Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok a Szíriába ki...

Orbán kérdése:

Mit gondoltok a Szíriába ki alakult helyzet el kapcsán?

Figyelt kérdés

-Szerintetek lesz e katonai beavatkozás

És mennyien haltak már meg durván


2012. jan. 30. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi alakult ki Szibériában? Erről nem hallottam adnál linket?
2012. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú ez a helyzet. Egy őrült a saját népét öleti.

Aszad nem kerülheti el a bukását, hiszen az elmúlt 1 évben szinte az egész arab világ fellázadt, hogy végre demokrácia legyen a korrupt, elvakult diktátorok helyett. Tunéziában, Egyiptomban (bár itt nagyon problémás a helyzet amai napig), Líbiában, Jemenben győzött a forradalom, s máshol is voltak politikai változások (Kuvait).

Viszont a nagyhatalmi rendszer megint csak lassú, tehetetlen sajnos. Viszont most már annyira eldurvultak a szíriai kormány lépései (pl. kórházakat lövetnek), hogy szerintem várható valamiféle beavatkozás. Az lehet, hogy az oroszok és a kínaiak továbbra is ragaszkodnak a saját érdekeikhez és nem fordulnak Aszad ellen, de létrejöhet egy nemzetközi szövetség, amely az oroszok beleegyezése nélkül is beavatkozik, úgy mint pl. Szerbiában. A legjobb lehetőség talán egy arab egyesült haderő bevetése lenne, de az Arab Liga tagállamai nem hinném, hogy könnyen megegyezésre jutnának egy ilyen akcióról.

Viszont az emberek folyamatosan halnak meg, és segítséget kérnek. Reméljük, nem tart már sokáig ez a borzalom.

2012. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja Szibériát olvastam Szíria helyett bocsánat :D
2012. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak durván lehet egy háborúban meghalni ,nem?Egyébként meg aki magára tenne egy robbanó szerkezet és meghalna egy istenért azért nem kár,gondolom én.
2012. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: h*lye érzéketlen barom, takarodj innen! Szerinted így lehet általánosítani?! Meg egyáltalán, mi az, hogy valakiért "nem kár"? Kicsit gondolkodj már el.

Egyébként nagyon népszerű az öngyilkos merénylet-kártya, ha valaki szidni akarja a muszlimokat. Csak kár, hogy ez egy olyan dolog, amit az iszlám eredetileg tilt, és hogy a többség ma is elítéli az iszlám világon belül. Ja és a "keresztény civilizációknak" más gyilkolási módszereik vannak, de nem kevésbé kegyetlenek. Úgyhogy hagyjuk ezt a demagóg dumát.

2012. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsoval teljesen egyetertek.Eloiteletes es erzeketlen aki minden muszlimra rahuzza a vizes lepedot h egy terrorista.Ez olyan mintha minden magyarra ramondanak h csak tragarul tud beszelni.

Szerintem elkerulhetetlen a beavatkozas es majd megint Amerika foga jatszani a nagy demokraciat hozo segitot, kozbe pedig csak erdekuk.A demokracia mellesleg mar az okori Gorogo.-ban megbukott.Ami most van nem demokracia, csak annak nevezett bankuralom, es rabszolgatarto, eladosodasba nyomo kamugepezett, jol talalva a media altal.:(

2012. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis jó lenne, ha beavatkoznának. Líbiát is megmentették Kadhafi további őrjöngésétől, még ha megkésve és nagy áldozatok árán is.

Nem igaz, hogy a nagyhatalmak be akarnának avatkozni (olaj, stb. miatt), pont ennek az ellenkezője igaz. Már hónapok óta vonakodnak tenni bármit is. Csak akkor avatkoznak be, ha egyszerűen nem lesz más választásuk.

A demokrácia problémás fogalom, de igenis jó az a tendencia, hogy a Közel-Kelet országaiba is megjelennek a demokratikus, liberális intézmények. Mert az tűrhetetlen a 21. században, hogy Európa szomszédságában a népnek nincs képviseleti joga, s hogy elvetemült diktátorok minden felelősség nélkül uralkodnak.

Nem igen lehet olyan indokot mondani, amely az Észak-afrikai diktátorokat támogatná. Emberileg abszolút elítélhetők, s emellett a hithű muzulmán nép szemében is bűnösök (pl. korrupció, hatalmas különbség a szegények és gazdagok között). Egyedül bizonyos politikai érdekek szólnak/szóltak a maradásuk mellett. Aszad pl. az oroszok utolsó szövetségese az arab világban, s nagyon jelentős fegyverimportőrük. De a világ nagy része tiltakozik a vérengzései ellen, így hosszú távon nincs maradása. Az oroszok (és a kínaiak) is talán szeretnék, hogy konzerválódjon a jelenlegi rezsim helyzete, de be fogják látni, hogy ez nem lehetséges.

2012. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom de ez a demokraciat fegyverrel nepszerusito valakik szamomra egyenloek a kozepkorban "keresztes haboruval femjelzett tortenelmi csodaert"ahol a vallast verengzessel terjesztettek, akinek meg nem tetszik dogoljon meg, felkialtassal.A liberalizmustol meg ugyanugy mint a diktaturatol csak hanyingerem lesz.A nagy demokracia meg lassan kimerul abban h szolasszabadsag...de ha veletlenul ratapintasz az igazsagra termeszetesen Te leszel a legnagyobb ostoba intezkedesekig ill.nehany latszatintezkedesbol.A demokracia egy elvont ideologiai marmar utopisztikus fogalomnak szamit ebben a vilagban.Aki baromira demokratikus vilagban kepzeli magat az legyen szives es nyissa ki a szemet.:)
2012. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!