Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyivel változna a helyzet...

Mennyivel változna a helyzet a szomszédunkban, ha Szerbiáról leszakadna a Vajdaság és Koszovó is?

Figyelt kérdés
Miben lenne nekünk jobb, vagy rosszabb? Gondolom annyival jobb lenne, hogy Szerbia, ami erős ország, újabb részeket veszít, és így gyengül.
2012. máj. 19. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Koszovó már 2008. február 17. óta leszakadt.
2012. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg :) El is felejtettem! Akkor csak Vajdaság!
2012. máj. 19. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azt már nem nagyon engednék elszakadni.. A nagyhatalmak se támogatnák, amíg olajt vagy más ásványkincset nem találnak ott. A magyar kormány meg nem tartana igényt rájuk, nem is védené meg őket az atrocitásoktól (szerb többség főleg a déli részén). Függetlenséghez túl kicsi lenne, esetleg ütközőállam lenne köztünk és a szerbek között. Bár ha hadseregünket hamar elvernék még a délszláv háborús veszteségek ellenére is, úgyhogy elég hamar vissza kerülne hozzájuk.


1. válaszoló voltam.

2012. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a szerbek nagyon szomorúak lennének és ha független lenne (vajdaság) akkor ez maga lenne a változás... :)

a szerb többség miatt max. egy kínosabb működésű belgiumhoz hasonló izét lehetne kihozni belőle... nem éri meg senkinek a felhajtás, nehogy veszélyes precedens legyen

[link]

ebben van szó koszovóról

az hogy szerbia "gyengül" csak amolyan dögöljönmegaszomszédtehene-logika. attól nekünk még nem lesz jobb

2012. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!