A magyar hadsereg vezetői között egyáltalán van olyan aki volt háborúban? Tehát megnéztem pár nevet és mind csak iskolát végzett, meg itt-ott volt parancsnok, de egyiknél se volt ott, hogy xy háborúban részt vett.
"Az újjáépítést meg kiképzést meg egyéb tevékenységet nem számítják háborúnak."
De az a poén, hogy amire írtam, hogy "meg itt-ott volt parancsnok" nem azt jelenti, hogy ehhez hasonló munkákat láttak el. HAnem Kiskunhalason és egyéb itthoni helyen volt parancsnok. Nem pl az Iraki újjáépítők parancsnoka.
A legutolsó háború, amiben a Magyar Honvédség részt vett, közel 70 éve ért véget.
Ahhoz, hogy valaki már akkor tiszt lehessen, mondjuk 30 évesnek kellett volna lennie, azaz ma már a 100-at taposná. Ha huszonéves fiatal ludovikás lett volna, akkor is a kilencvenet elhagyta volna már.
Párszáz emberrel, és oda nem jut ki minden tábornok.
Ehhez egy-két magasabb rangú főtiszt is elég.
A legnagyobb állomány Afganisztánban van, 295 fővel.
"De ma is vannak háborúk a közel keleten ahol magyarok is részt vesznek."
De nem csinálnak semmit. Harci tevékenységben meg pláne nem vesznek részt. Nem is tudnának, mert még ahhoz is elégtelen a felszerelésük, amit elvállalnak. Vagy logisztikai feladatot vállalnak, amihez a járműveket a szövetségesektől kapják, mert a honvédségnek erre alkalmas szállítójárműve nincs, vagy az újjáépítésben vállalnak szerepet, ami viszont a civil szféra dolga lenne. Ki is van ránk akadva emiatt a NATO.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!