Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonának menni? Hogy?

Katonának menni? Hogy?

Figyelt kérdés

hi!


ha már van érettségim, és szeretnék hivatásos katona lenni de egyetemre nem akarok járni (nem lenne elég pontom).

a jelentkezés ,hogy megy? a toborzó tudom hol van a városomban, bemegyek jelentkezem az oké.

a kiképzés időtartalma alatt kapok fizetést? illetve közlegény végigmehet egyetemi diploma nélkül a rangfokozatokon? A fizikai követelmény pedig gyengébb vagy megegyezik a rendőrtisztivel?


2012. máj. 29. 22:31
 1/10 Napéjegyenlőség ***** válasza:
77%

Ha elég bátor és kemény lennél katonának, akkor már rég elmentél volna a toborzóirodába tájékozódni személyesen, ahol biztosan minden szükséges infót megkapnál.


Deh.. 3-4 év alatt szerzel egy diplomát. Elv kb tök mindegy milyet, ha ezek után felvesznek katonának, pár hónap átképzés után már tiszti rangod van. Van egy olyan érzésem, hogy a jelenlegi körülmények között legalulról kezdve nem leszel tiszt 3-4 év alatt.. Persze, ha szereted azt, amit csinálsz, akkor mindegy, milyen rangod van, nem?


Asszondom, szedd össze a kérdéseidet, és holnap látogass el abba az irodába, és mindent megtudsz.

vagy

[link]

2012. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem leszek se bátor, se kemény katona. Feleségem terhes, munkahelyem megszűnt 2 hónapja azóta alkalmi munkákat tudtam csak szerezni, állandót nem. Katonaság utolsó munkahely ami biztos megélhetést fog nyújtani az egész családom számára. Szerintem ez a leggyorsabb módja egy fix állás szerzésének
2012. máj. 29. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
És kit érdekel az életed? Nem kérdezte senki. Ha akarsz elmégy katonának és kész. Mi a francnak sajnáltatod itt magad?
2012. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Napéjegyenlőség ***** válasza:

Gondolom én, értem a problémádat. Munka köl, minél előbb.. Nem tudom ,hogy azt hogyan.


Mentős ne legyél, nem becsülik meg őket. Sehogy se. Katonákat sem fizetik meg túl jól, kivéve, ha nem külföldi missziókban vesz részt.

A rendőrség viszont Kánaán tud lenni. Persze ide előbb kell egy vagy két éves középsuli. Pontosan ezt sem tudom.


Az már jó dolog, ha ennyire konkrétan megfogalmazódik valami. "Lehet, hogy honvédnak elmennék." Mert akkor már megvan, hogy kit kell megkérdezni. Az biztos, hogy nem a sok okoskodó hülyét, aki itt van xD

2012. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Netre járó lélek ***** válasza:
Na mármost, ha írsz a toborzóirodának emailt, akkor küldenek tájékoztatót, hogyan kell jelentkezni és utána mehetsz a toborzóirodába, ahol felteheted a további kérdéseidet.
2012. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

érettségivel hivatásos katonának menni nem könnyű, ha nem szeretnél egyetemre járni...

ha minél hamarabb katona akarsz lenni, íme a javaslatom:

jelentkezel a toborzóirodába egy oylan beosztásra, ami után kapkodnak manapság (ha jól hallottam ez c kat.jogsis gépkocsivezetők)...így hamar betudsz kerülni a rendszerbe, persze ha teljesíted a fizikai pszichológiai és egészségügyi normákat....aztán februárban vagy jövő szeptemberben jelentkezel főiskolára(nem katonaira)...kinézel egy olyan szakot, amivel eltudsz helyezkedni a honvédségen belül (utána kérdezel az egységednél pl)..elvégzed a fősulit levelezőn.....diplomával a kezedben jelentkezel a betölthető tiszti beosztásra...és már is hivatásos leszel

de mindeddig csak szerződéses...viszont szerződésesként már kapsz fizetést és úgy mond biztosítva vagy munkahelyileg

persze ebbe csak akkor vágj bele ha tényleg komoylan gondolod, és a családod is támogat...

és ha nem olyan beosztásra jelentkezel, ami után csöpög az MH nyála elhúzódhat évekig is a bekerülés...szóval jól gondold át, és oylan helyre jelentkezz ahol gyors a bekerülés

remélem tudtam segíteni....

am voltál katona? vagy milyen beosztásra gondoltál?

2012. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

írd be a Googleba, hogy KPTSZI, ha elvégezd tiszthelyettes leszel, és ez szakképző iskola... úgyhogy egyetem nélkül leszel hivatásos állományba.

De amúgy sok a túljelentkezés is, úgyhogy oda kell a fizikum elég rendesen.

2012. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
31%

"Katonaság utolsó munkahely ami biztos megélhetést fog nyújtani az egész családom számára. Szerintem ez a leggyorsabb módja egy fix állás szerzésének"

- Tévedés, már rég nem. A gazdasági válság alatt százával tolongtak a toborzókban, így jelenleg teljesen fel van töltve az állomány.

Ma már 1-1,5 éveket is kell várni a regisztráció után csak arra, hogy egyáltalán behívjanak felmérésre. És utána még mindig várnod kell (ha egyáltalán megfelelsz), míg megüresedik valahol egy hely.

Lassú a leszerelés, és hosszú a várólista, tehát meg kell várnod, míg leszerel pár ember, aztán az előtted lévők bejutnak, majd leszerelnek, és majd csak utána jutsz be te. Ez beláthatatlan idő.


Ha tiszthelyettesképző iskolába jelentkezel, oda könnyebb a bejutás, de kell nyelvvizsga (alapfokú a jelentkezéshez, és ott még majd tovább középfokúra), illetve elhivatottság, máskülönben kidobnak.


Mentőkötélnek szóval ne a Honvédséget használd, nem fogsz semmit elérni.


Ui.: A szerződéses állománynak (márpedig csak a tisztek hivatásosok) kötelességük kimenni misszióba, ha úgy adódik. És elég gyakran úgy adódik.

2012. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pro Patria ***** válasza:

Egyébként a 72%-os válasza igaz, C-kategóriás jogosítványra nagyon kapnak a Honvédségben, abból hiány van.


Ranglistán meg csak akkor kerülhetsz feljebb, ha van iskolai végzettséged. Érettségivel max. tiszthelyettesig tudsz eljutni. De ahhoz is kell bizonyos teljesített szolgálati idő, meg további képzések, tanfolyamok.

2012. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Olvastar válasza:
pakold bele az életed 2 utazótáskába oszt húzz el onnan a francba
2012. jún. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!