbikos, mert elismerem, hogy zsidó is lehet jó magyar hazafi. Nem vagyok sem fasiszta sem faszista. Én simán masiniszta vagyok.
2012. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Egy dologban tévedtek!,Ti mint a másik országot okoljátok ezért-meg azért!,d nem vagyunk egyformák a saját országunk között sem!ha egy magyar öl attól még a magyarok nem olyanok,de ha egy német öl,akkor már a többi is olyan volna? és a többi ország? MIND emberek vagyunk! Mind hibázunk, életünk során:) el kell feledni a múltat és egy új jövő képet alkotni,ahol egységben az erő:) és nem a bosszúban,meg a háborúkban:) Vége van,akkor mégis miért kell felidézni a múlt gonosz énjét? :) A szeretet a legfontosabb!!! :)
2012. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nem vallok semmilyen hitrendszert,független vagyok ezektől,de hiszek valamiben,amit az emberek nem tesznek meg egymásért,mert önzőek!:)
2012. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Utóbbi válaszadó vagyok! A saját hited az nem vallás,hanem a te hited:) Én a szeretetben HISZEK! :)
2012. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Pro Patria ***** válasza:
12%

Ki lett emelve a kérdés újra, vagy miért érkeznek új válaszok...?


Meg kellene érteni, hogy nem az a történelem, amit Kádár alatt tanítottak. Ha annyira rossz lett volna a magyar honvédség Ukrajnában, nem segítették volna a visszavonuláskor őket minden lehetséges módon az ukrán parasztok - szálláshellyel, étellel, holott nekik se volt elég.

2012. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!