Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az amerikai...

Mi a véleményetek az amerikai katonákról? Oké, végülis a politika áldozatai, de akkor is olyan országokban vannak ahol nem lenne sok keresnivalójuk! (vietnám, afganisztán, irak)

Figyelt kérdés
szerintetek mi motiválja őket? tényleg a hazaszeretet, vagy a pénz esetleg, hogy hősként tekintsenek rá? vagy valami teljesen más? és ti, hogy tekintetek rájuk? elítélitek őket vagy pedig ezt egyfajta becsületre méltó dolognak tartjátok? (én próbálok független maradni és nem beleszólogatni a dolgokba) várom mindenki véleményét! (legvégső sorban a külföldön szolgálatot teljesítő magyar katonákról is leírhatjátok a véleményeteket! de ne felejtsétek el, hogy nekünk a nato tagság miatt kell küldözgetni ide-oda-amoda az emberkéket!)
2012. máj. 10. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem a katonákkal van a baj ők parancsot teljesítenek persze vannak köztük b*rmok. A politikusaikkal vannak gondok.
2012. máj. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Már csecsemő koruktól beléjük nevelik, hogy ők a legjobbak, nekik mindenhez "joguk van" mert ők amerikaiak. Joguk van világcsendőrt játszani.

A második világháborúba még nagyon vonakodva léptek be. Csak a Japán támadás miatt tették. Azóta nagyot fordult a világ. Megkóstolták a hatalom ízét.

2012. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Maguk a katonák zsoldosok. A legtöbbjénél nem a hazaszeretet, hanem a pénz motivál (persze, hazaszeretet is biztos megvan, de akkor is csak zsoldosok).


Rájuk sehogy nem tekintek. Ők parancsot teljesítenek. Az, aki embereket kínoz ok nélkül, és másokat aláz meg, azokat erősen elítélem, de a maradék csupán teljesíti a rá kirótt feladatot.


A vezérkarról már egészen más a véleményem :D

2012. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Tény hogy az amerikaiaknál erős a hazaszeretet.Viszont a pénz is motiválhatja őket mivel a katonákat jól megfizetik.


Én igazat adok az amerikaiaknak.A muzulmán vallás egy fertő , vissza kell szorítani.Bevándorolnak Európába és segélyeken élnek meg dolgozni nem akarnak.Na meg terrorizálják a retardált vallásukkal a népet.Egyszerűen nem tudnak beilleszkedni az európai kultúrába és nem is akarnak.


Szóval Európa példaként tekinthetne az amerikaiakra.Ők fellépnek a muzulmán fertő ellen.Az Európaiak meg beszariak és liberálisok.


Szóval hamburgerevő barátaim csak folytassátok amit elkezdtetek.Hajrá USA!

2012. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

"Szóval Európa példaként tekinthetne az amerikaiakra.Ők fellépnek a muzulmán fertő ellen.Az Európaiak meg beszariak és liberálisok."


Ez alapján a logika alapján pont hogy az USA-nak kéne elviselnie a bevándorlók ellen, hiszen az ő államuk a bevándorló alapították és ma is a folyamatos immigrációra épül. Európában meg mindig is volt annyi muzulmán, mint manapság.

De a háborúk kapcsán itt nem is a vallásról van szó, vallási háborúkat már vagy 300 éve nem vívnak sehol a világon. Aki ezt beveszi az tényleg még valahol az 1700-as években járhat szellemileg. Itt sokkal inkább az érdekekről van szó. Vietnámba politikai okok miatt vonultak be, Irakba és Afganisztánba szintén politikai és gazdasági okok miatt.

A vezérkarról is annyit hogy még mindig az amerikai a legjobb ebből is, az USA a militarizmus gyakorlatilag minden szegletében a legjobb. A hadvezetésük sem tanulatlan kétévésekből áll, nem véletlenül olyan elhíresült egyetem az a West Point. Csak hát ugye a háborúban mások a szakmai szempontok, itt bizony öldöklés van, a modern háborúkban meg e mellett még elég csúnya dolgok is találhatóak. Nem szép dolog amit mondjuk egy-két iraki fogollyal csináltak, de ez még mindig fényévekkel jobb annál, mint amit mondjuk a délszláv háborúban műveltek a szerbek... A civilek gyilkolászásáról viszont nekem is negatív véleményem van, de erre nem hiszem hogy a hadvezetés adna ki parancsot.

Az pedig, hogy ez a szemlélet az emberekbe van nevelve teljesen igaz. Egy kis részlet Patton tábornok (akit amúgy nagyon tisztelek, mert már a II. vh után le akart rohanni a Szovjetúniót, ha rá hallgatnak nekünk nem lett volna 50 évünk az átkosban) beszédéből:

"Minden igazi amerikai szereti, ha megérinti a harc szele. Gyerekkorukban csodálták a legjobb golyógurítót, leggyorsabb futót, legjobb baseballost vagy bokszolót. A győztest szeretik, ki nem állhatják a vesztest. Mindenben győzni akarnak. Magasról tojok az olyanra, aki nevetve tud veszíteni. Az amerikaiak sosem vesztettek háborút és sohasem fognak, mert a vesztés gondolata is gyűlöletes a számukra."

2012. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
khmm... csak, hogy egy picit közbeszóljak! szerintem az amcsiknak egyáltalán nem a muszlimokkal van a bajuk! meg nem is a vallási nézetükkel! csak úgy gondolom, hogy nagyon de nagyon általánosságban veszik az összes közel keleti embert! és ez egy nagy hiba! még a sima civileket is terroristának nézik! (apropó ez a terrorizmus elleni harc is szerintem csak gazdasági okok miatt van. és ez ugyebár 9/11 miatt robbant ki... oszama bácsi pedig minden egyes támadását elismerte, de 9/11et soha! és ez nekem azért gyanús... főleg mivel ez volt az eddigi legnagyobb terrorcselekmény az emberiség történetében. akkor egy olyan embernek mint oszama, egyből szinte "dicsekednie" kellett volna vele!) most nézhettek hülyének, de szerintem ő csak egy bűnbak volt!
2012. máj. 10. 13:25
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Bevándorlók alapították és építették és még ma is azok építik igen.De európai bevándorlók meg persze Ázsiából is mentek oda meg vannak afrikaiak leszármazottai.Csak az USA nem egy beszari ország.Szerinted hogy oldották meg a négerek is normálisak legyenek?Erőszakkal rájuk erőltették a kultúrájukat ezzel elnyomva az eredetit.Ma már vannak néger ügyvédek , orvosok meg egyéb értelmiségiek.

Erre Európa miért nem képes?Elvárt lenne hogy akit befogad egy ország az annak a kultúráját kövesse.Nem pedig a 20 feleség meg megkövezlek ha más férfire nézel kultúrát.Igenis az Európaiak beszariak hogy ezt engedik.A zsidók irányítják a világot?Nos ha ők irányítanák akkor nem engednék be a muzulmánokat mivel gyűlölik őket.

2012. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2012. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

"Nem a katonákkal van a baj ők parancsot teljesítenek persze vannak köztük b*rmok."


Nem tudom milyen ember az, aki mindenféle morális mérlegelés nélkül teljesíti a parancsot.

Nekem nem túl rokonszenves, az biztos.

2012. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy nem rokonszenves, de katona ezt vállalta akkor meg kell tennie.
2012. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!